Login FormMiała być okolica rekreacyjno-turystyczna a będzie… ferma gęsi

Obiekt za ponad 3,5 mln zł dofinansowywany w dużej części przez Unię wybudowano w Górze Bałdrzychowskiej. Dyrekcja Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi, która zarządza akwenem, nie widzi przeszkód, aby turystycznym zagospodarowaniem zbiornika o powierzchni 24 ha zajęła się gmina Poddębice. 

Jak mówił w 2014 roku burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski - „Historia tego zbiornika jest niemal tak długa, jak poddębickiego odwiertu geotermalnego - Pierwszy pomysł akwenu w Górze Bałdrzychowskiej pojawił się już ponad 25 lat temu. Dzięki funduszom Unii Europejskiej oraz przychylności zarządu województwa łódzkiego wreszcie taki powstanie. Nie ukrywam, że długo czekaliśmy na ten moment. Obecnie w ramach zagospodarowania obiektu roztrzygnięto przetarg na budowę drogi przy zbiorniku, a prace drogowe zaczną się w najbliższym czasie.

Już w ubiegłym roku korzystało ze zbiornika wielu wędkarzy i amatorów kąpieli wodnych. Były plany aby na tak dużym akwenie można pomyśleć też o kajakach, dla których Byczyna jest za mała. Taki zbiornik, to gratka dla gospodarstw agroturystycznych. Tym bardziej, że leży on w najbardziej gorącym terenie znajdującym się pomiędzy odwiertem, Byczyną oraz Zoo Safari w Borysewie.

Te wszystkie plany turystyczne może pokrzyżować rozpoczęta nieopodal budowa fermy gęsi. W budynkach byłego PGR-u rozpoczęto budowę i adaptację obiektu pod dużą gęsiarnię. Jak można przeczytać na stronie inwestora „Ferma Gęsi COSEVIA położona jest w województwie łódzkim w miejscowości Góra Bałdrzychowska w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu retencyjnego i rzeki Ner. Zajmujemy się hodowlą Polskiej Gęsi Owsianej od 1997 roku. Chowem gęsi zajmuje się już drugie pokolenie hodowców. Przełomowym jest rok 2017 ze względu na zmianę lokalizacji fermy do Góry Bałdrzychowskiej”.

Mieszkańcy i właściciele gospodarstw obawiają się, że ich okolica straci swój urok i atrakcyjność. Wszyscy wiedzą, że nie da się w pełni uniknąć „zapachów” z tak ogromnej fermy.

Co na to samorząd, który miał przecież inne plany związane z tym akwenem? Czy wydano inwestorowi odpowiednie zgody i pozwolenia?

Komentarze  

+7 #21 Guest 2017-03-18 11:13
Cytuję Guest:
a MOŻE BURMISTRZ KOLO SWOJEGO DOMU BĘDZIE TRZYMAŁ GĘSI ? I ZAMIAST JAKIŚ GŁUPOT TO ZA TO 3,5 MLN ZŁ ODNOWIŁBY STADION I BASENY ? ale ważniejsze są interesy na których burmiś coś zarobi ;)

akurat się nie zgodzę bo koło burmisia jest ferma gęsi na sworawie - i myślę że to mu podpowiedziało że moze to niezły interes. Zbierał chłop kasę w nędznej wypłacinki przez kilka lat zna firmy które prawie za darmo wykonują drogi i budują to można działać.
prawo mu nie zabrania budowy w tym miejscu więc niech buduje. jak komuś smród będzie przeszkadzał to niech zgłasza i tyle. NER przez tyle lat smierdział i nikt nie płakał bo by pałą po łbie dostał
Cytować
-4 #22 Guest 2017-03-18 11:16
Cytuję Guest:
Nie wiem za co burmistrz i jego prawnicy biorą takie duże wypłaty? Wystarczy trochę myśleć przyszłościowo, przeciez niedawno był zmieniany plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Zrobili pod rekreację, działki turystyczne itp. Już pewnie niektórzy liczyli na niezły interes z ziemią? A nie wystarczyło wtedy przy zmianach wpisać zakaz hodowli (gęsi, kaczek ipt)? Nie byłoby problemu trudno pomyśleć kompleksowo jak i tak wydawane są pieniądze?

czyli wszyscy gospodarze musieliby zamknąć gospodarstwa - aleś ty głupi głupia jesteś!!! podaj nazwisko to zagłosuję na ciebie bedziesz pasować do obecnego zespołu jak ujlał
Cytować
+8 #23 Guest 2017-03-18 12:35
oj nasz gęsiarek. To teraz już tusza będzie uwierała w kolana
Cytować
+7 #24 Guest 2017-03-18 19:22
A decyzja środowiskowa Burmistrza Była?Jeżeli była to od niej mieszkańcy góry bałdrzychowskiej i okolicy mogą się odwołać.Faktycznie będzie wielki smród nie do zniesienia.
Cytować
+4 #25 Guest 2017-03-22 12:33
Zobaczcie sobie film o Zbiorniku w Górze Bałdrzychowskiej:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7LexJyMLC4&feature=share

i obok hodowle gęsi, chyba ktoś upadał na głowe jesli wyda na to zgodę????
Cytować
+3 #26 Guest 2017-03-30 05:32
Gęsia ferma powinna być tam gdzie były pastwiska a obecnie jest zbiornik wodny. Tam gdzie obecnie powstaje powinien być bar NA w którym serwowano by "gęsie pipki w sosie". Na degustacje przybywali by turyści nawet z Izraela.
Cytować
+3 #27 Guest 2017-04-06 10:50
Punkt widzenia od punktu siedzenia..Gdybyby wam pod nosem budowali jakiegoś smroda inaczej byscie komentowali...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież