Archived Articles

Login FormZawodnicy z poddębickiego wicemistrzami Polski w beach soccer

Jeszcze kilka lat temu Poddębice były znaną marką w środowisku piłki plażowej. Były miejscowe drużyny, a w mieście słońca odbywały się turnieje na miarę europejską. Niestety po kilku latach wszystko podupadło. Można odnieść wrażenie, że przy braku zainteresowania miejscowych władz gminy i powiatu zawodnicy odeszli, a  boiska do piłki plażowej pozostały zaniedbane, ze zniszczoną podstawową infrastrukturą sportową.  Widać jednak, że są jednak ludzie którym zależy, młodzi zawodnicy otrzymali wsparcie klubu z Łodzi i jest ogromny sukces. Zawodnicy z powiatu poddębickiego zasilili szeregi  Grembach Łódź, który wywalczył tytuł Wicemistrza Polski U-21 w Piłce Nożnej Plażowej, który odbył się w Kołobrzegu.

Do ogromnego sukcesu, prowadziła droga przez pięć rozegranych spotkań, dwadzieścia pięć strzelonych goli i tytuł Wicemistrza Polski. Trenerem zespołu jest mieszkaniec Wartkowic, dobrze wszystkim znany, Maciej Marciniak. W kadrze znajduje się aż dziesięciu zawodników z powiatu poddębickiego. Grembach Łódź w drodze do finału pokonał Pro-Fart Głowno, SAN AZS Łódź, Hemako Sztutowo (ubiegłoroczny Mistrz Polski) oraz Silesię Milenium Gliwice. W decydującym spotkaniu turnieju podopieczni Maciej Marciniaka ulegli zespołowi Team Słupsk Adkonis Kwakowo 5:6. Najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju został wybrany zawodnik Grembacha - Jakub Bistuła.  Sam trener Maciej Marciniak nie mógł być ze swoimi zawodnikami podczas turnieju, bowiem w tym samym czasie brał udział z reprezentacją Polski w Europejskiej Lidze Beach Soccera.

Wielka szkoda, że nie było zrozumienia władz i choćby niewielkiego wsparcia finansowego. Przy takim potencjale w tych Mistrzostwach mógł przecież zespół z Poddębic.

 

Zawodnicy Grembach Łódź:

Prezes: Jarosław Jagielski. Trener: Maciej Marciniak (Wartkowice), Kierownik: Przemysław Szymon Marciniak (Wartkowice), Fizjoterapeuta: Daniel Głowacki (Łódź ). Zawodnicy: Jakub Bistuła (Zgierz), Hubert Andrysiewicz (Poddębice), Jakub Zdych (Uniejów), Patryk Sikora (Wartkowice), Norbert Magdziarek (Zgierz), Szymon Ożadowicz, Antoni Frącek, Kamil Osiński, Włodzimierz Nowak, Przemysław Nowak (wszyscy Poddębice), Patryk Nawrocki (Zgierz), Przemysław Sobolewski (Łask), Sebastian Chmielecki (Poddębice), Wiktor Śpiączka (Poddębice).

Komentarze  

+2 #21 Guest 2018-08-11 12:22
jest tam jakies oświetlenie?

wkoło pełno krzaków
az strach się bać. Zboczeńców w tym mieście nie brakuje
Cytować
+2 #22 Guest 2018-08-11 12:31
Cytuję Guest:
DWORZEC WSTYDU nazwa adekwatna do lokalizacji i zagospodarowania. Pod warunkiem, że samotną wiatę nazwiemy dworcem.


zapomniałeś dodać że znajduje się tam też kapsuła czasu z kierownicą w środku ;-)
Cytować
-2 #23 Guest 2018-08-20 09:13
Dworzec wstydu, dworzec wstydu - krzyczą , ale niech powiedzą co oni zrobili dla tego miasta ? NIC.
Krytykować i marudzić to taka cecha która wielu Poddębiczan dotyka.
Nigdzie nie jest idealnie nawet w Uniejowie Burmistrz Ma oponętów, ale trzeba widzieć pozytywy a nie tylko negatywy pracy burmistrza tj.
- odwiert geotermalny
- sieć geotermalna na terenie miasta i podłączenie większości budynków użyteczności publicznej i bloków,
- drogi na wsiach,
- rewitalizacja patrku i kościókla,
- rewitalizacja centrum miasta,
- modernizacja i przedłużenie ul. Zielonej,
- budowa centrum Byczyna,
- poprawa infrastruktury wod - kan,
- Ronda,
- Przeniesienie policji,
- i wiele innych , to wszystko za kadencji obecnego Burmistrza.
Pewnie można było więcej , może inaczej ale to co zostało zrobione zostanie dla potomnych i kiedyś docenimy tę pracę.
Cytować
+2 #24 Guest 2018-08-20 12:28
#23 Guest 2018-08-20 07:13
Taaa... przekaz żywcem wzięty z kabaretu TEY. Jedno koło zepsute ale trzy dobre. Traktor i tak nie pojedzie jednak trzy dobre brzmi ładniej.
Doceniam olbrzymi wysiłek umysłowy włożony w lokalizację Dworca Wstydu choć pierwotne projekty wyglądały inaczej. Parkingi w ścisłym centrum dodają miastu urody. Kto by tam słuchał protestów i petycji podróżnych. Pogadać mogą i nic z tego nie wynika. Właśnie tyle zwykły człowiek może zrobić dla miasta; jeśli zrobiłeś więcej, proszę - pochwal się dokonaniami, bo ja mogę tylko pogadać i grzecznie płacić podatki, z których utrzymywani są rządzący !! i wybrać przyszłe władze mądrzej. Obecne się zużyły, czas na zmiany.
Cytować
+3 #25 Guest 2018-08-20 13:56
#23 Guest 2018-08-20 07:13
Propaganda sukcesu sama w sobie jest sukcesem i niczym więcej. Nie nęci 'oponĘtów".
Cytować
0 #26 Guest 2018-08-20 15:45
Przykład idzie z góry. Gdzie nie spojrzeć SUKCESSSS!
To dobrze, czy źle? - Dobrze!!
Pomożecie? - Pomożemy!!
Pamiętacie? - Pamiętamy!!
Dlaczego jest źle, jak jest tak dobrze?
Cytować
+2 #27 Guest 2018-08-20 16:52
jak była afera i rondo budowali 3 x dłużej niż zakładano to sęczkowski mówił że to nie on, że rondo nie buduje gmina.
A teraz.. jaka zmiana..

okazuję się że rondo to zasługa Sęczkowskiego.

przestan gośc kłamac i przypisywac sęczkowskiemu inwestycji przy których nawet palcem nie tknął
Cytować
+2 #28 Guest 2018-08-21 05:55
projekt ronda był już za baCherY WIĘC TO NIE JEGO POMYSŁ JEDYNIE ZA JEGO KADENCJI BYŁ REALIZOWANY I JEST ON ODPOWIEDZIALNY ZA PRZEDŁUŻAJĄCĄ SIĘ BUDOWĘ.a JAK BYŁO Z BYCZYNĄ ILU BYŁO WYKONAWCÓW? NIC SIE NIE DZIAŁO MIESIACAMI!! JAK BYŁO Z PAŁACEM - TO SAMO, JAK BYŁO Z RYNKIEM ILE CZASU BYŁY STAWIANE ZNAKI? TRZY CZY CZTERY LATA- NICH KTOŚ POPRAWI BO MNIE PAMIĘĆ ZAWODZI
UL. nADRZECZNA BRUK UKŁADANY METODĄ Z LOTTO - CHYBIŁTRAFIŁ NAJDROŻSZE W EUROPIE LATARNIE NA KOŚCIUSZKI NADRZECZNEJ
BRAK DWORCA W MIEJSCU W KTÓRYM POWINIEN BYĆ - CENTRUM
KIBEL Z 2 MLN ZE STOPĄ ZWROTU 3 TYŚ LAT.
TO TYLKO KILKA PRZYKŁADÓW
Cytować
-1 #29 Guest 2018-08-21 10:19
#28 - 2 miliony szalet miejski ?
Dane z księżyca a ty chyba z marsa przyleciałeś albo po jakichś prochach odleciałeś.
Cytować
+3 #30 Guest 2018-08-21 10:37
#29 Guest 2018-08-21 08:19
Nie ważne ile, ważne, że pieniądze nie były prywatne lecz nasze, publiczne. Gospodarz miasta powinien każdą złotówkę obejrzeć pod światło i każdą decyzję przemyśleć a w razie wątpliwości przedyskutować z mieszkańcami. Jak jest, widzimy. Dworzec Wstydu na peryferiach, sonda w "poważaniu"(77% przeciwnych lokalizacji), a że szalet gdzieś powinien być - to jest! Żadna propaganda tego nie zagada i żaden lakier nie pomaluje na złoto.
Reszta inwestycji trafiona na podobnych zasadach.
Cytować
+3 #31 Guest 2018-08-24 16:12
Ewa Olas Bernacka córka śp. posła Olasa zwolniona po 13 latach pracy przez urzędników z nadania PIS. Kandydowała z PSL do Sejmiku w ostatnich wyborach. W jakiej Polsce żyjemy :(*
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież