Login Form10 milionów na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Gminie Poddębice

15 kilometrów sieci kanalizacyjnej przybędzie w Gminie Poddębice. W Klementowie, Borysewie, Bałdrzychowie i części Pragi powstanie nowy system gospodarki wodno-ściekowej, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli korzystać z lepszego systemu oczyszczania ścieków komunalnych.   Na realizację inwestycji samorząd otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie 5,2 mln zł.
- W latach 2009-2010 przeprowadziliśmy zadanie, polegające na budowie i modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w obrębie miasta oraz pobliskiej Byczyny. Teraz udało się nam pozyskać środki na drugi etap przedsięwzięcia, którego szacunkowy koszt sięga 10 mln zł - informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski.

   Konieczność budowy sieci kanalizacyjnej wynika z  powiększania się terenów budownictwa mieszkaniowego. Miejscowości takie jak Klementów, Borysew, Bałdrzychów oraz Praga charakteryzują się zwartą zabudową i zostały włączone do aglomeracji Poddębic. Ponieważ nie posiadają infrastruktury technicznej, to istnieje potrzeba budowy sieci. Ponadto w Borysewie funkcjonuje Zoo Safari, rocznie odwiedzane przez tysiące turystów.
W obrębie Pragi zostanie przeprowadzony jeden etap inwestycji. W części miejscowości, która położona jest wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 703, budowę sieci przewiduje się przy  realizacji przedsięwzięcia, polegającego na powstaniu obwodnicy Pragi. Samorządy Gminy Poddębice i Zarządu Województwa Łódzkiego zawarły w tym celu stosowne porozumienie.

   - Budowa sieci przyczyni się do wzrostu stopnia usieciowienia regionu w zakresie kanalizacji sanitarnej i pozwoli zlikwidować nieekologiczne szamba. Zadanie planujemy wykonać w ciągu dwóch lat - dodaje Burmistrz.

   Dzięki inwestycji ścieki sanitarne poprzez kanał ciśnieniowy zostaną odprowadzone do kolektora sanitarnego przy ul. Młynarskiej i oczyszczalni ścieków w Poddębicach.

  Prace przewidują wykonanie zabudowy liniowej, stanowiącej kanały kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i ciśnieniowej. W przypadkach uzasadnionych ukształtowaniem terenu przewidziano wykorzystanie tłoczni sieciowych do odprowadzania ścieków. Praca tłoczni regulowana będzie sterownikiem. Nie będzie więc wymagana stała obsługa techniczna. W związku z modernizacją sieci przebudowana zostanie również sieć wodociągowa i gazowa. Ponadto Gmina położy nakładkę asfaltową na odcinku powiatowego traktu, w obrębie którego będą prowadzone prace.

   Dla mieszkańców realizacja zadania ma duże znaczenie. - Każda inwestycja prowadząca do poprawy stanu infrastruktury technicznej jest potrzebna, bo poprawia komfort życia - uważa Krzysztof Stasiak z Klementowa.

Komentarze  

+9 #1 Guest 2017-07-10 14:23
Kiedy wreszcie od pragi do bałdrzychowa powstanie rów melioracyjny wzdłuż drogi? Po każdej ulewie woda z asfaltu zalewa piwnice i działki mieszkanców
Cytować
+11 #2 Guest 2017-07-10 19:58
pewnie za nowego burmistrza
Cytować
+3 #3 Guest 2017-07-10 21:20
no dobre to dofinansowanie ale ze 4 mln przeszło obok nosa na podobne zadania ,a nawet dalików dostał ...
Cytować
+3 #4 Guest 2017-07-18 04:54
Czekam przed stadionem od soboty jest ten zlot słoneczny czy nie ?
Cytować
+4 #5 Guest 2017-07-18 16:24
Kto w końcu wygrał przetarg na budowę kanalizacji Panie Sęczkowski? 1 przetarg uniewazniliscie bo za drogą była cena a jak w drugim? Nie ma informacji o tym znów zmowa cenowa?
Cytować
-3 #6 Guest 2017-07-18 16:44
Inwestycja goni inwestycje BRAWO panie seczkowski tylko czemu taka podejrzana realizacja?
Cytować
-3 #7 Guest 2017-07-18 19:16
Jak ktoś ma nasrane w glowie to podejrzliwie
Cytować
+4 #8 Guest 2017-07-18 19:22
Cytuję Guest:
Jak ktoś ma nasrane w glowie to podejrzliwie

To już CBA wyjaśni
Cytować
+2 #9 Guest 2017-07-19 12:04
http://poddebice.bip.gov.pl/publiccontracts/view/8119

Zobaczcie informację z otwarcia ofert. Dotychczasowi konkurenci: Ekomel - Malesza, Markbud- Strzałka, Ekoinżbud - Peraj złozyli wspólną ofertę. To coś chyba modne ostatnio. Najpierw ul. Zielona teraz to. Ale chyba Sęczkowski unieważni przetarg bo cenę dali dużo większą niż ma na to pieniędzy Gmina? To byłaby niegospodarność za którą można pójść na długie wakacje !!!!!!!!!!!!!!!!
Cytować
-3 #10 Guest 2017-07-21 08:01
Proboszcz w KOŚCIELE ogłaszal ze sióstr zakonnych juz nie będzie, a one mnoza sie i zalewają miasto niczym pszczoły ,hmm a przrciez okres lengu juz dawno sie skończył.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież