Archived Articles

Login FormPolicja apeluje o rozwagę…

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach interweniują w różnych sytuacjach. Często są one wynikiem braku odpowiedzialności i nieprzemyślanych decyzji. 5 lipca 2018 roku niewiele brakowało do poważnych konsekwencji zdarzeń, które miały miejsce na terenie Poddębic.

Jedna z interwencji mundurowych dotyczyła zgłoszenia o pozostawieniu psa w samochodzie. Szybka akcja policjantów doprowadziła do ustalenia właściciela oraz uratowania czworonoga. Tym razem zakończyło się na zwróceniu uwagi co do należytej opieki nad zwierzęciem, jednak pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Nie bądźmy obojętni.
Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.
Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje.
Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

Kolejna sytuacja wymagała interwencji nie tylko Policji ale także straży pożarnej JRG Poddębice. Na terenie miasta doszło do niewielkiego pożaru garażu w wyniku nieodpowiedzialnej zabawy 11-letnich dzieci. Opiekunowie zobowiązali się do pokrycia kosztów szkód poniesionych przez właściela budynku oraz do wzmożonej opieki nad dziećmi. Z opiekunami oraz chłopcami policjanci przeprowadzili rozmowę pouczająco-ostrzegawczą.

Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają rodziców i opiekunów  z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech.
Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego (np. podczas jazdy rowerem) czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Zainteresujmy się, z kim nasza pociecha spędza czas poza domem.


sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267

Żródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl

Komentarze  

-6 #1 Guest 2018-07-06 17:12
I bardzo dobrze .... Ludzie WŁĄCZMy MYŚLEnie!!!
Cytować
+7 #2 Guest 2018-07-06 19:41
Cytuję Guest:
I bardzo dobrze .... Ludzie WŁĄCZMy MYŚLEnie!!!


Zwłaszcza przy pisaniu....
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież