Login FormWójt Zadzimia i gmina oddali strażackie żuki za darmo. Czy mogli na nich zarobić, albo zostawić sobie?

Duże zamieszanie i wiele emocji wywołało bezpłatne pozbycie się przez gminę Zadzim i wójta dwóch żuków strażackich, które zostały przekazane jednostce OSP spoza powiatu. Tym bardziej, że druhowie z OSP Adamów sprzedali auta na złom zanim trafiły na wyposażenie straży. Jeszcze nie ucichło po problemach jakie mieli druhowie ochotnicy z gminy Zadzim na początku kadencji wójta Woźniaka, gdy okazało się że muszą płacić zaległe podatki od nieruchomości często w ogromnych kwotach czy rachunki za prąd z remiz.

Jak podają media i sami druhowie żuki strażackie, mogące mieć dużą wartość kolekcjonerską zostały od razu sprzedane – mówi Marek Pietrzak prezes OSP Adamów w gminie Aleksandrów Ł. Nie wiem skąd pojawił się pomysł sprowadzenia do nas  tych dwóch żuków. My nie mamy przecież dwóch garaży. Prezes OSP Adamów z umów darowizny z Gminą Zadzim wyczytał, że oba żuki wyceniono tylko po 500 zł, choć w ogłoszeniach  i aukcjach internetowych ceny są o wiele większe jako eksponaty kolekcjonerskie.

Sprawę strażackich żuków, do których wielu mieszkańców gminy Zadzim ma nadal sentyment poruszył na sesji radny Zbigniew Dominiak. Dziwne, bo na udostępnionych przez gminę materiałach internetowych z sesji jakoś nie można znaleźć tych ale i innych wypowiedzi. W tym miejscu rzuca się kwestia podnoszona przez wielu. Czy tak jest że materiały z sesji są najpierw „obrabiane” i internauci mogą oglądać to co chce władza? Radny Dominiak pytał co wójt Zadzimia i gmina ma wspólnego z gminą Aleksandrów Łódzki? I jaki był interes aby oddać za darmo  auta do OSP Adamów?

Sprawę wyjaśnia nowy prezes OSP Adamów, mówiąc że jego jednostkę łączy…. Osoba radcy prawnego pracującego w gminie Zadzim, który do lutego tego roku, a więc w czasie gdy odbył się transfer żuków pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej w OSP Adamów. Czy to nie dziwny i zaskakujący przypadek mieszkańcy, a szczególnie druhowie OSP mogą pomyśleć nad tym sami.  Cała sytuacja pozostaje do oceny, każdemu indywidualnie.

W innych jednostkach OSP druhowie ochotnicy dbają o sprzęt nawet o taki. Najstarszym sprawnym lekkim pojazdem z motopompą jest żuk A-15, który znajduje się w OSP Sędów w gminie Wartkowice. Żuk z 1971 roku jest dumą miejscowych ochotników  i ani myślą go sprzedać.

 

Źródło: Gall Anonim

Komentarze  

-2 #21 Guest 2017-11-19 16:06
Posłowi nie głupio? Można poczytać na nd jak to wierzy w to co robi jego protegowany? Pani Małgorzata to dobry kandydat na wójta.
Cytować
+1 #22 Guest 2017-11-20 13:23
Na gminie Zadzim część rolników mówi że w życiu nie mieli tak dobrze jak za PiS a tymczasem Trzy tysiące rolników szykuje się na Warszawę.
Zapadła decyzja o proteście rolników. Rolniczy OPZZ organizuje marsz gwiaździsty na Warszawę z udziałem 3000 rolników. Protest ma potrwać od 7 do 15 grudnia.
Cytować
+2 #23 Guest 2017-11-21 06:06
#22 Guest 2017-11-20 13:23 i co w związku z tym? wynika z tego że 3000 rolników z powodu wody w polu się nudzi
Cytować
+3 #24 Guest 2017-11-21 10:48
Rolnik Zostawił błoto na jezdni i stanie przed sądem. To już nie przelewki . Błoto z maszyn na jezdniach stwarza zagrożenie dla innych kierujących autami.
Cytować
+1 #25 Guest 2017-11-21 21:58
najczęściej to jest 500 kary i po sprawie ...
Cytować
0 #26 Guest 2017-12-11 14:30
Krowy wydojone , dobra zmiano tak trzymać .Przecież możemy wszystko teraz nikt nam nie podskoczy , mamy swego sadownika . tylko czy będziemy wiecznie rządzić? ? oby bo nam nie darują.
Cytować
0 #27 Guest 2017-12-12 08:08
tobie przychlaście napewno nie :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież