Login FormŚmieci zamiast na wysypisko trafiają do pieca i lasu

Puszki, butelki, papierki, folie, plastiki, worki z gruzem i innymi odpadami nadal możemy spotkać w lasach i przy drogach. Wyrzucamy śmieci, choć za postawienie ich w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów nie zapłacimy nic.

Problem jest coraz większy, już nie tylko wokół Poddębic ale właściwie w każdym lesie. Jednym z pomysłów jest instalowanie w lesie kamer, które mają namierzać osoby wyrzucające odpadki. Dzięki kamerom Nadleśnictwa kilka osób zostało ustalonych. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów znajduje się w Poddębicach, przy Oczyszczalni przy ul. Młynarskiej. Można tam zostawić bezpłatnie dowolną ilość odpadów. Teraz zgodnie z ustawą, nie płacimy za ilość wyprodukowanych odpadów, ale za osobę.

Poza tym odpowiednie służby mundurowe ale i urzędnicy, burmistrz Poddębic, referat rolnictwa, ochrony środowiska w urzędzie gminy chyba niewiele z tym tematem robią? Śmieci w lasach i drogach zamiast ubywać przybywa w coraz większym tempie.

Podobnie jest ze spalaniem śmieci w piecach, szczególnie uciążliwe jest to w okresie grzewczym po zmroku. Wyjść na spacer w Poddębicach nie można taki smród. Co robią urzędnicy i służby?

Komentarze  

+10 #1 Guest 2018-01-06 15:08
Fleje, łapać i dotkliwie karać
Cytować
-2 #2 Guest 2018-01-07 08:39
Nie MOŻNA karać bo ZBLIŻAJĄ SIĘ wybory.A to przecież elektorat wyborczy.
Cytować
+7 #3 Guest 2018-01-07 17:13
i co z tego, swego czasu znajomi po odkryciu sterty nowych śmieci zauważyli że są tam zapiski z danymi osoby wyrzucającej śmieci - rachunki, dane teleadresowe itp dzielnicowy który był odpowiedzialny za szeregowce nawet nie podjął tropu aby ukarać sprawców.
Jednym słowem pier...enie o "szopenie". Oj przepraszam jak jeden z nich pomógł epileptykowi to też był wielki artykuł. Najłatwiej łapie siena radar - bo są z tego profity premiowe - można złapać kilkunastu przekraczających prędkość w ciągu dnia a ustalenie i ukarania śmieciarza to praca na kilka tygodni więc zadaniowość nie wykonana.
Puki system będzie na milicjantach nakładał wykazywanie się z ilości a nie jakości puty będzie bajzel w lesie.
Cytować
-6 #4 Guest 2018-01-07 18:22
Za urodzenie takiego lub takiej....to matka premii z pewnością nie dostała
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież