Archived Articles

Login FormPROTEST

Protestujemy przeciwko haniebnej i odrażającej kampanii obliczonej na walkę z Ks. Kanonikiem naszym Dziekanem i Drogim Proboszczem - Ks. Pawłem Sudowskim.

Wpisuje się ona w walkę z cywilizacją chrześcijańską tworząc nowy ład globalny, w którym nie ma miejsca dla Pana Boga i Kościoła. O zgrozo czynią to wrogowie Kościoła, którzy uważając się za katolików - zagubili swoją tożsamość i nie rozumieją swoich korzeni. Plotki, ulotki, oszczerstwa, pomówienia, dyskredytacja, odbieranie dobrego imienia mają prymitywny charakter a nawet jest w tym coś diabolicznego i zdradzają bardzo niski poziom ich autorów. Wstyd za takich katolików. „Ideał sięgnął bruku!".

„Uderz w Pasterza, a rozpierzchną się owce" naucza nas Boski Nauczyciel. Ze złem się nie dyskutuje, zła się nie toleruje - zło się odrzuca. Kim jesteś człowiecze, że stajesz się sędzią nie w swojej sprawie? Wiara to nie magia, wymaga ona ciągłej formacji, odniesienia do sumienia, wiedzy, znajomości Pisma świętego, zmagania się z wadami, pokuty, codziennego nawrócenia. Widać tutaj jak na dłoni głęboki kryzys wiary. Zawistnym „uzdrawiaczom" i „naprawiaczom" proponujemy zrobić rachunek sumienia, wejść na drogę nawrócenia, skorzystać z sakramentu pokuty, z Mszy św. o uzdrowienie, z posługi księdza egzorcysty i zadośćuczynienia, czyli przeproszenia Księdza Proboszcza za publiczne znieważanie, lekceważenie i niegodne traktowanie Chrystusowego kapłaństwa a zarazem anarchizowanie społeczności wierzących w naszej parafii. Kapłan jest strażnikiem, obrońcą, nauczycielem, depozytariuszem wiary. Ksiądz Proboszcz jest dla nas szczególną łaską i Pan Bóg jest Jego Obrońcą. Dziękujemy Panu Bogu dzisiaj za Księdza Proboszcza, całujemy Jego kapłańskie dłonie. Przepraszamy za tę część poranionej wspólnoty parafialnej, która nie umie się znaleźć w Kościele Chrystusowym. Czujemy się za nią odpowiedzialni i deklarujemy naszą modlitwę zwłaszcza różańcową. Cisną się na myśl słowa Pana Jezusa umierającego na krzyżu „Ojcze wybacz im, bo nie wiedzą, co czynią". Niewiedza zawiniona, z premedytacją upowszechniana nie zwalnia z odpowiedzialności. Dziękujemy Panu Bogu za naszego Duszpasterza, za każdego Kapłana; będziemy bronić ich godności, autorytetu i właściwego rozumienia ich posługi. „Jeżeli Pan Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam?". Żadne zło nas nie złamie. Jesteśmy silni mocą łaski Pana Boga. Cierpiącym na frustrację parafianom proponujemy wziąć się do pracy i zaangażować w działalność „Caritas", zorganizować i włączyć się w Akcję Katolicką, zainteresować się pracą Samorządów, Parlamentarzystów czy też budżetem naszego miasta.

Jeżeli tego nie potrafisz, to prosimy nie przeszkadzać. Czas skończyć z uwłaczaniem autorytetowi naszego miasta, które ma słynąć z chamstwa, prostactwa i zaściankowości, a także cząstce znajdującego się tutaj Kościoła Chrystusowego, a nie jakiegokolwiek.

Jednocześnie zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księdza Proboszcza o upublicznienie naszego Protestu i umieszczenie go w parafialnej gablocie.

Komentarze  

+1 #21 Guest 2017-08-28 14:08
Ale się porobiło ksiądz nie ma obrońcy w pośle ??? A tak ładnie mu szło zawsze na ambonie , a teraz co umarł król niech żyje król??
Cytować
+12 #22 Guest 2017-08-28 18:43
Nic wiecej nie potrzeba tylko powolac Rade Parafialną ktora mialaby jakis glos. Mieszkancy znają najlepiej problemy priorytety. Nieruchomosci lącznie z cmentarzem są wlasnoscia parafi to i ona powinna decydowac.
Cytować
+18 #23 Guest 2017-08-29 18:46
Nie wiem kto napisał ten tekst ale wiem jedno na pewno nie pisał tego o tym księdzu , ten klecha jest zaprzeczeniem wszystkiego co napisane w artykule , Na koniec napisze tak do autora , Plebanie czemu nie żywacie jako nauczacie Mikołaj Rej
Cytować
+4 #24 Guest 2017-08-30 21:08
Wiecie jakiego batona ksiądz ominie ? Pawełka z adwokatem
Cytować
+12 #25 Guest 2017-08-31 16:01
Pójdźcie do mnie Owieczki moje ja Was ostrzygę i wydoję...
Cytować
+2 #26 Guest 2017-08-31 19:16
Sęczkowski na proboszcza !
on wie lepiej co potrzebuja parafianie
Zrobi seminarium zaocznie i będzie grała gitarka
Cytować
+2 #27 Guest 2017-09-01 09:52
#26
jakby mu założyć ten czarny prochowiec do ziemi to wygląd już ma
Cytować
+3 #28 Guest 2017-09-04 00:02
kolejna niedziela minęła a przeciwnicy znów nie pokazali jaj, tak krzyczycie ale efekty żadne.
Cytować
+1 #29 Guest 2017-09-04 19:22
Sęczkowski na proboszcza !
Podobno niektórych swoich kumpli codziennie spowiada
Cytować
+2 #30 Guest 2017-09-04 20:19
W reporterze kolejne wpisy bo artykułem tego nazawać nie można o konflikcie parafianie proboszcz. Redaktorek tego pisma szkoda gadać a i same słowa pod publiczkę.
Cytować
+2 #31 Guest 2017-09-05 07:11
a kasę kasuje i co rano się śmieje z nieudaczników co nawet kandydata nie mają ??
Cytować
+6 #32 Guest 2017-09-14 15:34
Biskup Ryś zostanie metropolitą łódzkim. To kościół otwarty na wiernych. Poddębicki proboszcz może mieć problem ale nikt za nim płakał nie będzie :)
Cytować
+3 #33 Guest 2017-09-16 18:38
jakoś styl bardzo pasuje do wypowiedzi ks. proboszcza. księże proboszczu zostałeś adwokatem we własnej sprawie? czy pan poseł pospieszył z odsieczą?
Cytować
+1 #34 Guest 2017-09-28 20:30
Chyba sobie to ks. proboszcz sam napisał w swojej obronie bo to jest normalnie językiem księdza pisane. Lepiej Niech się szanowny kanaonik do roboty weźmie a nie taki listy w swojej obronie wypisuje. Za dużo czasu pewnie ma.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież