Archived Articles

Login FormPieniądze dla Poddębic

Piknik wędkarski, impreza plenerowa pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, zakup wyposażenia dla OSP otrzymały wsparcie środków zewnętrznych. Umowy na dotacje z Zarządem Województwa Łódzkiego podpisali przedstawiciele poddębickiego samorządu.

– Druhowie z Bałdrzychowa, Kałowa, Niemysłowa i Niewiesza, czyli jednostek OSP, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, zostaną wyposażeni w agregaty oddymiające. Na ten cel Sejmik Województwa udzielił dotacji w kwocie 14 tys. zł – informuje Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.

Drugim przedsięwzięciem, na realizację którego podpisano umowę o dofinansowanie jest „Piknik wędkarski w Byczynie”.

– W ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” Gmina pozyskała 17,5 tys. zł na organizację w dniu 16 września br. imprezy dla dzieci oraz młodzieży – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Najmłodsi poddębiczanie będą mogli wziąć udział w zawodach wędkarskich, a także skorzystać z „dmuchanych” atrakcji, czy zabaw z animatorami.

Również dzięki dotacji z Programu Operacyjnego „Rybactwo  i Morze” organizowana jest impreza plenerowa pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Poddębicki Dom Kultury i Sportu na zadanie warte 138 tys. zł zdobył środki unijne w kwocie 117 tys. zł.

W ramach zaplanowanej na 26 sierpnia br. na pl. Kościuszki w Poddębicach imprezy m.in. przygotowane zostaną stoiska oraz dania z ryb, odbędzie się konkurs pn. “Poddębickie Danie Rybne 2018”, a finałem będzie koncert Michała Szpaka.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież