Archived Articles

Login FormWybudują drogę Sędów – Chropy – Klementów – Praga – Bałdrzychów – Busina

Już po długim majowym weekendzie firma DROGOMEX z Pruszkowa rozpocznie prace na drodze powiatowej Sędów – Chropy - Klementów – Praga – Bałdrzychów – Busina.
   W czwartek 12 kwietnia br. podpisano umowę na przebudowę 10 km odcinka drogi łączącej gminę Poddębice i Wartkowice. Prace obejmować będą odwodnienie nawierzchni, wykonanie zjazdów, utwardzenie poboczy i najważniejsze położenie chodników w Chropach, Klementowie i Bałdrzychowie.

Na 10 km odcinku drogi zostanie wykonana nowa nawierzchnia, z czego nową nakładkę w Klementowie i Bałdrzychowie wykona Gmina Poddębice w ramach prowadzonej inwestycji kanalizacyjnej, a pozostały odcinek sfinansowany będzie ze środków programu i budżetu Powiatu Poddębickiego. 
   Realizację tej inwestycji firma DROGOMEX Sp. z o.o. z Pruszkowa wyceniła w przetargu na ponad 7 mln. zł.
   - Droga Sędów – Chropy -  Klementów – Praga – Bałdrzychów – Busina realizowana jest dzięki dofinansowaniu z Programu przebudowy dróg lokalnych. – mówi Ryszard Rytter Starosta Poddębicki – na drodze tej wykonaliśmy już przewierty, studzienki ściekowe, studnie chłonne a także wbudowaliśmy krawężniki w miejscowości Klementów za kwotę ponad 96 tys. zł. Prace te zleciliśmy wcześniej w związku z inwestycją prowadzoną przez Gminę Poddębice, dodaje Ryszard Rytter. – obecnie zawarliśmy umowę na realizację pozostałych 10 km tej ważnej dla mieszkańców drogi i do końca września inwestycja zostanie zakończona.

Komentarze  

0 #41 Guest 2018-05-04 11:08
Po pierwsze primo – nie jestem zwierzęciem choć ssakiem. Żałuję, bo zwierzęta w swoich emocjach i czynach bywają uczciwsze. Z drugiej strony religia zabiera im dusze, stawia niżej na drabinie ewolucji. Dlatego powszechnie uważa się za obraźliwe porównania czy utożsamianie człowieka ze zwierzem.
Po drugie primo - nie zachłystuj się własną inteligencją i nie imponuj gustem czytelniczym. Ponieważ analfabeci, których nauczy się czytać, to nadal jednak analfabeci, tylko potrafiący czytać. Peter Wohlleben był modny w ubiegłym roku.
Po trzecie primo – ważniejsze od powodów są dowody. Zamiast ocen daj argumenty. Podobam się żonie i to mi wystarczy, tobie nie muszę. A argumentów jestem ciekaw. Z bajek i mitów wyrosłem.
Po czwarte primo - naprawę świata zaczyna się od siebie....
Cytować
0 #42 Guest 2018-05-04 12:53
Wsółczuć żonie ale może w drodze małych kroczków i swego pupila wyedukuje do kuwety. CI co się pieskami w sadowniczej gminie obstawili mają swiadomośc że suczki i kundelki raz w roku musza zdradzić swego pana. To tak w świecie zwierzatek . Nie musisz sie sobie główki nabijać aby odpisać.
Cytować
0 #43 Guest 2018-05-04 15:01
Masz rację. Odpowiedzi nie będzie. "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby." Nie podaję autora, TAKA erudytka wie!!!!! choć twoje pisanie nie dorównuje oczytaniu. Kiepskawe jakieś. A i ocena dyskutanta jest twoim problemem, nie moim.
Jedno mnie zastanawia. Różnimy się poglądami, wiadomo! ale dlaczego nie umiemy rozmawiać? Za trudne? Brakuje argumentów? Rozmowa bez "strzelenia przeciwnika w pysk" się nie liczy? Erystyka jest trudną sztuką. Może tak Schopenhauera poczytasz zamiast leśnika?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież