Archived Articles

Login FormWyborcze przymiarki w powiecie poddębickim.

 W powiecie poddębickim zawiązała się koalicja. Będzie więc zmiana starosty, zarządu powiAtu oraz przewodniczących rady. Koalicja została zawarta między radnymi PiS, a Wspólnotą (tzw. Przedsiębiorcy) przy współudziale posła Piotra Polaka. Według tych ustaleń na czele zarządu stanie kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Fotel wicestarosty obejmie przedstawiciel Wspólnoty Powiatu Poddębickiego. Trzech radnych startujących z komitetu utworzonego przez przedsiębiorców powiatu poddębickiego stworzy koalicję z PiS-em. Co ciekawe radni Wspólnoty deklarują realizowanie programu wyborczego PiS.

 Na czele zarządu powiatu i obejmie fotel starosty stanie kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Fotel wicestarosty obejmie przedstawiciel Wspólnoty Powiatu Poddębickiego.

Trzech radnych startujących z komitetu utworzonego przez przedsiębiorców powiatu poddębickiego (Andrzej Krajewski, Stanisław Katusza, Piotr Kozłowski). Dwóch radnych Wspólnoty Andrzej Krajewski i Stanisław Katusza to wieloletni działacze PSL. Piotr Kozłowski to nauczyciel zatrudniony w szkole podległej burmistrzowi Józefowi Kaczmarkowi.

 Koalicję ze PiS-u tworzyć będą: Beata Przybylska, Andrzej Bartnik, Małgorzata Komajda, Danuta Pecyna, Zdzisław Cyganiak, Wieńczysaw Kaźmierczak, Sebastian Romanowski.

 

Z PO radnymi będą: Piotr Binder i Błażej Dudziński. Natomiast radnymi z PSL zostali: Ewa Bednarek, Anna Rogalska, Leszek Chmielecki, Przemysław Jaszczak i … Ryszard Rytter.

Ten ostatni by przekonać radnych Wspólnoty do koalicji z PSL i PO zrezygnował z mandatu radnego i na jego miejsce radnym zostanie Dariusz Twardowski. Na nic to jednak się nie zdało i powstała koalicja PiS – Wspólnota. Wszystko jednak będzie jasne na pierwszej sesji, która musi być zwołana między 19 a 23 listopada.

Na giełdzie nazwisk do objęcia funkcji starosty i wicestarosty pojawiają się osoby z Uniejowa.

 

 

 

Komentarze  

+3 #61 Guest 2018-11-24 16:45
Morał: nie ma morału jedyne co przychodzi do głowy to to, że Uniejów ma tradycje rycerskie a Poddębice mieszczańskie i wojna wewnętrzna nie popłaca(czasy liberum veto).
Moje gratulacje - "nauczyciel" z Wielenina dał im lekcję jakich mało.
Cytować
+3 #62 Guest 2018-11-24 16:58
Cytuję Guest:
Uważam,że powiat powinni PRZENIEŚĆ do Uniejowa. teraz nasi rządzą a Poddębice pozostaną w cieniu..Nie umieliście dogadać SIĘ to teraz macie to za swoje.

myślę, że powiat powinni przenieść do uniejowa a nawet LO.
Tamta władza patrzyła jedynie na cięcie kosztów. Obserwując lokalną politykę od lat widzę, że lokalnersi przy korycie nie potrafili uszanować tego co osiągnęli - władza im waliła do pał, że cho cho. wieczne zwady, kumoterstwo. Nie zdziwię się jak szkoła muzyczna zmieni teraz kierownictwo, wielu naczelników zmieni stołki. a jeżeli chodzi o wniosek #60 to żeby to w miarę wyglądało to nie trzeba przenosić powiatu do Uniejowa wystarczy rady powiatu zwoływać na zamku w Uniejowie. Zresztą Powiat Poddębicki i Łęczycki dzięki "Józiowi" teraz będzie współgrał.
PS. Gratuluję nowemu Staroście oraz szachowemu mistrzowi powiatowemu Panu Józefowi - łoli
Cytować
+5 #63 Guest 2018-11-24 17:27
poleje sie wodeczki i zdrajcy zaglosuja a co tam
Cytować
-1 #64 Guest 2018-11-25 11:57
romanowski peczniew ..krajewski p-ce.....bartnik p-ce ...cyganiak wartkowice ... przybylska p-ce.... kozlowski uniejuw ... i gdzie tu przewaga uniejowa
Cytować
+2 #65 Guest 2018-11-25 12:04
To co zadziało się na sesji przejdzie do historii powiatu halo jako "black friday" z nadzieją patrzę na młodzież z opozycji którzy mając bardzo duże poparcie społeczne powinni zrobić wszystko aby nie pozwoliĆ, aby Uniejów zawłaszczył powiat. A za 5 lat przejąć władzę i kopnąć w tyłek zdrajców i pseudoprzedsiębiorców którzy już zacierają ręce że przetargi będą na ich korzyść.
Cytować
+1 #66 Guest 2018-11-25 15:03
#65 szczekać sobie możesz ile wlezie, za 5 lat Andrzeja oraz wędlinki może nie być na tym padole więc robią wszystko jakby to był ich ostatni udział w torcie.
Pisał ktoś że za wódeczkę jeden z nich dostał wiele głosów - moje pytanie czy sprzedawczykiem jest Andrzej czy ci którzy za kieliszek na niego głosowali? (jeżeli to prawda).
black friday? Jako mieszkaniec Poddębic z dziada pradziada uważam, że to jest tylko szansa dla Poddębic. Pozbycie się tej zgnilizny to najjaśniejszy dzień w historii nwsze uważałem, że miastem, powiatem i innymi instytucjami powinien rządzić ktoś kto prowadzi firmę i to z sukcesami (a podobno nowa starościna to przedsiębiorca). Mam nadzieję, że nowy starosta będzie miał takie "jaja", że tymi dziadkami którzy nie potrafią się pogodzić z rządami kobiet będzie zarządzała silną ręką (bo to jedyna metoda na te "twory".
Cytować
0 #67 Guest 2018-11-25 15:06
Cytuję Guest:
To co zadziało się na sesji przejdzie do historii powiatu halo jako "black friday" z nadzieją patrzę na młodzież z opozycji którzy mając bardzo duże poparcie społeczne powinni zrobić wszystko aby nie pozwoliĆ, aby Uniejów zawłaszczył powiat. A za 5 lat przejąć władzę i kopnąć w tyłek zdrajców i pseudo przedsiębiorców którzy już zacierają ręce że przetargi będą na ich korzyść.

Za pięć lat to po powiecie poddębickim nie będzie śladu.Więc dla lej kupujcie kiełbasę i mięso i popierajcie tych co do tego się przyczyniają .Życzę smacznego i dobrego samopoczucia.
Cytować
+5 #68 Guest 2018-11-25 15:21
powiaty i obszary powiatowe to organizacja nie na poziomie samorządu czy województwa więc nie ma co się obawiać.
Bojkot lokalnych przedsiębiorców nie doprowadzi do niczego dobrego bo niepotrzebnie straci pracę garstka ludzi. No chyba że jest alternatywa czyli jeden lokalny traci a drugi zyskuje (tak w tym przypadku nie ma). Za 5 lat 99% głupawego społeczeństwa nie będzie nawet pamiętało jak doszło do zmian władzy a na dzień dzisiejszy 80% nie wie kto to jest A.K. czy nawet że zmienił się starosta - taki mamy klimat :) Za 5 lat będzie nowa kiełbasa wyborcza i społeczność lokalna będzie ponownie głosowała na bazie tego kto i jak się uśmiecha. Pożyjemy zobaczymy a może nowy układ władzy tylko nam wyjdzie na dobre. Może Majer który otrzymał 120głosów weźmie się w garść i zacznie intensywną pracę (bo swego czasu pokazał że coś potrafi - przyjechał w teczce i co nieco ruszył w gminie - będąc zagrozeniem dla PS został odsunięty.
Cytować
0 #69 Guest 2018-11-25 16:07
zobaczcie jak niektórzy gadaja teraz na swoich kumpli z którymi do tej pory zyli jak pączki w maśle.
Pożarli się o co? o koryto !
Cytować
+1 #70 Guest 2018-11-25 21:04
Cytuję Guest:
zobaczcie jak niektórzy gadaja teraz na swoich kumpli z którymi do tej pory zyli jak pączki w maśle.
Pożarli się o co? o koryto !

to tylko świadczy o słabym kręgosłupie obgdującego. Jakby jeden z drugim miał jaja to powiedziałby to w oczy a tak plotkowanie pokazuje jacy są słabi
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież