Login FormŚwięto Policji i zakończenie procesu inwestycyjnego poddębickiej komendy

8 sierpnia 2017 roku w Poddębicach odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego Święta Policji i zakończeniem inwestycji dla siedziby komendy. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński oraz poddębicki komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski. Wśród obecnych gości znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Piotr Polak i Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau.

 Kierownictwo Komendy Głównej Policji reprezentował Dyrektor Biura Prewencji insp. Dariusz Minkiewicz. Na uroczystościach nie mogło również zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, instytucji, stowarzyszeń oraz duchowieństwa. W uroczystościach uczestniczyli także komendanci miejscy i powiatowi łódzkiego garnizonu policji oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

 

Podczas uroczystości Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji odznaczono mł.insp.  Jarosława Zielińskiego - I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. Ponadto wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszom miejscowej komendy. Nie zabrakło również życzeń ze strony zaproszonych gości jak i kierownictwa policji. Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie nowego radiowozu skoda yeti, który będzie służył poddębickim policjantom.

 

Po uroczystym apelu Komendant Wojewódzki insp. Andrzej Łapiński oraz komendant powiatowy insp. Krzysztof Kotkowski po poświeceniu nowej siedziby komendy odebrali z rąk wykonawcy symboliczne klucze. Powierzchnia użytkowa całego budynku wynosi ponad 2 160 m 2. Budynek zaprojektowano w kształcie litery C. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, podpiwniczony, w którym przewidziano miejsca pracy dla 88 osób. W piwnicy zlokalizowano magazyny, podręczne składnice akt, szatnie dla pracowników komendy, warsztat konserwatora, pokój sprzątaczek, palarnię, węzeł cieplny, wentylatornię, pomieszczenie na akumulatory, zaplecza sanitarne, salę ćwiczeń wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz zespół strzelnicy.

 

Główne wejście znajduje się od strony ul. Myśliwskiej. W strefie ogólnodostępnej zaprojektowano 10 miejsc parkingowych w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. W strefie ograniczonego dostępu przewidziano 50 miejsc parkingowych wraz z garażami oraz wiatę na łódź. Łączny koszt budowy komendy wraz z dotychczasowym wyposażeniem  wyniósł ponad 14 300 000 złotych.

 

Poddębiccy policjanci i pracownicy policji od dziś dysponują siedzibą, gdzie pomieszczenia  zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, meble a także zaplecze socjalne gwarantujące komfort służby oraz odpowiednią obsługę mieszkańców.

 

Równolegle do wspomnianych uroczystości odbył się piknik profilaktyczny dla mieszkańców oraz osób odwiedzających powiat poddębicki. Podczas imprezy nastąpiła prezentacja sprzętu policyjnego. Przeprowadzono również szereg konkursów z nagrodami w zakresie bezpieczeństwa nad woda i w ruchu drogowym. Wśród wystawianego sprzętu pojawiły się policyjne więźniarki, radiowóz ruchu drogowego, armatka wodna, policyjne motocykle i rowery. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursach wiedzy o bezpieczeństwie w ramach programu zainicjowanego przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo… nad wodą” a także „Znajdź swojego dzielnicowego z wykorzystaniem aplikacji „Moja komenda”.

 

Podczas pikniku można było obejrzeć robota pirotechnicznego będącego na wyposażeniu policyjnych antyterrorystów, a także dowiedzieć się o procedurach i warunkach przyjęć do policji. Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi informował potencjalnych kandydatów do służby o sposobie rekrutacji i potrzebnej dokumentacji.

 

 

 

Źródło KWP Łódź

Komentarze  

+8 #1 Guest 2017-08-09 10:00
Pytanie najważniejsze: kiedy komendant zrobi coś z Ciążą spożywczą swoich podopiecznych? Przecież te chłopy mają takie brzuchy że patrzac na nich zastawiam się jak przechodzą testy sprawnościowe. Wstyd Panowie !
Cytować
+7 #2 Guest 2017-08-09 10:19
Cytuję Guest:
Pytanie najważniejsze: kiedy komendant zrobi coś z Ciążą spożywczą swoich podopiecznych? Przecież te chłopy mają takie brzuchy że patrzac na nich zastawiam się jak przechodzą testy sprawnościowe. Wstyd Panowie !


Najwyższy czas wprowadzić piesze patrole
Cytować
-5 #3 Guest 2017-08-09 17:47
Niech każdy martwi się o swój brzuszek ....od razu będzie przyjemniej :)
Cytować
-1 #4 Guest 2017-08-10 08:18
Jak dziś dumnie mogą się czuć komuniści , przecież nigdy by nie było takiego bufona na czele gminy. Teraz mamy tylko jedną słuszną władzę , ciekawe co zrobią z drugim sortem? Ostoją jest nasz burmistrz co się nie kłania w rynku oknu?
Cytować
+2 #5 Guest 2017-08-10 08:28
Kłania się wszystkim ale tylko przed wyborami
Cytować
0 #6 Guest 2017-08-10 11:32
Naród naiwny więc niech mają jak za cara.
Cytować
+3 #7 Guest 2017-08-10 12:17
Widać że Poddębice to bogate miasto. Policjanci zamiast patrolować miasto pieszo wożą się nowymi radiowozami. Np w Takim wrocławiu co rusz widzę patrole piesze lub na rowerach. I jakoś tam policjanci (męzczyzni) brzuchów ciążowych nie mają
Cytować
+2 #8 Guest 2017-08-10 16:16
Panie komendancie Policji w Poddębicach jak wprowadzisz Pan obowiązek pieszego patrolowania miasta przez Policjantów to zyskasz Pan dodatkowe głosy i szacunek mieszkańców
Cytować
-3 #9 Guest 2017-08-10 20:36
Tak się interesują co niektórzy funkcjonowaniem policji.....a nie wiedzą, że jak śpią to funkcjonariusze patroluja miasto pieszo. I co zatkało kakao? :) sam widziałem, nawet byłem legitymowany, co prawda bez powodu (choć mówili że to nie godzina na spacery, ale patrol pieszy był.
Cytować
+3 #10 Guest 2017-08-10 21:34
Chciałabym zobaczyć jak Policjanty Poddebickie patrolowały miasto pieszo. oj chciałabym
Chyba zapomnieli kupić jedzenie na dyżur i te 100 metrów nie wypadało brac radiowozu i poszli pieszo. A ze przy okazji skontrolowały kogos
Cytować
-2 #11 Guest 2017-08-11 06:50
A nie pomysleliscie że jest mało policjantów i w CHWILI interwencji np na gminie zanim dojdą po radiowoz na int może być już za późno ? To nie Łódź gdzie jest oddział opp policji i mają tylu policjantów że mogą sobie pozwolić na patrole piesze. A w pce patrole takowe są tylko mało z uwagi na stany etatowe !!!!
Cytować
+4 #12 Guest 2017-08-11 07:52
jeszcze mało jest Policjantów w Poddębicach?? !!
Wcześniej nie mieścili się w dwóch budynkach i jeszcze mało??

Patrole Policjantów pieszo w ciągu dnia są potrzebne. Komendant nie widzi takiej potrzeby??
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież