Login FormBudżet powiatu uchwalony

W czwartek 28 grudnia 2017 r. Radni Powiatu w Poddębicach jednogłośnie uchwalili budżet na 2018 r.
  Najważniejszym punktem XXXI Sesji Rady Powiatu w Poddębicach było uchwalenie budżetu Powiatu Poddębickiego na 2018 r., który po stronie dochodów ustalono na poziomie  prawie 37 mln zł, a po stronie wydatków nieco ponad 34 mln zł. Planowany budżet jest wyższy od ubiegłorocznego o ponad 2 mln zł.
   W 2018 r. znaczące kwoty przeznaczone zostaną na drogi powiatowe, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz na realizację zadań z zakresu oświaty i na zadania z zakresu pomocy społecznej.

- Zatwierdzony budżet jest budżetem bardzo ambitnym pozwalającym na realizację ważnych dla Powiatu inwestycji oraz spłatę zadłużenia po SPZOZ i długów z III kadencji – mówi Ryszard Rytter Starosta Poddębicki – Ten rok będzie kolejnym, w którym swoje działania skupimy na poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Należy pamiętać o wydatkach, których nie mogliśmy jeszcze wprowadzić do budżetu, a wiemy już, że w 2018 roku będziemy realizować. Zatwierdzono w ramach Programu przebudowy dróg lokalnych przebudowę 10 km odcinka drogi Sędów – Klementów – Praga – Bałdrzychów – Busina za ponad 8 mln zł oraz liczymy na środki na przebudowę drogi Domaniew – Biała Góra za ponad 3,7 mln zł. – dodaje Ryszard Rytter. – Realizacja tych zadań zmusza nas do zdyscyplionowanego i racjonalnego wydatkowania środków, ponieważ przyszłoroczny budżet powinien zamknąć się rekordową 50 mln kwotą wydatków.             

W 2018 r. będą również realizowane zadania rozpoczęte w 2017 r. Za ponad 3,2 mln zł przebudowane zostaną trzy odcinki dróg: w Uniejowie ul. Rzecznej, drogi Charchów Księży – Rzechta oraz Poddębice – Brudnów.

 

www.poddebicki.pl

Komentarze  

-2 #1 Guest 2018-01-09 11:04
CIEKAWE KIEDY WŁADZA ZROZUMIE ŻE NAKŁADY NA EDUKACJĘ (MYŚLĘ O DZIECIACH I MŁODZIERZY) TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ "GRAJDOŁU". ZWIĄZANIE EMOCJONALNE MŁODIERZY Z GRAJDOŁEM POPRZEZ JEJ EDUKOWANIE NA MIEJSCU SKUTKUJE ŻE PO UKOŃCZENIU UCZELNI WYŻSZYCH PRĘDZEJ CZY PÓŻNIEJ WRÓCĄ ABY ZMIENIAĆ TĄ SZARĄRZECZYWISTOSĆ BOGATSI O DOŚWIADCZENIE I WIEDZĘ. Czy budżet wiec zakłada jakieś dodatkowe środki na szkolnictwo?
Cytować
-2 #2 Guest 2018-01-09 11:15
A ciekawe kiedy ty w końcu zrozumiesz do czego służy klawisz Caps lock, kiedy w końcu zrozumiesz że pisanie wszystkiego dużymi literami znaczy darcie ryja ???????
Cytować
+8 #3 Guest 2018-01-09 11:16
Można wybudować setki kilometrów dróg i przegrać wybory ( o ile będą demokratyczne). Ludzie na inwestycje mogą poczekać bardziej oczekują żeby im dać godziwie zarobić, żeby mieli więcej w kieszeni. A obecnie prawie wszyscy pracujący w budżetówce zarabiają najniższą krajową. Wygląda na to że obecni przy władzy tego nie rozumieją. oni mają a co z ludźmi?
Cytować
-1 #4 Guest 2018-01-09 16:09
i 160 000 dla dziadka rycha
Cytować
+1 #5 Guest 2018-01-09 16:41
Cytuję Guest:
A ciekawe kiedy ty w końcu zrozumiesz do czego służy klawisz Caps lock, kiedy w końcu zrozumiesz że pisanie wszystkiego dużymi literami znaczy darcie ryja ???????

niestety podczas redagowania wpisu wszystko występuje w formie z dużej litery więc dopiero po wciśnięciu klawisza "ENTER"jestem w stanie zobaczyć formę wpisu.
PS. ocena i darcie ryja jak to nazywasz nie zawsze jest jak widać słuszna bez poznania zdania drugiej strony
Cytować
+4 #6 Guest 2018-01-09 16:42
Ciekawe czemu pan Starosta się nie chwali że sprzedał Liceum???
Cytować
+3 #7 Guest 2018-01-09 16:54
cd #5 szkoda, że nie można edytować wpisów wtedy z chęcią bym poprawił na małe literki aby nie krzyczeć na obrażalskich i czepliwych
Cytować
+3 #8 Guest 2018-01-09 16:55
Cytuję Guest:
Ciekawe czemu pan Starosta się nie chwali że sprzedał Liceum???

a komu sprzedał? był na to przetarg? czy może Patryk Jaki będzie miał kolejną sprawę?
Cytować
-2 #9 Guest 2018-01-09 17:51
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ciekawe czemu pan Starosta się nie chwali że sprzedał Liceum???

a komu sprzedał? był na to przetarg? czy może Patryk Jaki będzie miał kolejną sprawę?

Nikt nic nie sprzedał. To jest wierutne kłamstwo!!!! Jeśli szkoły zostaną zaminione to będzie tam funkcjonowano gimnazjum. Rozpowszechnianie kłamliwe wpisów można odpowiedzieć. Nikt w internecie nie jest anonimowy!
Cytować
+3 #10 Guest 2018-01-09 18:29
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A ciekawe kiedy ty w końcu zrozumiesz do czego służy klawisz Caps lock, kiedy w końcu zrozumiesz że pisanie wszystkiego dużymi literami znaczy darcie ryja ???????

niestety podczas redagowania wpisu wszystko występuje w formie z dużej litery więc dopiero po wciśnięciu klawisza "ENTER"jestem w stanie zobaczyć formę wpisu.
PS. ocena i darcie ryja jak to nazywasz nie zawsze jest jak widać słuszna bez poznania zdania drugiej strony


z pewnością... i to akurat tylko tobie, nikomu więcej :-) :-) :-)
Cytować
+2 #11 Guest 2018-01-09 18:32
Cytuję Guest:
CIEKAWE KIEDY WŁADZA ZROZUMIE ŻE NAKŁADY NA EDUKACJĘ (MYŚLĘ O DZIECIACH I MŁODZIERZY) TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ "GRAJDOŁU". ZWIĄZANIE EMOCJONALNE MŁODIERZY Z GRAJDOŁEM POPRZEZ JEJ EDUKOWANIE NA MIEJSCU SKUTKUJE ŻE PO UKOŃCZENIU UCZELNI WYŻSZYCH PRĘDZEJ CZY PÓŻNIEJ WRÓCĄ ABY ZMIENIAĆ TĄ SZARĄRZECZYWISTOSĆ BOGATSI O DOŚWIADCZENIE I WIEDZĘ. Czy budżet wiec zakłada jakieś dodatkowe środki na szkolnictwo?


młodzieRZy xD xD xD
Cytować
0 #12 Guest 2018-01-10 14:23
#11 tak to jest jak ktoś nie ma argumentów - wtedy czepia się np wyglądu i pochodzenia - wytłumaczę bo możesz nie zrozumieć - błędów
Cytować
+1 #13 Guest 2018-01-10 17:11
Rekonstrukcja i znowu nic dla naszego a tyle wycieczek i konkursów zrobił. Dla nas też nic ile będziemy czekać na fuchy oni mają a my co gorsi?
Cytować
+2 #14 Guest 2018-01-10 18:38
Takie i inne kłamstwa są celowo rozpuszczalne przez nieprzyjaciół Poddębic" komu starosta i burmistrz sprzedał nasze Liceum? prawda to że tygrysowi od zwierząt??" Kampania wyborcza ruszyła.
Cytować
0 #15 Guest 2018-01-22 13:21
Cytuję Guest:
Takie i inne kłamstwa są celowo rozpuszczalne przez nieprzyjaciół Poddębic" komu starosta i burmistrz sprzedał nasze Liceum? prawda to że tygrysowi od zwierząt??" Kampania wyborcza ruszyła.

podobno nasza władza nie dosyć że przenosi tradycję miasta czyli LO do podstawówki to jeszcze docelowo ma być połączone z Zespołu Szkół? Już starosta przez zarząd czy radę połączył księgowość obu szkół. Teraz wszystko ma być u Błaszczykowej. komu na tym zależy aby zlikwidować poddębickie tradycje?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież