Login FormSESJA RADY GMINY W PĘCZNIEWIE - MAPA ZAGROŻEŃ

Udział w sesji Rady Gminy w Pęczniewie stanowił idealną okazję do poruszenia ważnej tematyki, dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców tej części powiatu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda, Program „Dzielnicowy bliżej nas”, współpraca - to aspekty, o których była mowa.

W dniu 31 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Krzysztof Kotkowski  wraz z dzielnicowym rejonu służbowego gminy Pęczniew mł. asp. Arturem Gawrysiakiem  na zaproszenie Pana Marcina Janiaka - Wójta Gminy Pęczniew uczestniczyli w sesji Rady Gminy odbywającej się w Urzędzie Gminy w Pęczniewie. W jej trakcie komendant przedstawił radnym, sołtysom i zaproszonym gościom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje od września 2016 roku. Zapoznał również z głównymi przesłankami jak i ideą, która przyświecała Policji w trakcie tworzenia mapy.  Ponadto omówił zagadnienie bezpieczeństwa na terenie gminy Pęczniew. Jedną z omawianych kwestii była również rola dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu z mieszkańcami.

Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon służbowy, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda". W wystąpieniu komendanta nie zabrakło także podziękowań dla władz gminy za współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dobra współpraca pomiędzy gminą Pęczniew i poddębicką Policją trwa już od dawna i za tą współpracę dziękowały także komendantowi władze gminy.

Źródło: KPP Poddębice

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież