Archived Articles

Login FormPlac zabaw dla dzieci, siłownia dla starszych

Nowy plac zabaw oraz siłownia plenerowa powstaną w Poddębicach dzięki funduszom europejskim. W ten sposób do końca września br. zagospodarowany zostanie teren przy ul. Grunwaldzkiej.

Burmistrz Piotr Sęczkowski podpisał umowę na realizację przedsięwzięcia. Wykonawcą zadania wartego 350 tys. zł  i dofinansowanego w 85% ze środków unijnych jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Godziński – inżynieria” Michał Godziński.

– Poddębicki samorząd inwestuje w przestrzeń publiczną, dlatego z myślą o najmłodszych chcemy wybudować plac zabaw, a dla starszych mieszkańców siłownię plenerową – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Miejsce zabaw przy ul. Grunwaldzkiej powstanie na powierzchni 1710 m. kw. Obecna infrastruktura nie spełnia oczekiwań, a mieszkańcy sąsiadujących bloków i domków jednorodzinnych zabiegali o utworzenie nowego placu  z prawdziwego zdarzenia. Dzięki pieniądzom z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 stanie się to możliwe.

W ramach zadania pojawią się huśtawki, trampolina, bujak, zestaw zabawowy dla maluchów i starszych dzieci, piaskownica, mała tyrolka. Teren będzie ogrodzony i monitorowany.
Tuż obok pojawi się siłownia plenerowa. Ostatnio wzrosła aktywność fizyczna ludzi i siłownie plenerowe powstają w wielu miejscach ciesząc się dużym zainteresowaniem.

Plac zabaw przy ul. Grunwaldzkiej będzie kolejnym zlokalizowanym na terenie Gminy. W ostatnich latach samorząd wybudował place przy ul. Przejazd oraz Południowej. Na placu zabaw maluchy mogą się pobawić również w parku, Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, a także w Kałowie oraz Sworawie.
Z kolei Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Poddębicach utworzyła place zabaw w pobliżu bloków przy ul. Zielonej, Sobieskiego i Krasickiego.

Komentarze  

-1 #41 Guest 2018-04-26 07:29
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ja myślałam że ma traume po ogórkach w holandii

Żadna UCZCIWA praca nie hańbi.

HA hA HA- o kim ty mówisz? o tej osobie i uczciwej pracy?!!! Ha, Ha, Ha " a dyć mnie nie rozsmiesoj boć mi zajody popynkajo!!!"
Cytować
-1 #42 Guest 2018-04-26 07:30
a to już wiem skąd ta zażyłość z Grzegorzem operatorem ciągnika polowego
Cytować
0 #43 Guest 2018-04-26 08:46
#41 Guest 2018-04-26 05:29 pisałem o zbieraniu ogórków na saksach. Efekty TEJ pracy są widoczne. Nie dajesz rady, wracasz do kraju piechotą, bo na bilet nie zarobisz.
Mówiąc krócej, czepiajmy się teraźniejszości, dotyczącej miasta i nas. TU I TERAZ zamiast wypominania zaszłości, które nie mają znaczenia.
Pozdrawiam. Uśmiecham się. Nie proszę o wzajemność, wiem - przy zajadach uśmiech boli.
Cytować
0 #44 Guest 2018-04-26 15:36
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ja myślałam że ma traume po ogórkach w holandii

Żadna UCZCIWA praca nie hańbi.

HA hA HA- o kim ty mówisz? o tej osobie i uczciwej pracy?!!! Ha, Ha, Ha " a dyć mnie nie rozsmiesoj boć mi zajody popynkajo!!!"


Ty to jednak masz łep pusty jak bęben Rolling Stones , nic tylko wody w niego nalać i żaby wpuścić :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież