Ruszyła przedwyborcza karuzela.

W gminach powiatu poddębickiego niby cisza ale trwa gorączkowe układanie list wyborczych. Wszak wybory samorządowe już 21 października.

 Potencjalni  kandydaci na wójtów oraz burmistrzów, którzy mieliby chrapkę przejąć władze od obecnie piastujących te funkcje osób, powoli jednak zaczynają się ujawniać. W Poddebicach, konkurentem Piotra Sęczkowskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie z ramienia Prawa i Sprawiedliwości  Edyta Michalska, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poddębicach.

To dla wielu zaskoczenie, ponieważ nie jest to rodowita poddębiczanka.  Pochodzi z Łodzi.  Inni potencjalni kandydaci na razie nie występują, wszak termin ich zgłaszania upływa na koniec września.

W Dalikowie przeciwko urzędującemu Pawłowi Szymczakowi z PSL wystartuje  z poparciem PIS Radosław Arkusz, który reprezentuje Porozumienie Gowina. Kandydatem PiS na wójta gminy Zadzim pozostaje rządzący tam od 4 lat Krzysztof Woźniak.  Prawo i Sprawiedliwość będzie też miało swoich kandydatów w gminach Wartkowice i Pęczniew, ale na razie nikt nie chce ogłaszać nazwisk.

Do wyborów przygotowuje się również Polskie Stronnictwo Ludowe, które zdecydowanie wygrało na tym terenie w poprzednich wyborach. Tym razem zamierza zawalczyć o burmistrza i wójta w czterech gminach. Jak zapowiada prezes powiatowy PSL, starosta Ryszard Rytter, o reelekcję z ramienia tej partii ubiegać będą się burmistrz Poddębic Piotr Sęczkowski i wójt Dalikowa Paweł Szymczak. Kandydatem na wójta gminy Wartkowice będzie Marek Długosz, zaś w gminie Zadzim wystartuje Jakub Gajewski.

Dziwna sytuacja ma miejsce w PO. W największej partii opozycyjne, która nie zamierza wystawiać w żadnej z gmin swoich kandydatów.
 W Pęczniewie wójt Marcin Janiak tym razem wystartuje pod szyldem własnego komitetu.

Czy poza wymienionymi przez liderów powiatowych struktur partyjnych osobami mogą pojawić się jeszcze inni kandydaci? Taką możliwość daje start z mniejszych komitetów, a tych w powiecie poddębickim zarejestrowano 14. Swoich kandydatów mogą wystawić przedsiębiorcy, którzy utworzyli komitet pod nazwą Wspólnota Powiatu Poddębickiego. Najwięcej, bo po trzy komitety, zarejestrowano w gminach Uniejów i Dalików. W termalnym grodzie są to: związany z obecnym burmistrzem KWW Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Uniejów, KWW „Dobra Zmiana” i KWW Romana Dudkowskiego. W Dalikowie zaś mamy: KWW Kucinka Łączy, KWW Porozumienie Radosława Arkusza i KWW Ryszarda Mikołajczyka. W Wartkowicach KWW Roberta Klimkowskiego.

Tutaj będzie o wiele więcej nazwisk, do obsadzenia jest przecież miejsce w radach gmin oraz w radzie powiatu.