Archived Articles

Login FormGaleria zdjęć

Pojazd uprzywilejowany - jak zachować się na drodze?

 Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą jak się zachować, kiedy zauważą i usłyszą pojazd uprzywilejowany? Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa w takich sytuacjach oraz apeluje o ostrożność.

 12 grudnia 2018 roku około godziny 22:30 w miejscowości Praga na terenie gminy Poddębice doszło do zdarzenia drogowego na K-72. Kierujący pojazdem marki Peugeot  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia ratunkowego. Doszło do zdarzenia drogowego . Kierujący pojazdem osobowym w chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak  nie posiadał uprawień do kierowania. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń.

Kierowco zwolnij!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w miniony weekend kilkakrotnie wykonywali czynności służbowe na miejscu zdarzeń drogowych na terenie całego powiatu. Przyczyny były różne od wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię po niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków ruchu. Tym razem szczęście dopisało, kolizje nie były groźne dla życia i zdrowia uczestników. Policja apeluje o ostrożność.

30 listopada 2018 roku około godz. 6:00 w miejscowości Zakrzew gm. Poddębice, pojazd osobowy marki Renault uderzył w sarnę, która wybiegła z lasu wprost pod koła rozpędzonego samochodu.
Tego dnia o godz. 7:00 doszło do kolejnego podobnego zdarzenia w miejscowości Zieleń na terenie gminy  Uniejów.

Zdarzenie drogowe w Krępie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego oraz rowerzysty do którego doszło 27 października 2018 roku na terenie gminy Poddębice. Kierowca jednośladu trafił do szpitala w Łodzi.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27 października 2018 roku około godziny 19:30 w miejscowości Krępa na terenie gminy Poddębice doszło do wypadku drogowego.  Mężczyzna który poruszał się  rowerem po drodze W 478 został potrącony przez pojazd osobowy marki VW Polo. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa. Rowerzysta przetransportowany śmigłowcem LPR trafił do szpitala w Łodzi. Policja wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia.

11 listów gończych i 6 nakazów – policja zatrzymała poszukiwanego oszusta

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 11 listami gończymi wystawionymi przez 6 prokuratur oraz 3 sądy. 33-latek prowadził swój przestępczy proceder na terenie kilku województw. Teraz przebywa w zakładzie karnym, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 5 października 2018 roku o godz. 9:00 policjanci Wydziału Kryminalnego z Poddębic otrzymali informację o poszukiwanym. Ukrywającym się mężczyzną był mieszkaniec powiatu zgierskiego, który od ponad roku prowadził fikcyjną sprzedaż w Internecie.

Wodny patrol uratował załogę katamaranu

Wodny patrol w każdy weekend wakacji pełni służbę na zbiorniku Jeziorsko. Dzięki szybkiej akcji policjantów z KPP w Poddębicach oraz zduńskowolskich ratowników WOPR uratowano mężczyzn z przewróconego dwukadłubowca.

W upalne niedzielne popołudnie 29 lipca 2018 roku  o godz. 14:30 policyjna łódź motorowa patrolowała obszerny rejon Zalewu Jeziorsko. Tego dnia nad wodą wypoczywało wiele osób. Wodny patrol musiał jednak zachować szczególną czujność wobec wypoczywających na plaży jak i tych przebywających w wodzie oraz na jednostkach pływających.

Stop! Zdarzenie drogowe

Policjanci ustalają okoliczności oraz przyczyny zdarzenia drogowego na ulicy Parzęczewskiej w Poddębicach. Trzy osoby trafiły do szpitala.

26 lipca 2018 roku o godz. 13:20 w Poddębicach w rejonie skrzyżowania ulicy Parzęczewskiej z ulicą Radosną doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Opel Vectra nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.