Archived Articles

Login FormPowiatowy konkurs dla Gimnazjalistów "Spotkanie z Marią Konopnicką"

   22 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Poddębicach odbyła się pierwsza edycja powiatowego konkursu dla gimnazjalistów "Spotkanie z Marią Konopnicką". Na uroczystym rozpoczęciu był obecny Starosta Ryszard Rytter, który sprawował patronat nad konkursem oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty i Kultury Dorota Kubiak.

   Z twórczością autorki „Roty” mierzyło się 41 gimnazjalistów z gimnazjów w Poddębicach, Domaniewa, Dalikowa, Pęczniewa, Uniejowa, Zadzimia i Świnic Warckich.

   Celem konkursu było propagowanie dorobku Marii Konopnickiej, patronki poddębickiego LO, motywowanie uczniów do czytania dzieł polskich twórców oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

    Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej  uczestnicy obejrzeli  film poświęconym Marii Konopnickiej, a ich zadaniem było wskazanie ukrytych motywów przewodnich z twórczości poetki. Film w całości reżyserowali i zrealizowali poddębiccy licealiści.

  Kolejne zadanie konkursowe polegało na wysłuchaniu prelekcji o powiązaniach pisarki z LO w Poddębicach i hymnu szkoły w wykonaniu licealistki Natalii Osińskiej oraz odpowiedziach na pytania nawiązujące do zaprezentowanej treści. Uczestnicy pisali także dyktando związane tematycznie z osobą Konopnickiej.

   Uroczystość wręczenia nagród uświetniło przemówienie pani Lilli Organek - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu filia w Bronowie, która jako gospodyni dworku Marii Konopnickiej przytoczyła nieznane fakty z życia pisarki.

Nagrodzeni w konkursie zostali.

I miejsce Aleksandra Pawicka Zespół Szkół w Pęczniewie
II Miejsce Oliwia Raźniewska Zespół Szkół w Uniejowie
III miejsce Martyna Świt Zespół Szkół w Zadzimiu
IV miejsce Wiktoria Tomczyk Zespół Szkół w Uniejowie
V miejsce Emila Magdziak Zespół Szkół w Zadzimiu

wyróżnienie – Natalia Felinowska Zespół Szkół w Zadzimiu
wyróżnienie – Julia Patora  Zespół Szkół w Dalikowie

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, karnety na baseny termalne w Uniejowie i koszulki.

Fundatorami nagród w konkursie byli:  Starosta Poddębicki Ryszard Rytter, księgarnia „Werset” w Poddębicach, Termy Uniejów i Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego.

Źródło poddebicki.pl

Komentarze  

+4 #1 Guest 2017-02-25 10:40
a mowili cos ze likwiduja szkole i sa już jedna nogą w hotelu im Ryszarda i Piotra?
Cytować
-5 #2 Guest 2017-02-26 21:52
Szkoły nie likwidują a przenoszą, to jednak istotne.
Cytować
0 #3 Guest 2019-06-11 09:40
Hej, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim wpisem
!

My blog post; Andżelika: http://goryn.mazury.pl/
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież