Archived Articles

Login FormUrzędy Skarbowe otwarte w soboty

  • Krajowa Administracja Skarbowa oraz Ministerstwo Finansów zapewniają pomoc dla przedsiębiorców, którzy do 26 lutego 2018 r. składają pierwszy JPK_VAT za styczeń br.
  • Od 14 do 23 lutego wyznaczeni pracownicy urzędów skarbowych będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma.
  • Dodatkowo w soboty 17 i 24 lutego w godzinach 9-13 urzędy uruchomią dyżury dla mikroprzedsiębiorców. Czynna będzie też infolinia KIS.

Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) – czyli elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży VAT za styczeń 2018 r. – muszą złożyć do 26 lutego br.

Dlatego od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchomią specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Podpowiedzą również, jak założyć Profil Zaufany (eGO) czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT.

Soboty z JPK_VAT

Dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9 do 13. Podatnicy uzyskają w urzędach wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego przygotowania i terminowego przesłania JPK_VAT. Będą mogli też potwierdzić Profil Zaufany (eGO).

Wsparcia podatnikom w zakresie JPK_VAT udzielą również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej (KIS). Infolinia KIS dla mikroprzedsiębiorców będzie czynna w obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9 do 13.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami w urzędach skarbowych, a w przypadku pytań technicznych prosimy o przesyłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga: podczas sobotnich dyżurów pracownicy urzędów skarbowych będą obsługiwać wyłącznie podatników zainteresowanych JPK_VAT. W dyżurach dla mikroprzedsiębiorców nie biorą udziału wyspecjalizowane urzędy skarbowe (czyli takie, które obsługują głównie największe podmioty gospodarcze).

 

Urząd Skarbowy w Poddębicach

Komentarze  

+5 #1 Guest 2018-02-20 11:30
"Wszyscy pytają mnie, dlaczego nie śmieszy mnie serial "Ucho prezesa"?
Powiem Wam, dlaczego.
PiS praktycznie zlikwidował Trybunał Konstytucyjny, jedną z najważniejszych instytucji państwa demokratycznego, broniącą nas, przed samowolą ustawodawczą władzy, a my śmiejemy się z posła Suskiego i jego Katarzyny Wielkiej.
PIS zmienił Telewizję publiczną, mającą największy zasięg antenowy w kraju, w ordynarną tubę propagandową, układając sobie w ten sposób, większą cześć społeczeństwa po swojej myśli, a my pokazujemy sobie memy z Pawłowicz, jak żre sałatkę w parlamencie.
PiS przejął wszystkie spółki Skarbu Państwa, obsadzając je oddanymi sługami bez kompetencji, a my śmiejemy się z łodzi podwodnej Macierewicza.
PiS tworzy partyjną armię, złożoną z młodocianych faszystów, a my nabijany się z San Eskobar.
PiS oddał kibolom i bandytom, najświętsze symbole polskiego patriotyzmu, a my wyśmiewany broszki pani premier.
Cytować
+4 #2 Guest 2018-02-20 11:31
PiS dąży do zmian w prawie wyborczym, gwarantujące mu objęcie władzy na wszystkich jej szczeblach, a my śmiejemy się z drabinki prezesa.
PiS sprowadza polski Sejm do roli maszynki do głosowania, bez prawa do dyskusji i zadawania pytań przez posłów opozycji, grożąc przy okazji nieposłusznym karami i interwencją służb mundurowych, a my lejemy z kota Alika.
PiS wypowiada ustawę antyprzemocową, zlikwidował już niebieską linię i chce nadal wprowadzić, zupełny zakaz aborcji oraz zakaz sprzedaży środków antykoncepcyjnych, a my śmiejemy się z orderu Misiewicza.
PiS zmierza do zmarginalizowania lub całkowitego usunięcia mediów prywatnych, zastępując je np. rządowymi broszurami typu "W sieci" czy "Fronda", a my kpimy z głupoty Terleckiego.
PiS zadłużył Państwo w stopniu dotąd niewyobrażalnym, a my przesyłamy sobie zdjęcia z durną miną Błaszczaka.
Cytować
+4 #3 Guest 2018-02-20 11:32
PiS przejął prokuraturę i chce mieć realny wpływ na wybór, a w konsekwencji na prace sędziów, a my posyłamy sobie link do kolejnego odcinka "Ucha prezesa".
I za każdym razem, śmiejąc się do rozpuku, zadajemy sobie pytanie, jak oni - rządzący, muszą się czuć, oglądając to wszystko i czytając żarty na swój temat?
Otóż czują się doskonale, konsekwentnie i metodycznie realizując swój marsz ku władzy absolutnej, totalitarnej. Mają w dupie nasze inteligentne żarty i wyjątkową biegłość w obsłudze Photoshopa, umożliwiającą nam dorobienie Brudzyńskiemu małpiej gęby.
Więc kiedy pokazuje mi ktoś kolejnego mema, na którym Kaczyński kiwa się na drabince, albo prezydent Duda stoi w kasku Maliniaka, mnie przypomina się Gogol i jego Rewizor: "Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie".""
znalezione w necie.
Cytować
-3 #4 Guest 2018-02-20 11:54
A jak się to ma do tekstu powyżej???
Cytować
+4 #5 Guest 2018-02-20 11:59
Cytuję Guest:
A jak się to ma do tekstu powyżej???

Włącz myślenie o przedsiębiorcach też tam jest, a co robią służby finansowe z przedsiębiorcami żeby starczyło na 500+ ? włącz myślenie.
Cytować
-1 #6 Guest 2018-02-20 14:52
Czy to PIS czy PO czy jeszcze INNA partia...kradli, kradną i kraść biednych ludzi będą... PiS idzie jednak na maxa nagrody jakie sobie przyznali to ludzie muszą na to ze 2 lata pracować.
Cytować
-1 #7 Guest 2018-02-23 14:13
Cytuję Guest:
Czy to PIS czy PO czy jeszcze INNA partia...kradli, kradną i kraść biednych ludzi będą... PiS idzie jednak na maxa nagrody jakie sobie przyznali to ludzie muszą na to ze 2 lata pracować.

zapomniał wół jak cielęciem był. Wejdz w neta i poszukaj informacji o poprzednich ministrach ile dostali. Zmienisz zdanie.
PS. To nie partie kradną a ludzie, jeżeli jest ktoś zrzeszony i są to grupy to zakrawa na działaność mafijną. Po wojnie i skowycie tych który maja chorobę odstawienną można wywnioskować że są to pieniadze na skalę o której ani ty ani ja nie jesteśmy sobie wyobrazić.
Jedno jest pewne są to nasze pieniądze.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież