Archived Articles

Login FormGaleria zdjęć

Zwolnij - jak kocha to poczeka !

Walentynki to doskonała okazja aby przypomnieć wszystkim , nie tylko tym zakochanym, że pośpiech tak jak w miłości i na drodze nie jest wskazany :). Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. ZWOLNIJ - jak kocha to poczeka, zwłaszcza z walentynkową kolacją!

UWAGA Kierowco - Trudne warunki na drogach!

8 stycznia 2019 roku policjanci z Poddębic pracowali na miejscu zdarzeń drogowych na odcinku autostrady. W miejscowości Pełczyska na terenie gminy Wartkowice w porannych godzinach doszło do dwóch zdarzeń. W obu przypadkach przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze.
Kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w bariery energochłonne, a następnie w prawidłowo jadący zespół pojazdów tj.: ciągnik samochodowy marki Mercedes wraz z naczepą. Drugie zdarzenie spowodował kierujący pojazdem marki Toyota.

Nowy Rok na podwójnym gazie

Początek roku to zawsze bardzo pracowity czas dla policjantów i innych służb. Poddębiccy funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego powiatu po to, aby studzić zapędy piratów drogowych oraz przypominać wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i eliminować z ruchu tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Poszukujemy właściciela znalezionego telefonu komórkowego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach poszukują właściciela telefonu komórkowego, który zostały odnaleziony 1 stycznia 2019 roku na poboczu drogi w miejscowości Marcinów, gm. Zadzim. Osoba, która zgubiła telefon proszona jest o zgłoszenie się do poddębickiej komendy przy ul. Targowa 22. W tej sprawie można kontaktować się telefonicznie z Kierownikiem Dzielnicowych - mł.asp. Bożeną Olejniczak pod nr telefonu 603-096-238 w godzinach od 7:30 do 15:30.

Pojazd uprzywilejowany - jak zachować się na drodze?

 Czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą jak się zachować, kiedy zauważą i usłyszą pojazd uprzywilejowany? Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa w takich sytuacjach oraz apeluje o ostrożność.

 12 grudnia 2018 roku około godziny 22:30 w miejscowości Praga na terenie gminy Poddębice doszło do zdarzenia drogowego na K-72. Kierujący pojazdem marki Peugeot  nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia ratunkowego. Doszło do zdarzenia drogowego . Kierujący pojazdem osobowym w chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak  nie posiadał uprawień do kierowania. Uczestnicy kolizji nie odnieśli obrażeń.

Kierowco zwolnij!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w miniony weekend kilkakrotnie wykonywali czynności służbowe na miejscu zdarzeń drogowych na terenie całego powiatu. Przyczyny były różne od wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na jezdnię po niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków ruchu. Tym razem szczęście dopisało, kolizje nie były groźne dla życia i zdrowia uczestników. Policja apeluje o ostrożność.

30 listopada 2018 roku około godz. 6:00 w miejscowości Zakrzew gm. Poddębice, pojazd osobowy marki Renault uderzył w sarnę, która wybiegła z lasu wprost pod koła rozpędzonego samochodu.
Tego dnia o godz. 7:00 doszło do kolejnego podobnego zdarzenia w miejscowości Zieleń na terenie gminy  Uniejów.