Archived Articles

Login FormPolicja z Poddębic zadba o bezpieczną drogę do szkoły

Rok szkolny za pasem, po długiej wakacyjnej przerwie nastąpi wzrost zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonach szkół oraz prowadzących do nich dróg dojazdowych. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w dniach od 4 do 8 września 2017r. poddębicka policja zapowiada wzmożone kontrole w rejonie placówek oświatowych na terenie całego powiatu.

Policja z Poddębic najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pomoże w  bezpiecznym przejściu  przez jezdnię, natomiast kierowcom przypomni o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie szkół.

Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci, sprawdzą stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. W ramach tej akcji przez cały wrzesień będą kontynuowane spotkania nie tylko z dziećmi, ale także z rodzicami na temat różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania.Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, zwracajmy uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego stosując zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi.

 

Oprac./sporz: sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

Źródło: www.poddebice.policja.gov.pl

Komentarze  

+14 #1 Guest 2017-09-01 13:02
Początek artykułu powinien byc taki:
"Rok szkolny za pasem, po długiej wakacyjnej przerwie nastąpi wzrost zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonach szkół oraz prowadzących do nich dróg dojazdowych. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” w dniach od 4 do 8 września 2017r. poddębicka policja zapowiada WPROWADZENIE PATROLI PIESZYCH W CAŁYM MIEŚCIE A SZCZEGÓLNIE W POBLIŻU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH"
Cytować
+13 #2 Guest 2017-09-01 15:27
A może powinni kontrolować targowisko miejskie? Obok toalety i na części ważywniej karki prawie na legalu handlują lewymi fajkami. Ludzie o tym piszą ciągle i 0 efektów :(
Cytować
+7 #3 Guest 2017-09-02 12:29
Tak samo proszę o odpowiedź: jest rynek dla celów handlowych, dlaczego więc pani przy DH rozkłada towar, a my przechodnie musimy ja i kupujących omijać szerokim łukiem wchodząc na jezdnie, co jest baaaaaardzo niebezpieczne.......???
Cytować
+10 #4 Guest 2017-09-02 18:50
Komendant Policji w Poddębicach niech lepiej zadba żeby jego podopieczni patrolowali pieszo Poddębice. U mieszkańców zyska !
Cytować
0 #5 Guest 2017-09-05 20:24
Przez pierwszy tydzień
Cytować
+7 #6 Guest 2017-09-05 20:27
Patrolują w środę z ukrycia przechodzących obok przejścia dla pieszych , a tak serio ,konia z rzędem temu kto z placu pod kosciołem przejdzie na chodnik nie łamiąc przepisów
Cytować
+5 #7 Guest 2017-09-06 14:29
Cytuję Guest:
Patrolują w środę z ukrycia przechodzących obok przejścia dla pieszych , a tak serio ,konia z rzędem temu kto z placu pod kosciołem przejdzie na chodnik nie łamiąc przepisów

gdybyś znał znała przepisy to byś wiedziałą że przy spełnieniu odpowiednich warunków (tj odległosci od najbliższego wyznaczonego przejścia dla pieszych) można przechodzić w miejscu do tego niewyznaczonym. Skoro nie ma wyznaczonego przejscia przeście pieszego jest dozwolone w dowolnym miejscu. Proszę konia z rzędem czyli jakbyś nie był doinformowany informaowana to z całym "strojem" siodło itd - powedziało siea trzeba powiedzieć B. Daj znać na jaki adres przesłać dane o moim miejscu zamieszkania żebyś mogł dostarczyć konia ze strojem
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież