Archived Articles

Login FormPiS bierze prawie wszystko w poddębickim

Wygląda na to, że w poddębickim wyborcy uwierzyli w dobrą zmianę. Choć w Polsce, szczególnie w II turze wyborów samorządowych zwyciężali kandydaci koalicji obywatelskiej lub innych komitetów w powiecie poddębickim prawie wszędzie zwyciężył PiS.

  Wszystkie samorządy gminne i powiatowy są już po pierwszych sesjach rad. W gminie Zadzim, podczas pierwszej sesji wybrano nowego przewodniczącego rady, został nim Mariusz Warycha  (PiS),  pozostałe funkcje w prezydium przypadły również osobom z tej formacji.

Ślubowanie złożył również wójt Krzysztof Woźniak (PIS).

W Wartkowicach, na sesji Radni oraz wójt Piotr Kuropatwa złożyli ślubowanie. 

Za nami pierwsza sesja Rady Gminy Wartkowice. Radni złożyli ślubowanie, a potem dokonali wyboru prezydium. Nastąpiło też zaprzysiężenie Piotra Kuropatwy, startująceego z loklanego komitetu na wójta gminy Wartkowice kadencji 2018-2023. Przewodniczącym Rady Gminy Wartkowice został wybrany radny Michał Kędzia (Prawo i Sprawiedliwość). Na wiceprzewodniczących rady wybrani zostali Bogdan Łuczak (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Grzegorz Hajdas (PSL).

 

Pierwsza sesja Rady Gminy Dalików, też odbyła się. Po złożeniu ślubowania nowym wójtem dalikowskiej gminy został Radosław Arkusz, startujący z własnego komitetu wyborczego ale wspieranego przez PiS który 21 października w wyborach jednym głosem pokonał sprawującego urząd przez 20 lat Pawła Szymczaka (PSL). Nowo zaprzysiężeni radni na pierwszej sesji Rady Gminy Dalików dokonali wyboru przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego. W tajnym głosowaniu na przewodniczącego wybrana została radna Danuta Walczak z komitetu nowo wójta, która o jeden głos pokonała przewodniczącą z poprzedniej kadencji.

 

Też jest po pierwszej sesji Rady Gminy Pęczniew. Nowo wybrana rada dokonała wyboru przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących. Dziś także odbyło się uroczyste ślubowanie na wójta przez Marcina Janiaka, startującego w własnego komitetu lecz wspieranego przez PO. Będzie on rządził  gminą przez kolejną, trzecią już kadencję. Przewodniczącym rady został Jerzy Zych z komitetu wójta, a wiceprzewodniczącymi radne Renata Motylewska z KWW Marcina Janiaka oraz Dorota Rulka (PSL).

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Poddębicach. W nową kadencję bez zmian wchodzą samorządowcy gminy Poddębice. Radni zachowali status quo, jeśli chodzi o skład prezydium, które w całości przypada Polskiemu Stronnictwu Ludowemu.                                               Niestety funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Poddębic zachował radny Paweł Gogulski, który piastuje to stanowisko nieprzerwanie od 2006 r. W kuluarach słychać, że miały kandydować inne osoby lecz ostatecznie niestety tego nie zrobiły. Wiceprzewodniczącymi rady zostali  Sławomir Stelmasiak oraz, wciąż najmłodszy wiekiem w radzie, Paweł Plewiński. Na sesji zaprzysiężono również burmistrza został. Piotr Sęczkowski będzie pełnił urząd już czwartą kadencję z rzędu.

Natomiast na pierwszej sesji Rady Miejskiej Uniejowa ustalono prezydium nowej rady kadencji 2018-2023. Mirosław Madajski został nowym przewodniczącym. W prezydium jako wiceprzewodniczący zasiadać będą ponadto radni: Lucjan Łukasik – I wiceprzewodniczący Rady oraz Krzysztof Bielawski – II wiceprzewodniczący Rady.

Ślubowanie złożył Józef Kaczmarek, startujący z lokalnego komitetu wyborczego który będzie rządził uzdrowiskową gminą Uniejów już piątą kadencję z rzędu. To doświadczony polityk, wcześniej startujący z list PSL, później w PO oraz z lokalnych komitetów. Nieoficjalnie mówią, że to autor sukcesu PiS i Wspólnoty (Przedsiębiorcy) w powiecie poddębickim.

Pierwsza sesja Rady Powiatu Poddębickiego. Radni złożyli ślubowanie i to następujące osoby: Andrzej Bartnik (PiS), Ewa Bednarek (PSL), Piotr Binder (KO), Leszek Chmielecki (PSL), Zdzisław Cyganiak (PiS), Błażej Dudziński (KO), Przemysław Jaszczak (PSL), Stanisław Katusza (KWW Wspólnota Powiatu Poddębickiego wcześniej PSL), Wieńczysław Kaźmierczak (PiS), Małgorzata Komajda (PiS), Piotr Kozłowski (KWW Wspólnota Powiatu Poddębickiego wcześniej PO), Andrzej Krajewski (KWW Wspólnota Powiatu Poddębickiego wcześniej PSL), Danuta Pecyna (PiS), Beata Przybylska (PiS), Anna Rogalska (PSL), Sebastian Romanowski (PiS) i Dariusz Twardowski (PSL).                                                        Na początek odbyło się głosowanie na przewodniczącego rady. Języczkiem uwagi wyło to jak zachowają się radni z komitetu przedsiębiorców.  Zgłoszono kandydatury radnego Sebastiana Romanowskiego (PiS) i Leszka Chmieleckiego (PSL), na którego wyborcy oddali 1.162 głosy - i po raz kolejny był to najwyższy wynik spośród 17 osób, które zasiądą w Radzie Powiatu Poddębickiego.                                                                                          Widać w radzie powiatu, to nie ma najmniejszego znaczenia - Przewodniczącym został Sebastian Romanowski (PiS). Na wiceprzewodniczących rady zgłoszono kandydatury Andrzeja Krajewskiego i Andrzeja Bartnika.                                                                          Wybór starosty. Radny Zdzisław Cyganiak  (PiS) zgłosił na to stanowisko radną Małgorzatę Komajdę (PiS). Radny Błażej Dudziński  (KO) zgłosił z kolei radnego Piotra Bindera (KO). Nowym starostą poddębickim została Małgorzata Komajda (PiS).

Na stanowisko wicestarosty został zgłoszony, przez nową starostę…. Piotr Majer startujący bez powodzenia w wyborach samorządowych z list Wspólnoty. Wcześniej to wieloletni polityk PO, wywodzący się z Łodzi a piastujący stanowiska wiceburmistrzów kolejno w Poddębicach i Uniejowie. W ostatnich wyborach samorządowych wyborcy oddali na niego 120 głosów i to nie wystarczyło żeby zostać radnym powiatowym. W głosowaniu na wicestarostę jednak wystarczyło i otrzymał to stanowisko. Na członków Zarządu zgłoszeni zostali, i następnie  wybrani radni: Beata Przybylska (PiS), Zdzisław Cyganiak (PiS) i Piotr Kozłowski (Wspólnota).

Tak oto wyglądają poszczególne rady gmin i powiatu.

 

 

 

Komentarze  

+2 #21 Guest 2018-11-29 12:52
Budowa dróg jest obowiązkiem "suwerena" - bo chyba nie tylko zbieranie podatków. Czasy pańszczyzny zostały zniesione podobno bezpowrotnie w 1864r. ł
Cytować
+3 #22 Guest 2018-11-29 12:59
#18 pracowity pracownik który wykonuje swoją pracę efektywnie nie musi się obawiać zmian partii rządzącej. Mądry człowiek również. Ale jak ktoś przez 12 lat pozyskał środków na "modernizację" 200 km dróg gdzie pensja na jego wydział przez ten okres była prawie równa kosztom budowy dróg to wydaje mi się, że powinien się obawiać że stołek zostanie wyciągnięty mu spod siedziska. Tylko żeby nie bolało jak dupsko huknie o podłogę no chyba że pierwszy szczur który uciekł z tonącego okrętu już zbudował przyczółek w innym miejscu
Cytować
+4 #23 Guest 2018-11-29 14:10
Cytuję Guest:
komajda to dobry człowiek będzie współpraca z wszystkimi 6-cioma gminami zobaczycie


jest to osoba przebiegła i dwulicowa i zaden z niej gospodarz
Cytować
0 #24 Guest 2018-11-29 15:51
Widzę, że lidzi podłych, podszytych strachem przed utratą stołka i apanaży, sporo tutaj.
Cytować
+6 #25 Guest 2018-11-29 16:42
#18 pracowity pracownik który wykonuje swoją pracę efektywnie nie musi się obawiać zmian partii rządzącej. Mądry człowiek również.

Najmądrzejszy KOMENTARZ JAKI TU CZYTAM. ŻEBY JESZCZE RZĄDZĄCY DOCENILI PRACĘ TYCH UCZCIWYCH PRACOWNIKÓW ZE STAŻEM , A NIE NAJNIŻSZA KRAJOWA PO 30 LATACH PRACY .!!!!!!!!!!
TO SĄ pODDĘBICE NIESTETY I JAK NA RAZIE KAŻDY RZĄDZĄCY MA TO W GŁĘBOKIM W POWAŻANIU ?!?!?!?!
mOŻE TERAZ ????????
Cytować
+5 #26 Guest 2018-11-29 18:38
#19 przyznam szczerze że myślenie nie jest twoją mocną stoną a wzrok zawodzi, może ci tego piasku na zielonej naleciało. A 12 lat temu w powiecie rządził właśnie pis I szpital był bankrutem Z komornikiem na Karku, a Tera mądralo, a zapomniałem że u ciebie problem. Heh
Cytować
-2 #27 Guest 2018-11-29 20:36
#26 piszemy o ostatnich 12 latach czy 12 lat temu? bo idąc tak dalekowzrocznie to może jeszcze czasy Gierka będziesz wspominał/ła? przez 12 lat można było wiele zrobić a nawet zbudować przyczółek na następną kadencję z projektami do realizacji, a jak tak jesteś zorientowana to podaj mi/nam przykład inwestycji które maja być w najbliższym czasie a zostały rozpisane projektami z szuflady głównego projektanta
Cytować
-2 #28 Guest 2018-11-29 21:49
#27 1. Góra bałdrzychowska - Kałów 3.5 mln.
2. Biała Góra- Domaniew 2.5 mln.
Nie ma za Co
Cytować
+1 #29 Guest 2018-11-30 07:42
w kwestii wyjaśnienia.
1. Góra Bałdrzychowska-Kałów- dł. prawie 6 km. i koszt 7,6miliona
2. Biała Góra- Domaniew- dł. 7,5 km. koszt 3.7 miliona.
Wszystko można zobaczyć na stronie Urzędzu wojewódzkiego.
Cytować
0 #30 Guest 2018-12-03 08:18
warto wejść w zakładkę praca i zatrudnienie w powiecie. od dróg wygrała osoba wola przedmiejska ? zbieg okoliczności ? wydziałkomunuikacji na podinspektora - Uniejów? za 5 lat będą wszyscy znów płakali że są zwolnienia jak władzę przejmą poddębice
Cytować
-3 #31 Guest 2018-12-03 09:26
ile kosztowało utrzymanie powiatu za czasów muszli a ile i za jaką kwotę wybudowano dróg? czy ten rachunek jest taki sam czy może inny? góra kałów - przecież to tylko odnowienie nawierzchni -7,6miliona? to chyba z korytowaniem i chodnikami?
Cytować
-1 #32 Guest 2018-12-03 10:32
Cytuję Guest:
warto wejść w zakładkę praca i zatrudnienie w powiecie. od dróg wygrała osoba wola przedmiejska ? zbieg okoliczności ? wydziałkomunuikacji na podinspektora - Uniejów? za 5 lat będą wszyscy znów płakali że są zwolnienia jak władzę przejmą poddębice

Poddębice żadnej władzy już nie przejmą ani za pięć lat ani za dziesięć dlatego że są to nieudacznicy
Cytować
+1 #33 Guest 2018-12-03 11:50
1. Góra Bałdrzychowska-Kałów- dł. prawie 6 km. i koszt 7,6miliona?Odnowienie nawierzchni polegało na tym,ze wypełniono PĘKNIĘCIA i szczeliny w asfalcie.Nie zrobiono korytowania jak i również nie zrobiono chodnika, który miał być robiony.
Cytować
+1 #34 Guest 2018-12-05 17:59
to powiem że 7,6 bańki to trochę za mało jak na tak zaawansowane prace. Mam nadzieję że nowy starosta sprawedzi te informacje o zakresie prac w zestawieniu z kosztami
Cytować
+2 #35 Guest 2018-12-16 15:38
Nie wiem kto głosował na PIS ja na głosowaniu nie oddałem żadnego głosu na osobę z tej partii bo po 3 latach można zauważyć że jest tylko gorzej . i nie zapowiada się żadna zmiana na lepsze.
Cytować
0 #36 Guest 2019-04-06 10:02
A lot of thanks for your own hard work on this website.

Kim enjoys going through investigations and it is simple
to grasp why. A number of us know all concerning the dynamic ways you provide very useful ideas
by means of the blog and as well as recommend response from other people on this concept and my daughter is undoubtedly being taught a great deal.
Take advantage of the remaining portion of the new year.

You are carrying out a tremendous job.

Feel free to surf to my website ... memberxxl resultados: https://Ptbr.Dandrift.com/creme-para-aumento-peniano/1145/memberxxl-resultados/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież