Archived Articles

Login FormBatalia o stołek wicestarosty

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau z nominacji PIS wzywa do odwołania Piotra Bindera (PO) z funkcji wicestarosty, który pełni tą funkcję od 7 lat. Radni przy nieobecności rajców z PIS i jednego z PO niemal jednogłośnie zagłosowali za odmową spełnienia żądań wojewody. Od głosu wstrzymał się jedynie radny PiS z Poddębic.Powodem do odwołania Piotra Bindera z zajmowanego stanowiska jest, to że będąc wicestarostą był jednocześnie prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Poddębicach. Służby wojewody stoją na stanowisku, że stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmowaniu lokali i świetlicy oraz wydzierżawieniu elewacji budynku strażnicy pod reklamę.

W ubiegłym roku ale i w tym dość głośno było o OSP Poddębice, gdzie dotychczasowy prezes, kapelmistrz oraz członkowie orkiestry zostali usunięci ze straży przez nowe władze z prezesem Kapitułą na czele. Pokłosiem tych wydarzeń jest to że nie ma już niestety orkiestry dętej w OSP choć nowy zarząd wielokrotnie mówił o jej reaktywacji. Sprawą OSP Poddębice zajmuje się prokuratura, trwają przesłuchania byłych ale i obecnych strażaków. Generalnie nie jest dobrze w OSP Poddębice.                                                                             Wracając do sprawy odwołania Piotra Bindera z funkcji to on przekonuje że zarzuty są bezpodstawne. Najprostszym rozwiązaniem byłoby aby radni powiatowi odwołali Piotra Bindera z funkcji wicestarosty wykonując tym wezwanie Wojewody i później powołując go ponownie na to stanowisko co wydaje się jednak mało prawdopodobne. To intratne stanowisko i choć już nie cały rok do wyborów samorządowych to chętnych na ten stołek by nie brakowało. Dlatego też powiatowi radni na nadzwyczajnej sesji poparli stanowisko wicestarosty Piotra Bindera, sprzeciwiając się wezwaniu Wojewody.  O jego dalszym losie na stanowisku wicestarosty powiatu poddębickiego zdecyduje wojewoda łódzki, choć wygląda na to, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 z cyklu: Nadesłane.

Komentarze  

+1 #1 Guest 2017-11-26 17:16
Chore zarzuty PiS, wiele OSP żeby przetrwać chwyta się różnych sposobów pozyskiwania pieniędzy, a wielu członków OSP jest w samorządach.
Cytować
+6 #2 Guest 2017-11-26 17:23
Ok 10 tyś miesięcznie×12 miesiecy×7 lat + 13 stki niezła sumka prawda? ... Komu pomógł w tym czasie?
Cytować
+9 #3 Guest 2017-11-26 18:52
Kampania wyborcza start, ale skoro jest tak na początku to co będzie dalej?
Cytować
+3 #4 Guest 2017-11-27 18:42
Jak odwołają to złoże swoją propozycje.Prawdopodobnie będzie KONKURS na to stanowisko.Może SIĘ ZAŁAPIĘ.
Cytować
+4 #5 Guest 2017-11-27 19:54
Aspiracje ma wielu na ten stoleczek
Cytować
+1 #6 Guest 2017-11-28 09:22
PiS PeŁO czy inna partia nie ma znaczenia kto go wystawia .
Gdyby był pracowitym wicestarostą nikt by sie nie odważył podnieść ręki. Osobiście mam w depie kto ważny jest fakt potrzeby zmiany na tym stołku - dodałbym że ten wakant czeka od 7 lat i dopiero dzisiaj ktos to zauważył. Mamy coprawda z powiecie tylu oficjeli na starostę i wice , wykształconych ludzi którzy mogliby godnie piastować to stanowisko. Osobiście nie podoba mi się wojenka wokół stanowisk tylko po to aby kogoś obalić. Jako osoba dorosła mam potrzebę stagnacji i nie interesuje mnie PUCZ bez odpowiedzi: a jak sie uda to co?. Wiec Panie Wojewodo pomysł super ale co po puczu? jakie plany kto ma piastować to stanowisko lub kogo macie kandydata bo nie zamierzam wpadaćz deszczu pod rynnę - nasza Mała Ojczyzna to nie arena do wojny to zaściankowa gmina lubiąca ciszę i spokój i za to jest też ceniona. Łoli
Cytować
+2 #7 Guest 2017-12-01 20:29
A sprawa w prokuraturze jest po wykonaniu audytu w osp przez nowy zarząd . jak się okazało jest wiele zarzutów. brak dokumentacji , niezapłacone podatki, wydatki na artykuły które nie można nazwać celami statutowymi , brak sprzętu i instrumentów. tak działał pan Binder.
Cytować
0 #8 Guest 2017-12-01 21:12
A czy czasem w nowym zarządzie nie ma ludzi ze starego ? Bardzo dobrze ze ich też przesłuchiwany prokuratura. Ale to już dziadostwo że dzieci i młodzież nieletnia jest przesłuchiwany. A sukcesów Kapituły, krajewskiego, bienias a, neukrlicha, peraja, BURSKiego i innych jakoś nie widać?
Cytować
+1 #9 Guest 2017-12-06 00:03
Wszyscy którzy zbieracie głos nie rozumiecie sedna sprawy. Pan Binder po powołaniu na stanowisko wicestarosty powinien automatycznie zrezygnować z funkcji prezesa osp.ale oni jak przejmowali władzę to myśleli tylko o tym żeby wszystko przejąć. gdyuby była stowarzyszenie "jem gówno" tez by przejeli. Kumpel żle mu doradził.To że nie zrezygnował świadczy jak jet ograniczony i uważa ,że jest ponad prawem
Cytować
-3 #10 Guest 2017-12-12 19:20
Binder ponownie przewodniczacym powiatowym PO, Wiceprzewodniczącymi zostali Marcin Janiak, szef koła gminnego PO w Pęczniewie oraz Wacław Szymański, szef koła gminnego PO w Uniejowie.
Funkcję sekretarza pełnić będzie Wioletta Świt-Pawlak. Skarbnikiem została Marta Kuczkowska, zaś członkami zarządu Marek Dwużnik oraz Maciej Grubski - szef gminnego koła PO w Poddębicach.
Cytować
0 #11 Guest 2017-12-13 09:51
jeśli będą zarzuty postawione przez prokuraturę panu Binderowi to pożegna się ze stanowiskiem przewodniczącego PO
Cytować
0 #12 Guest 2017-12-13 10:44
Cytuję Guest:
jeśli będą zarzuty postawione przez prokuraturę panu Binderowi to pożegna się ze stanowiskiem przewodniczącego POTaaa, jeśli dłużej popada to będzie błoto.....
Cytować
0 #13 Guest 2017-12-13 15:29
po niebawem pod progiem :D
Cytować
0 #14 Guest 2017-12-13 20:22
i oby tak się stało
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież