Archived Articles

Login FormKomu nie starcza do pierwszego czyli o Czterech milionach Polek i Polaków pracujących za 1862 zł na rękę.

Od kilku tygodni Polacy słyszą o wielkich nagrodach finansowych wśród urzędników PiS w rządzie, ministerstwach, ale na niższych szczeblach administracji publicznej u wojewodów ale j jeszcze niżej w podległej rządowi administracji. Pieniądze na nagrody w całym kraju liczone są już w setkach milionów z budżetu państwa, poczynając od ministrów, którzy otrzymali miedzy  ok. 50 a 75 tyś zł. Miała być praca, pokora umiar, a jest sami Polacy ocenią.

Jeszcze większe oburzenie wywołało stwierdzenie wicepremiera Gowina, że gdy był ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL przy dochodach rzędu 17,5 tys. brutto miesięcznie trudno było mu związać koniec końcem. W 2017 już jako jako minister nauki w rządzie PiS zarabiał miesięcznie 23 tysiące brutto, więc powinno mu być łatwiej.

Tymczasem 4 miliony Polek i Polaków pracuje w mniejszych przedsiębiorstwach czy urzędach. GUS opublikował dokładny raport o mikroprzedsiębiorstwach. Płace w nich rosną, ale wciąż są bardzo niskie. Podawana na ogół przez media przeciętna płaca (ok 5 tys. brutto w 2018) opiera się na danych z przedsiębiorstw zatrudniających 9 i więcej osób.Rzeczywistość lokalna wygląda zupełnie inaczej i ludzie pracują najczęściej za najniższą krajową.

Jarosław Gowin ale i inni politycy PiS, którzy się od takich słów nie odcinają na nowo odkrywają Polskę

Od stycznia 2017 obowiązuje minimalna stawka godzinowa, która bez wątpienia podniosła płace w mikrofirmach. Te płace wciąż są bardzo niskie, ale wcześniej – zwłaszcza np. branży ochroniarskiej – były one po prostu głodowe. Pracownicy takich firm mogli tylko słuchać ze zdumieniem kolejnych komunikatów o przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce.

Po drugiej stronie polskiej rzeczywistości mamy Jarosława Gowina, który ze zdumieniem odkrywa, że narzekanie na wynagrodzenie w wysokości 17,5 tys. brutto może się komuś wydać niestosowne. Minister przeprosił, ale zrobił to w sposób, który pokazuje, że wciąż niewiele rozumie z sytuacji większości polskich pracowników.

„Problem mamy z wiceministrami (Gowin przyznał swoim wiceministrom po 48,5 tys. premii – przyp.red), którzy nie są posłami, bo oni zarabiają na rękę około 6 tys. 2 tys. to jest wynajęcie mieszkania. Ktoś wynajmuje jedno mieszkanie, a np. jego niepracująca żona z trójką dzieci pozostaje w drugim mieszkaniu w Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu. Sytuacja takich rodzin jest trudna”

W myśl obecnej ustawy budżetowej i rozporządzenia z 2002 roku wiceminister zarabia minimum 9450 zł, czyli 6650 zł netto. Nawet jeśli – jako pater familias z konserwatywnej wizji Gowina – jest jedynym żywicielem rodziny, to ta rodzina i tak ma się nieźle. To prawie cztery razy tyle, ile przeciętnie zarabiają Polki i Polacy pracujący w mikroprzedsiębiorstwach.

Tak to właśnie wygląda szacunek do Polaków.


Komentarze  

0 #61 Guest 2018-03-08 09:08
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
To kup sobie działkę lub mieszkanie w UniejowieIdąc tym tokiem myślenia za dwa lata nie będzie komu głosować. Przemyśl to.

a "dworzec" zostanie na swoim miejscu. Na Biznesowej
Cytować
+6 #62 Guest 2018-03-08 13:41
Hallo Hallo ! A odbiór ,, WIATY '' to już był ?.
Jak nie to trzeba koniecznie zaprosić p. Starostę p. Burmistrza i całą radę Powiatu pod ,, WIATĘ "
BYŁA BY PAMIĄTKA Z POWIATU !!!!
Cytować
-1 #63 Guest 2018-03-08 13:54
Był, nawet zaproszenie na stronie UM się pojawiło na parę godzin / !!!!!!!! / przed imprezą żeby czasem jakiś obcy się nie załapał na uroczystość : http://poddebice.pl/zaproszenie-na-otwarcie-drogi/
Cytować
+9 #64 Guest 2018-03-08 13:59
Hallo Hallo ! A FOTO z ,, WIATĄ " Też Mają ?
Cytować
+4 #65 Guest 2018-03-08 14:34
Cytuję Guest:
Hallo Hallo ! A FOTO z ,, WIATĄ " Też Mają ?


Tajne jest, do tej pory nie ma zdjęć z uroczystego otwarcia Centralnego Dworca Autobusowego i otwarcia nowej ulicy Zamalowanej / dawniej Zielonej /.
Cytować
+7 #66 Guest 2018-03-08 18:43
Cytuję Guest:
Hallo Hallo ! A odbiór ,, WIATY '' to już był ?.
Jak nie to trzeba koniecznie zaprosić p. Starostę p. Burmistrza i całą radę Powiatu pod ,, WIATĘ "
BYŁA BY PAMIĄTKA Z POWIATU !!!!

Pokazać światu i Polsce jak wygląda dotrzymywanie obietnic. Jest dworzec? Jest!! Dostępny, bez schodów, wysokich krawężników i innych utrudnień. Że wózkiem inwalidzkim trzeba 3 dni się toczyć, kogo to obchodzi
"K R A I N A B E Z B A R I E R
MODELOWE ROZWIĄZANIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Kluczowe znaczenie dla dostępnej przestrzeni miejskiej mają środki masowego transportu, ich koordynacja, integracja różnych systemów transportu oraz dostępność całej infrastruktury m.in. przystanki, systemy informacji dla pasażerów.
Zmodernizowany dla potrzeb niepełnosprawnych dworzec autobusowy przyjmie rolę podstawowego czynnika komunikacji zewnętrznej."
http://www.gmina.poddebice.pl/aktualnosc_tresc/133/
Cytować
+6 #67 Guest 2018-03-08 22:14
Modernizacja dworca po powiatowemu
1. wyburzyć istniejący, uklepać glebę, zrobić parking
2. postawić wiatę na wigwizdowie
3. ogłosić SUKCESSSSSSSS
Cytować
+2 #68 Guest 2018-03-11 09:57
Ja bym pracował za darmo bo być wybranym to wielki zaszczyt i misja.
Cytować
0 #69 Guest 2018-04-05 16:53
Kasa zabrana budżetowi
będzie przyniesiona Caritasowi,
w pazurkach.
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-kaze-oddac-nagrody-ministrom-rzadu-szydlo,artykuly,425636,1.html
Ministrowie i ich zastępcy przekażą pieniądze z nagród na działalność Caritas - oznajmił Jarosław Kaczyński. Oprócz tego prezes PiS zapowiedział redukcje pensji posłów i senatorów o 20 proc. oraz redukcje uposażenia dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prezes dodał, że naród nie zaakceptował nagród. „Vox populi vox dei” - mówił.
Cytować
+1 #70 Guest 2018-04-05 22:58
"Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli to są zasady, którymi będziemy się kierować. Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą" (http://www.tvn24.pl)
A nagrody się należały!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież