Archived Articles

Login FormRusza sezon motocyklowy. Policja apeluje o rozwagę

Rozpoczął się sezon motocyklowy. Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że zima już za nimi i czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Na drogach pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne statystyki, wypadki z ich udziałem wzrastają. Poddębiccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jak wynika z policyjnych statystyk, wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie kierowców motocykli, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku zderzenia tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie albo wyjście ze zdarzenia bez obrażeń. Apelujemy do motocyklistów o rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie. Zasadę ograniczonego zaufania muszą stosować zarówno motocykliści, jak i kierowcy samochodów. Nagły wzrost ruchu jednośladów na drogach wymaga bowiem od kierowców większej czujności i zachowania zdrowego rozsądku. Poddębiccy policjanci apelują tym samym do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

 

Źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/?serwis=epd&dzial=informacje&id=12129

 

 

Komentarze  

+7 #1 Guest 2017-03-30 10:37
Tak przy okazji informacja dla motocyklistów którzy wyjeżdzając z garażu zapominają zabrać z sobą mózg - Poddębice nie przypominają ani toru wyścigowego, ani pustyni....
Cytować
+16 #2 Guest 2017-03-30 18:45
Uwaga na byka z Byczyny
Cytować
+1 #3 Guest 2017-04-03 05:50
tak zwane ścigacze mają znaczne przyspieszenia a przy okazji na kierującego działają niesamowite przeciążenia. Mam wrażenie że te przeciążenia odcinają dopływ krwi do resztek organu zwanego mózgiem a kierujący zachowuje się jak niespełna rozumu CZŁEKOKSZTAŁTNY.
W Poddębicach problemem jest to że niekturzy funkcjonariusze milicji są w posiadaniu motocykli i koledzy z kumoterstwa nie ścigają nikogo z obawy że zatrzymają swojego pobratyńcę. Jeżeli milicja by tylko chciała zatrzymać tych piratów to wystarczy wychylić głowę przez okno komendy i nasłuchiwać - bo dokładnie słychać w której części poddębic i z jaką prędkością obrotową silnika porusza się pirat. Po takiej diagnozie schwytanie motocyklisty to już tylko chęci. Ale łatwiej jest zatrzymywać pieszych w dni targowe.
Cytować
+1 #4 Guest 2017-04-03 05:51
niektórzy - sorki aż mnie zabolało
Cytować
+16 #5 Guest 2017-04-12 17:02
W blaszanej szopie nie daleko ZOO safari można będzie zrobic przegląd motocykla [ jaka szopa taki przegląd ]
Cytować
-1 #6 Guest 2017-04-14 09:59
na zadzimskim rynku już se wózek uszykowali 500+ pewnie kusi ? kvinto pewnie kierownika zastąpi zaraz ?
Cytować
+1 #7 Guest 2017-04-14 10:17
taczka w sam raz dla dobrej zmiany , poczytaj oświadczenia majątkowe co teraz złożą , TW też ?
Cytować
-2 #8 Guest 2017-04-18 11:57
jajeczka sobie pomalowali, pewnie kvinto teraz może pszczółkę bzykać?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież