Archived Articles

Login FormDotacje na sprzęt strażacki dla OSP gminy Poddębice

 Druhowie z gminnych jednostek mają powody do zadowolenia. Poddębicki samorząd pozyskał dotacje w łącznej wysokości 80 tys. zł na sprzęt strażacki.

 – Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał 14 tys. zł na zakup agregatów oddymiających dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, to jest: Bałdrzychów, Kałów, Niemysłów i Niewiesz – informuje Burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski.

Z kolei za 66 tys. zł ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości możliwe stanie się nabycie sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego.

 – Z finansowego wsparcia w ramach Funduszu Sprawiedliwości skorzystają ochotnicy z Kałowa, Bałdrzychowa, Niemysłowa, Niewiesza, Sworawy, Karnic, Poddębic i Góry Bałdrzychowskiej – wymienia Burmistrz Poddębic.

 

Dzięki tym pieniądzom jednostki Gminy Poddębice wzbogacą się m.in. o torby ratownicze wraz z szynami i deską, parawany do osłony miejsca wypadku i zasłaniania ofiar wypadku, defibrylator, sprzęt do znakowania miejsca wypadku, czy pilarkę do drewna - mówi Przemysław Jaszczak przewodniczący komisji bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej rady miejskiej..

 

Jak podkreślają druhowie nowy sprzęt zwiększy możliwość niesienia pomocy poszkodowanym. – Wyposażenie jakie posiadamy jest częściowo wyeksploatowane, brakuje torb ratowniczych, dlatego pozyskane przez Gminę dotacje na sprzęt strażacki pozwolą ochotnikom właściwie realizować zadania z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego – uważa Marek Ośkiewicz, Komendant Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Poddębicach.

 

 

 

Komentarze  

+9 #1 Guest 2018-07-27 10:02
Brawo za sprzęt.Ale o ochotnikach zapomina się.Uważam,ze przynajmniej cztery osoby w każdej z tych jednostek powinno być na etatach.Ponieważ nie długo nie będzie chętnych.Ochotnicy też maja rodziny i powinni zarabiać na ich utrzymanie.Tak jak to jest w Niemczech.
Cytować
+3 #2 Guest 2018-07-27 16:16
kazda jedna gmina to dostała także żadne cuda
Cytować
0 #3 Guest 2018-07-27 18:49
Cytuję Guest:
kazda jedna gmina to dostała także żadne cuda

Wysokość srodków była różna i nie każda dostała.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież