Archived Articles

Login FormDożynki Powiatowe w Poddębicach 9 września.

Starosta Poddębicki, Zarząd Fundacji „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego” oraz Stowarzyszenie Promocji Niewiesza i Okolic zapraszają na VII Dożynki Powiatowe, które tradycyjnie jak co roku odbędą się w drugą niedzielę września. Partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie Promuje Łódzkie.        O godz. 13.30 odbędzie się Msza Św. w poddębickim kościele natomiast główne uroczystości odbędą się od godz. 15 na boisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach przy ul. Polnej 13/15.
W ramach wydarzenia odbędzie się Regionalne Święto Rolników. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in. występy zespołów ludowych z regionu sieradzkiego, jarmark tradycji i kultury ludowej, bezpłatne smakowite potrawy dla wszystkich na stoisku Powiatu Poddębickiego, tort dożynkowy, bezpłatny plac zabaw dla dzieci.  

                                                                                                   Wydarzenie uatrakcyjnią występy: „Lider Dance” i Tomasz Niecik.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w Święcie Rolników, które uhonoruje ich całoroczny trud i pracę na roli. Więcej informacji na: www.poddebicki.pl

Komentarze  

-3 #41 Guest 2018-09-17 05:28
Skoro jest tak super w UE to zadaj sobie pytanie dlaczego starzy angole było w większości za brexit'em z UE (ze statystyk 35+) - kraju który stoi na kolonizacji świata?
A jeżeli chodzi o niby dotacje unijne na rozbudowę - to moim zdaniem oni po prostu za'39 czytaj Ribbentrop-mołotow próbują wyrównać krzywdę - kupić narody wtedy sprzedane. Jednak wielu lokalnersów uważa, iż za daną przez UE kasę należy się wasalstwo i posłuszeństwo - w tym i Ty - na szczęście jest wielu którzy pamiętają, którzy za czasów komuny uczyli się języków "obcych"by poznać historię nie tylko z podręczników pisanych przez historyków rosyjskich.
światły człowiek w obecnych czasach widzi różnicę wiadomości dnia codziennego na różnych portalach i potrafi je z zamkniętymi oczami przyporządkować do narodowości wydawcy. czytając twoje wpisy sądzę że jako człowiek inteligentny jesteś w stanie sobie resztę dopowiedzieć co autor miał na myśli. Kurtyna
Cytować
-1 #42 Guest 2018-09-17 11:07
Polityczne wyrzuty sumienia, wyrównanie krzywd, kupowanie narodów? No weź mnie nie rozśmieszaj. Gadać mi nie chce na taki temat.
Wg niektórych źródeł Angole chcą ponownego referendum. Wygląda na to, że niemożliwe ale nie takie rzeczy widziałem w polityce. Pożyjemy, zobaczymy.
Wasalstwo i posłuszeństwo w UE? Coś Ci się pomerdało. Równość i prawo głosu. Wściekam się na dobrowolną rezygnację z prawa współdecydowania, izolacjonizm, pełzający Polexit, które widzę ostatnio. Jak zwykle, jesteśmy dobrzy w gadaniu. Działanie już nie wychodzi, bo albo kompleksy, albo triumfalizm. KAŻDA propaganda uszami mi się wylewa. Za dużo jej, za mało trzeźwego myślenia.
cdn
Cytować
-1 #43 Guest 2018-09-17 11:09
Polacy radzą sobie w świecie. Nie są gorzej wykształceni ani głupsi (głupieją na rodzimym terytorium?). Niewielu wraca. Dla nich Europa nie jest tak obrzydliwa jak ją malują przeciwnicy zjednoczenia. Cokolwiek by nie mówić jesteśmy Europejczykami. Na przedmurze pchamy się z własnej woli. Jesteśmy wszak silni, zwarci, gotowi. Niezwyciężeni. Gotowi do rządzenia światem. A obiektywnie patrząc, na własnym poziomie rządzenie nam nie wychodzi. Kto winien? UNIA, oczywiście.
PS – pamięć historii, którą widziałem i przeżyłem może mi zabrać tylko Alzheimer. Żaden portal nie da rady.
Cytować
0 #44 Guest 2018-09-17 13:24
Sorry, teraz dopatrzyłem wcześniejsze posty. Łamanie Konstytucji jest faktem. Mówią o tym wybitni prawnicy, ich wypowiedzi bez trudu znajdziesz w sieci. Cytaty, więc nie można mówić o rozpasaniu słownym jak w przypadku Maxa K. Odpowiedzialność za słowo jest powinnością publikującego, nie powinna być wymuszana sądownie. Cóż, dojrzałość dziennikarska nie każdego dotyka.
Prawników, jak widać, znamy różnych i różne mamy pojęcia o reformie sądów. Jest potrzebna. Ale bez zachwiania trójpodziału władzy i upartyjnienia sądownictwa. Proste. Partyjne sądy raz już widziałem. Co mi szkodzi, mogę powtórzyć z podobnym skutkiem. Regres i tyle. Powrót do słusznie minionego. Młodzi muszą przerobić, by zrozumieć. Się nie przewrócisz, się nie nauczysz.
Cytować
-1 #45 Guest 2018-09-17 13:25
Porównanie reakcji ekologów na pożary śmieci do wycinki Puszczy jest nieuprawnione. Byłoby fajnie gdybyś zgłębił problem zamiast posługiwać się obowiązującym przekazem dnia.
Korwin jest, jaki jest. Jego występków komentować mi się nie chce. Szkoda, że nie skończył na brydżu, w tym był dobry. W polityce jest tylko oryginałem i wiecznym kandydatem. Polityków wiek emerytalny nie obowiązuje. Wyjątek taki, czyt. obłuda.
Widzę unijne cienie i blaski, znam wypowiedzi zwolenników i przeciwników. Wiem, że Polexit znaczyłby zaciśnięcie pasa na długie lata z nieoznaczonymi korzyściami w tle. Nieoznaczonymi, bo nie wiadomo czy byłoby więcej pozytywów, czy negatywów. Przytaczasz przykład Brexitu, sprawdź może ile stracili przy wątpliwych zyskach. A my ciągle jesteśmy biednym kraikiem. Z ambicjami przerastającymi możliwości.
Cytować
-3 #46 Guest 2018-09-17 17:03
korwin nie jest dobry lecz utytułowanym mistrzem polski.
Mówią o tym wybitni prawnicy błe hłe hłe... jak wybitni lekarze opowiadali do tej pory że to co było podstawą diety odp okoleń jest szkodliwe. Z pieniądze się ksiądz modli, wybitny konstytucjonalista zagra w zależności do której kiesy założą mu kasy - życie :(
ekolodzy - rozmawiałem z 3 "lesnikami" z czego jeden ze szkolenia właśnie tam - każdy powiedział to samo - robactwa jest tyle że jak nie wytną to puszczy nie ma. Szkopy wycięli swoją puszczę i unia nawet papy nie otworzyła a w naszej ekolodzy na drzewach - poczytaj zobaczysz, dłabym ci link do puszcze szkopskiej jak wygląda tam można taka to demokracja europejska.
Angole ponowne referendum błe hłe hłe u nas też kodziki i innej maści krzyczą że obecni doszli do władzy łamiąc prawo i chcieli ponownych wyborów - skoro ten co u koryta może fałszować wybory to jaka musiała być rzeczywista przewaga PiS?
Cytować
0 #47 Guest 2018-09-17 17:10
admina skasuje ale dam ci link, żebyś był pewny że to nie rządowa tuba to ze strony gazety wybiórczej: http://wyborcza.pl/7,75400,23798825,niemcy-wycinaja-drzewa-a-europa-milczy-podwojne-standardy.html?disableRedirects=true
Cytować
-1 #48 Guest 2018-09-17 18:53
Nie, no oczywiście, wybitni są prawnicy, którzy opowiadają się po stronie TEGO TYPU reform. Reszta kasiorę kosi i ględzi.
Linki za link. I znów będziemy siedzieć cicho, na własne życzenie.
"Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przygotował pozew do unijnego Trybunału przeciwko Polsce w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym - podaje Polskie Radio. Ostateczną decyzję podejmą w środę unijni komisarze."
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/pozew-przeciwko-polsce-w-sprawie-sądu-najwyższego-gotowy-decyzja-w-rękach-komisarzy/ar-BBNrXOY?ocid=sf
"Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ) zdecydowała o zawieszeniu polskiej Krajowej Rady Sądownictwa w prawach członka tej organizacji" - mówi przewodniczący KRS Leszek Mazur."
https://fakty.interia.pl/polska/news-krs-zawieszona-w-prawach-czlonka-europejskiej-sieci-rad-sado,nId,2632566#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Cytować
-1 #49 Guest 2018-09-17 19:18
Cytuję Guest:
u nas też kodziki i innej maści krzyczą że obecni doszli do władzy łamiąc prawo i chcieli ponownych wyborów - skoro ten co u koryta może fałszować wybory to jaka musiała być rzeczywista przewaga PiS?

Obecnych krzyków nie słyszę ale poprzednie (po przegranych wyborach) słyszałem wyraźnie. Kilka razy. Próbujesz dopasować wyobraźnię do faktów. Następnych krzyków już nie będzie z przyczyn jasnych - po coś się robi reformę SN. Ustrój zmieniany niezauważalnie, po kawałeczku. Pozwalamy się usypiać, mamić, kupować obiecankami.
Puszcza Białowieska jest na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości, UNESCO. I niech zostanie! Pomimo tendencji cięcia wszystkiego co zielone.
Dzięki za link. Czytałem wcześniej szukając argumentów za i przeciw.
A z książki Korwina uczyłem się grać w karty. Komputerów nie było, więc w brydżyka się przycinało. Dlatego tak napisałem. Bez zamiaru zabierania chwały.
Cytować
-1 #50 Guest 2018-09-17 20:25
Straszny po-tworek jest ta Unia. Jak śmie prowadzać naszą wolność na smyczy????? :-D Sukces! Prawie jak 27:1.
"Za zawieszeniem Krajowej Rady Sądownictwa opowiedziało się aż 100 członków Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. Głosów przeciw było – 6, a wstrzymujących się – 9. Warunkiem członkostwa w ENCJ jest niezależność organizacji krajowej od władzy wykonawczej i ustawodawczej."
A tymczasem w Polsce.... kuriozalne uzasadnienie decyzji prokuratorskiej: umorzenie ws pobicia protestujących kobiet. Ubiegłoroczny Marsz Niepodległości. Wskazówka, że bicie przeciwników politycznych, obelgi i bluzgi, mogą być uznawane za czyn o niskiej szkodliwości społecznej. Tzw. wymiar niech uważa i ocenia sprawiedliwie tj. wg potrzeb, bo prokurator Piotrowicz grozi niepokornym prawnikom dyscyplinarkami. Ustrój jednopartyjny zobowiązuje. Idziemy dobrą drogą. Wszyscy MUSZĄ być zadowoleni. Jak nie, to.... atakujący zechcą okazać niezadowolenie. Czynnie!
Cytować
-3 #51 Guest 2018-09-17 23:46
i jeszcze zapomniałeś dodać o jakości powietrza w kraju. to też wina Morawieckiego i Kaczyńskiego pewnie i nagle się uaktywniło przez ostatnie 2 lata? pewnie po przegranych wyborach pis oczyści się powietrze w kraju, sądownictwo zostanie po staremu - czyli lepiej, rejenci będą mogli aktualizować zarządców kamienic które bidne stoją i nie wiadomo na co czekają, na naszym podwórku dostaniemy kasę na kolejne chodniki i miejsca parkingowe bo przecież wszyscy jadący do pracy w "miejscowych" zakładach muszą gdzieś zostawić samochody, UE też da nam kolejne mld na drogi - szkoda tylko, że twoja wiedza pochodzi z Matrixa a nie z realu. Obudź się człeku no chyba że jesteś na garnuszku i dyżurujesz na tym portalu (bo tego nie można wykluczyć)
Cytować
0 #52 Guest 2018-09-18 01:05
Jestem realistą, nie klepię bzdur o psuciu powietrza, aczkolwiek kiedy słyszę premierowe "półtorej" sierść mi staje. Ostatnie sondaże wskazują: 80% za pozostaniem w Unii. Twoim zdaniem 3/4 społeczeństwa jest w "mylnym błędzie".
NIE CIESZĘ SIĘ Z WYKLUCZeNIA, WSTYDZĘ POSADZENIA W OŚLEJ ŁAWCE. Argumentacja codzienna (kwik po odcięciu od koryta) odpada. Powtarzam, ponieważ odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz istoty źle przeprowadzanej reformy: Konstytucja - trójpodział władzy. Proste do bólu. Masz gwarancję, że po upolitycznieniu sądownictwa zapanuje prawnicza sprawiedliwość? Posłuszeństwo tak..... ale reszta???? Europa to widzi.
PS - nie oceniam rozmówców uważając, że podobne wypacza dyskusję, zmienia temat. Byłbym wdzięczny za postawę podobną. Mam prawo do własnego zdania tym bardziej, że staram się wyrażać je kulturalnie.
Cytować
0 #53 Guest 2018-10-03 11:19
#52 sięgasz zbyt daleko może zejdź na własne podwórko, staraj się pokazać.Ale Dzięki tym zawieszką mam oszczędnosći jak zobaczę to nei muszę już pić kawy z rana.i
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież