Login FormDWIE KOLIZJE I WYPADEK NA A2

30 maja 2017 roku w odstępie niespełna dwóch godzin, na autostradzie A2 w kierunku Poznania doszło do trzech zdarzeń drogowych w których jedna osoba została ranna. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas jazdy!!!

Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności zderzeń do których doszło 30 maja 2017 roku we wczesnych godzinach rannych na węzłach autostrady A2. Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 5.20 na 316 km autostrady A2 w kierunku Poznania w  gminie Wartkowice. Z wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Renault Laguna zjechała nagle na pas zieleni i przodem pojazdu uderzyła w barierki ochronne zatrzymując się na prawym pasie drogi. Kobieta doznała jedynie lekkich obrażeń i po przeprowadzonym badaniu została zwolniona do domu.

Po niespełna godzinie na tym samym kilometrze autostrady A2 doszło do drugiej kolizji, gdzie w tył prawidłowo zaparkowanego pojazdu obsługi technicznej zabezpieczającej poprzednie zdarzenie uderzył samochód ciężarowy marki Peugeot Boxer. W wyniku zdarzenia dacia zatrzymała się na lewym pasie przy barierkach ochronnych natomiast peugeot wywrócił się na bok a z jego skrzyni ładunkowej wypadły okna które przemieściły się w odległości około 40 metrów na jezdnię Na szczęście i tutaj obyło się bez ofiar.

Do trzeciego zdarzenia doszło o godzinie 7.52 na 317 km autostrady, gdzie bus wbił się pod naczepę tira. Poszkodowany 34-letni kierowca busa z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Poddębicach gdzie pozostał na obserwacji. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Przerwa w ruchu trwała kilka godzin i w tym czasie ruch pojazdów odbywał się wydzielonym prawym pasem.

Źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=14271

Komentarze  

+5 #1 Guest 2017-05-31 11:16
"gdzie w tył prawidłowo zaparkowanego pojazdu obsługi technicznej zabezpieczającej poprzednie zdarzenie uderzył samochód ciężarowy" - co to znaczy prawidłowo zaparkowany?! na autostradzie?! obsługa techniczna lekceważy sobie zagrożenia na autostradzie. Ciekawe czy byli przeszkoleni ci pracownicy znanej lokalnej formy? ci ludzie myślą że jak włączą tablicę świetlną (nie wiadomo czy jest homologowana) to już mają wszystko załatwione. Jeżdżę dużo tą autostradą i to co robi obsługa woła o pomstę do nieba. Dziury w asfalcie nie łatane przez miesiące!!!! toalety myte samą wodą (z oszczędności) kiedy ktoś kto to finansuje weźmie sprawy w swoje ręce i zrobi porządek?!
Cytować
+3 #2 Guest 2017-06-01 09:57
a po co są te tablice świetlne nad autostradą? czy aby nie po to aby ostrzegać że jest wypadek?! czy służby jak zwykle spały czy może ktoś wpadł na pomysł i umieścił informację o niebezpieczeństwie? te tablice nawet jak jest kolizja są wiecznie wyłączone. Jak kiedyś dzwoniłem na telefon alarmowy autostrady w południe zaspany Pan zanim załapał po co podniósł słuchawkę przejechałem kolejne 70km. Obsługa autostrady to jest jakaś fikcja
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież