Archived Articles

Login FormWypadek wozu strażackiego OSP Pęczniew. Pięciu rannych, dowódca zabrany przez śmigłowiec LPR.

Do groźnego wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego, jadącego do pożaru lasu w rejonie zalewu Jeziorsko, doszło w sobotę w Pęczniewie w województwie łódzkim. Jak wynika z ustaleń policji, samochód gaśniczy wypadł z drogi na łuku. W wyniku zdarzenia drogowego poważnie ucierpiał dowódca wozu, który w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.  

OSP Pęczniew działający w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym miała jeden z najstarszych samochodów strażackich. Od lat trwały zabiegi aby zakupić nowe auto bojowe jednak bezskutecznie. W ostatnich latach dotacje do zakupów aut strażackich trafiały kilkukrotnie do Gmin Uniejów i Wartkowice.


 
Jak informują media w sobotnie popołudnie 05.05.2018 do dyżurnego PSP w Poddębicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ratunkowego OSP Pęczniew, który udawał się alarmowo do pożaru lasu. Pojazd wypadł na łuku z drogi, a następnie uderzył w drzewo.     
 
- Wozem jechało pięciu strażaków, najbardziej ucierpiał dowódca samochodu siedzący z przodu po prawej stronie – poinformował st. kpt. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy PSP w Łodzi. - Czterech pozostałych strażaków zostało lekko rannych. Wszyscy są hospitalizowani.   
   
Dowódca wozu został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jego czterej koledzy ze służby trafili do szpitali w Sieradzu i Poddębicach.

W intencji powrotu do zdrowia poszkodowanych strażaków OSP została odprawiona msza święta.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Aktualizacja: 6 maja 2018 roku z łódzkiej placówki medyczynej napłynęła informacja, że 34-latek zmarł. 

 

Komentarze  

0 #21 Guest 2018-05-08 16:31
nie obwiniajcie kierowcy ani nikogo dopoki nie zbadaja przyczyn sam jezdze takim samym wozem i wiem jak to jest prowadzac taki woz z woda,,,ktos napisal jak komendant wojewodzki dopuscil taki woz do jazdy w osp zaznaczam ze nie komendandt dopuszcza woz do jazdy tylko uprawniony diagnosta na oskp po
Cytować
0 #22 Guest 2018-05-08 16:38
po pozytywnym badaniu to fakt z eduzo osp posiada takie 40 letnie stary ktore ledwo kupy sie trzymaja ale nie osadzajmy a my tez nie bedziemy osadzani sa OD TEGO SLUZBY KTORE TO ZBADAJA LACXZYMY SIE W BOLU Z RODZINA STRAZAK Z WOJ MALOPOLSKIEGO
Cytować
0 #23 Guest 2018-05-09 10:03
Cytuję Guest:
życia chłopakowi nic nie wróci ale jetem ciekaw czy pojazd posiadał polisę OC na takie sytuacje bo to słyszałem różnie bywa


Śpij spokojnie, miał.
Lepiej się poczułeś ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież