Archived Articles

Login FormZdarzenia drogowe oraz nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści podczas weekendowej kontroli drogowej

Obecność poddębickich policjantów na miejscu zdarzeń drogowych to codzienność, dlatego zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu.

8 kwietnia 2019 roku około godziny 16:40 w miejscowości Łężki na terenie gminy Poddębice,

kierujący samochodem osobowym marki Opel nie zachował ostrożności  podczas manewru cofania, w wyniku czego uderzył w samochód osobowy marki Renault.

7 kwietnia 2019 roku około godziny 11:00 w miejscowości Poddębice na odcinku drogi K-72, kierujący pojazdem osobowym marki Ford nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w łańcuchową  barierę oddzielającą jezdnię od chodnika dla pieszych.

7 kwietnia 2019 roku na terenie gminy Zadzim oraz Dalików funkcjonariusze łącznie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn poruszających się rowerem po drodze publicznej. Rowerzyści znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzn ukarano  mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

6 kwietnia 2019 roku około godziny 18:40 w miejscowości Poddębice, kierujący samochodem osobowym marki VW Golf podczas manewru skrętu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z przeciwnego kierunku ruchu pojazdem osobowym marki VW Polo. Doszło do bocznego zderzenia pojazdów.

5 kwietnia 2019 roku około godziny 19:00 w miejscowości Uniejów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę pojazdu osobowego. Kiedy policjanci otworzyli drzwi pojazdu, od mężczyzny wyraźnie było czuć alkoholem. Badanie na stan trzeźwości wykazało, iż kierowca miał ponad 3  promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Sąd również w takich przypadkach może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poddębiccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Do zdarzeń drogowych dochodzi nawet przy ładnej pogodzie. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu, zachować ostrożność i obserwować otoczenie. Zachowanie koncentracji pozwoli uniknąć tragedii.

Komentarze  

+2 #1 Guest 2019-04-09 11:51
cyt: Obecność poddębickich policjantów na miejscu zdarzeń drogowych to codzienność, dlatego zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu...
WTF!!! czyżby było przejęcie od handlarza jakiś substancji odurzających i rzecznik pisał artykuł w magazynie?

cyt: 7 kwietnia 2019 roku około godziny 11:00 w miejscowości Poddębice na odcinku drogi K-72, kierujący pojazdem osobowym marki Ford nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w łańcuchową barierę oddzielającą jezdnię od chodnika dla pieszych. - widać po słupkach że wolno nie jechał więc mam nadzieję że w swojej wspaniałomylności zatrzymano prawko na 3 miechy - gdyby ktoś tam akurat szedł?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież