Archived Articles

Login FormMarszałek Województwa w Poddębicach

Marszałek Województwa Witold Stępień odwiedził Poddębice. Okazją do tej wizyty było podpisanie umowy w Niepublicznym Żłobku w Poddębicach, które uzyskało 700 tys. dofinansowania ze środków UE na rozszerzenie działalności i uruchomienie 20 kolejnych miejsc dla dzieci do lat 3 w Poddębicach i Uniejowie.

 Natomiast w Poddębickim Centrum Zdrowia Marszałek wraz z władzami miasta i powiatu w czasie wizyty zapoznał się z możliwościami Poddębickiego Centrum Zdrowia, gdzie gratulował Zarządowi spółki wejścia do grona najlepszych szpitali w Polsce.

  PCZ w rankingu WPROST Szpitale 2017 uplasował się na 32 miejscu wśród palcówek ortopedycznych, a 1. miejsce zajął w rehabilitacji. Wejście do 100 najlepszych szpitali w Polsce to zasługa zarówno personelu PCZ, jak i dobrej współpracy Zarządu Spółki z władzami Powiatu. Jest to o tyle istotne, że jeszcze w 2010 roku poddębicki szpital generował tylko straty. W 2011 roku władze powiatu, ze starostą Ryszardem Rytterem podjęły działania aby uratować szpital który miał ok. 52 mln długu. Wdrożono  tzw. "Plan B", dzięki któremu  Ministerstwo Zdrowia spłacił 33 mln długów. Pozostałe kredyty spłaca Powiat, jest to ok. 3,8 mln rocznie. Choć te pieniądze można by przeznaczyć na inne cele, choćby na inwestycje poprawiające życie mieszkańców to trzeba spłacać kredyty.

 

Komentarze  

+1 #1 Guest 2018-01-24 19:54
Czas na zmiany i na tępnia również.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież