Archived Articles

Login Form



Nowe przejścia dla pieszych z programu "Razem bezpieczniej"

Już niebawem mieszkańcy Powiatu Poddębickiego będą bezpieczniejsi, a to za sprawą nowych przejść dla pieszych, które powstaną przy drogach powiatowych. Projekt pn. „Modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach w powiecie poddębickim” został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i dofinansowany dotacją w wysokości 100 tys. zł.
    „W ramach zadania zostaną zmodernizowane przejścia

dla pieszych w Uniejowie na ul. Targowej, w Kazimierzewie - Gmina Zadzim oraz w Dalikowie. Ponadto doposażone zostaną przejścia w Niemysłowie - Gmina Poddębice oraz w Pęczniewie. Projekt obejmuje także, w ramach promocji, zorganizowanie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, szkoleń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, a także Konkursu plastycznego dla uczniów szkół z terenu Powiatu Poddębickiego „Bezpieczne przejście w oczach dzieci” – informuje Starosta Poddębicki Małgorzata Komajda. Zakończenie realizacji wszystkich działań nastąpi do końca grudnia 2019 r.
    „Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii przy modernizacji i doposażeniu przejść dla pieszych poprawi się ich widoczność oraz nasili czujność kierowców, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego” – mówi Wicestarosta Poddębicki Piotr Majer

Komentarze  

-1 #1 Guest 2019-04-14 12:40
Jest przecież Szkoła Podstawowa w Baldrzychowie i tam przejście dla pieszych. Dlaczego władze powiatu nie ujeły go we wniosku?
Cytować
-1 #2 Guest 2019-04-14 14:09
Dlatego zebys mogł teraz głupie pytania zadawac. nadal się kłocicie W PSL?
Cytować
+1 #3 Guest 2019-04-14 16:21
Wygląda na to że dzieci i rodzice ze szkoły w Baldrzychowie zostały pominięte przez władze powiatu. Jaki był powód aby przejścia dla pieszych w Peczniewie i Niemysłowie doposażać a nie zmodernizować?
Cytować
+2 #4 Guest 2019-04-14 16:38
Zapytaj ktajewskiego przybylska i bartnika
Cytować
+2 #5 Guest 2019-04-14 17:57
i seczkowskiego zapytah. zapomnialem dopisac
Cytować
0 #6 Guest 2019-04-14 18:43
To droga powiatowa
Cytować
+5 #7 Guest 2019-04-14 21:39
Radny Błażej Dudziński proponował wywyższone przejście dla pieszych w Pęczniewie a wygląda na to że go tam władze powiatu nie zrobią? Dziwi postawa przewodniczącego rady i p.Dębskiej od dróg.
Cytować
-4 #8 Guest 2019-04-14 21:59
kiedy niby przewodniączący rady dudziński proponował wywyższone przejścia dla pieszych?? chyba ktoś tutaj kłamie bo oglądałem sesje na której ten radny mówił o panelach aktywnych przy przejściach dla pieszych. ojjj psl i po szczeka a samemu mówili wszystkim że wywyższonych przejść nie można robić przy drogach powiatowych. gdzie byli przez te 8 lat??? nic nie zrobili, a teraz będą szczekać i grymasić. Nieładnie...
Cytować
-2 #9 Guest 2019-04-15 05:05
"Szczekać i grymasić" ładne słownictwo pisz. Oby tak dalej?
Cytować
+3 #10 Guest 2019-04-16 22:26
Logika prosta są gminy w Naszym Powiecie w których dzieci dzieci są gorsze i tym samym nie muszą być tak bezpieczne jak w innych :( w zadzimiu dalikowie i uniejowie rządzi Pis więc dzieci muszą przechodzić przez bezpieczne wyniesione przejścia, natomiast w poddębicach(niemysłowie) i Pęczniewie jest PSL i PO więc tutaj dzieci nie muszą być tak bezpieczne. A nowe władze zarzekały się że teraz będzie sprawiedliwie. Ciekawe jak będą tłumaczyć się przed rodzicami radni z tych gmin- wstyd żeby dzieci dzielić na lepsze i gorsze
Cytować
0 #11 Guest 2019-04-22 10:36
W zadzimiu samochody i motocykle będą skakać.
Cytować
0 #12 Guest 2019-05-16 21:48
i dobrze niech się nauczą powoli jeździć
Cytować