Login FormNIECHRONIENI – zakręceni bezpieczeństwem rowerzystów

1 lipca 2017 roku policjanci z Poddębic w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” która została zainaugurowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka w ramach inicjatywy „Parada Rowerowa”, przeprowadzą akcję pod hasłem „NIECHRONIENI”

 

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego poddębickiej komendy będą kontrolować kierujących pojazdami silnikowymi oraz pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów a także będą egzekwować przestrzeganie przepisów przez rowerzystów. Podczas kontroli będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie a także prawidłowe poruszanie się rowerzystów po drodze, jednocześnie uwzględniając posiadanie kart rowerowych przez małoletnich.

 

Oprac./sporz : Oficer prasowy KPP Poddębice st. asp. Elżbieta Tomczak (tel:695-406-267)

 

Źródło:  http://www.poddebice.policja.gov.pl

Komentarze  

+2 #1 Guest 2017-06-30 11:37
Taka mała informacja dla myślących inaczej w Urzędzie Miejskim:
Dotyczy to ulicy Mickiewicza :

Znak zakazu B2 "Zakaz wjazdu" stosuje się w celu wskazania zakazu wjazdu wszelkich pojazdów na drogę lub jezdnię od strony umieszczenia znaku. W PRD rower to też pojazd.
Jeżeli na jezdni ruch jest otwarty w jednym kierunku tylko dla określonych pojazdów np: rowerów
wówczas na wlocie, na którym rozpoczyna się pas ruchu przeznaczony dla tych pojazdów, umieszcza się znak B2 z tabliczką z napisem określającym pojazdy, których zakaz nie dotyczy, w tym przypadku z tabliczką T-22, jeżeli zakaz nie dotyczy rowerów.
Taka sama tabliczka powinna znaleźć się pod znakiem C-2 i C - 4 w ulicach Polnej i Mickiewicza przy LO...

Brakło kasy ,wiedzy czy logicznego myślenia ????????
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież