Archived Articles

Login FormLudzie listy piszą

Wciąż niespokojnie w pięknej poddębickiej świątyni. Nie tak dawno prasa pisała o niezadowoleniu Parafian z posługi proboszcza ks. Pawła Sudowskiego.

Wpisując się w debatę publiczną naszego miasta zamieszczamy informacje ze strony internetowej Parafii odpowiedź „Parafian”, która raczej nie prowadzi do pojednania, a można odnieść wrażenie że ma zaognić konflikt. Wielu ma jednak wątpliwości kto pisał to wystąpienie w obronie proboszcza i dlaczego jeśli miałoby być sprawiedliwie nie upubliczniono również na stronie i w gablocie zarzutów? Podajemy fragmenty, a całość dostępna jest na stronie parafii bądź w gablocie w dzwonnicy.

Obrońcy między innymi piszą: „ Protestujemy przeciwko haniebnej i odrażającej kampanii obliczonej na walkę z ks. Kanonikiem dziekanem i drogim proboszczem ks. Pawłem Sudowskim.

Wpisuje się ona w walkę z cywilizacją chrześcijańską tworząc nowy ład globalny(….) Ksiądz proboszcz jest dla nas szczególną łaską. Dziękujemy Panu Bogu za Księdza Proboszcza i całujemy jego kapłańskie dłonie(….) Cierpiącym na frustrację parafianom proponujemy wziąć się do pracy w „Caritas”, zainteresować pracą samorządów, parlamentarzystów, czy też budżetem naszego miasta.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do Księdza Proboszcza o upublicznienie naszego protestu i umieszczenie go w parafialnej gablocie.

Szczęść Boże

Parafianie-

 

A co Wy o tym myślicie internauci?

Komentarze  

+10 #1 Guest 2017-08-25 08:47
Całujemy dłonie kapłańskie - oczko mu się odkleiło temu misiu? :)))))
Cytować
+17 #2 Guest 2017-08-25 09:25
Dlacźego nikt nie podpisał sie pod tym listem ???
Cytować
+11 #3 Guest 2017-08-25 11:43
Nie dawać złodziejom kasy to struchleją.
Cytować
+12 #4 Guest 2017-08-25 13:47
Cytuję Guest:
Nie dawać złodziejom kasy to struchleją.

To samo myślę jest takie powiedzenie nie gryź ręki która cię karmi. Nie dawać na TACĘ plebankowi a za pogrzeby śluby i inne brać rachUnki.
Cytować
-7 #5 Guest 2017-08-26 07:07
dWA LATA TEMU Z kAŁOWA TEŻ CZĘŚĆ PARAFIAN CHCIAŁA POZBYĆ SIĘ PROBOSZCZ I NIC Z TEGO NIE WYSZŁO.bISKUP NIE DOKONAŁ ZMIANY.TU BĘDZIE PODOBNIE.
Cytować
+5 #6 Guest 2017-08-26 08:42
Biskup wizytując PArafię Poddębice nakazał Proboszczowi powołać Radę Parafialną. Proboszcz nie spełnił nakazu Biskupa. Gdyby pracownik w prywatnej firmie nie wykonał polecenia przełożonego to wyleciałby na zbity pysk!!!
Cytować
+3 #7 Guest 2017-08-26 09:13
Cytuję Guest:
Biskup wizytując PArafię Poddębice nakazał Proboszczowi powołać Radę Parafialną. Proboszcz nie spełnił nakazu Biskupa. Gdyby pracownik w prywatnej firmie nie wykonał polecenia przełożonego to wyleciałby na zbity pysk!!!


u sęczkowskiego w urzedzie pracuje się "aby do wypłaty" i jakoś nikt nie wylatuje. pierwszy przykład z brzegu: wydział promocji
Cytować
-4 #8 Guest 2017-08-27 13:33
nikt wam nie kaze chodzic do kosciola..nie obrazajcie ludzi. ktorzy wlasciwie pelnia swoja posluge..wstyd....nie macie zyczenia nie dawajcie ma tace...ale gdy cos zlego sie wudarzy nie biegajcie do ksiedza po pomoc i modlitwe....troche honoru.....
Cytować
-5 #9 Guest 2017-08-27 19:08
popieram wypowiedź ostatnią..czy sprawia wam przyjemność oczerniać kogoś anonimowo??macie tą przyjemnosć pisać poważne zarzuty nie podpisując się pod tym>?? skoro gRAMY W OTWARTE KARTY TO KIERUJESZ SŁOWA DO KONKRETNEJ OSOBY TO SIE POD TYM PODPISZ..,,JAN KOWALSKI Z UL.PIOTRKOWSKIEJ "3..TO TAKI PRZYKŁAD..A JAK CI MAMUSIA UMIERA ALBO TATUŚ TO WIESZ DO KOGO MASZ POLECIĆ..ZERO HONORU,OGŁADY I KULTURY.POZDRAWIAM
Cytować
+1 #10 Guest 2017-10-03 10:13
Cytuję Guest:
popieram wypowiedź ostatnią..czy sprawia wam przyjemność oczerniać kogoś anonimowo??macie tą przyjemnosć pisać poważne zarzuty nie podpisując się pod tym>?? skoro gRAMY W OTWARTE KARTY TO KIERUJESZ SŁOWA DO KONKRETNEJ OSOBY TO SIE POD TYM PODPISZ..,,JAN KOWALSKI Z UL.PIOTRKOWSKIEJ "3..TO TAKI PRZYKŁAD..A JAK CI MAMUSIA UMIERA ALBO TATUŚ TO WIESZ DO KOGO MASZ POLECIĆ..ZERO HONORU,OGŁADY I KULTURY.POZDRAWIAM

zapomniałeś lizidupie wyłączyć"caps lock" gramy w otwrte karty............
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież