Ankieta

No results found.

Login Form115 lat OSP Zadzim

14 maja br. druhowie OSP Zadzim obchodzili 115-lecie istnienia jednostki. W strażnicy jednostki jak sam stwierdził Prezes Zdzisław Sobieraj odbyła się skromna uroczystość, w której uczestniczyli także: Piotr Polak Poseł na Sejm RP, Krzysztof Woźniak Wójt Gminy Zadzim, Władysław Stępień Komendant Gminny OSP. Prezes przedstawił sprawozdanie z ostatnich 5 lat działalności.

„Szanowni Państwo,

najważniejszym wydarzeniem w życiu naszej jednostki w minionych pięciu latach było uregulowanie prawa własności działki nr. 152 i stojącego na niej budynku strażnicy. Na nasz wniosek Rada i Wójt Gminy Zadzim uchwałą z dnia 20.12.2012r. przekazali aktem darowizny w/w działkę wraz z budynkiem strażnicy na naszą własność. Podpisanie aktu notarialnego odbyło się 23.03.2013r.

18.10.2012r. po blisko półtorarocznych staraniach Sąd Rejonowy w Łodzi nadał naszej jednostce status organizacji pożytku publicznego. Nasza jednostka działając zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wypełniła wszystkie obowiązki i rygory wynikające z ustawy. W związku z tym przysługują nam liczne przywileje m.in. możliwość przyjmowania 1% z podatku dochodowego oraz zwolnienia od wielu opłat i podatków m.in. od podatku od nieruchomości.

9.06.2013r. zorganizowaliśmy przy udziale funduszy europejskich jubileusz 90-lecia powstania naszej orkiestry dętej. Podczas jubileuszu nasza jednostka została odznaczona najwyższym odznaczeniem strażackim „Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza”.

1.06.2015r. OSP w Zadzimiu rozkazem Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi została włączona w struktury Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego KSRG, w skład kompanii gaśniczej „Kutno”. Udział naszej jednostki w wojewódzkich odwodach operacyjnych jest dla nas dużym wyróżnieniem. Do tej pory braliśmy udział w dwóch manewrach, które zorganizowane były w okolicach Kutna i na terenie Zakładów Chemicznych w Zgierzu, zbierając pozytywne recenzje.

Od trzech lat fundujemy „Szlachetną paczkę” dla rodzin, które nie z własnej winy nie radzą sobie z przeciwnościami losu, które ich spotykają. Pierwszy raz w 2014r. dla wielodzietnej rodziny z Łęczycy, rok później dla rodziny z okolic Szadku, a w ubiegłym roku dla samotnej, chorej emerytki ze Zduńskiej Woli. Wartość każdej paczki wynosiła ok. 2000 zł.

W ramach działań prewencyjnych od trzech lat organizujemy dla naszych mieszkańców „akcje pokazowe” mające na celu przybliżyć działania naszej jednostki i poprzez rekreację i zabawę zachęcić wszystkich do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych na co dzień. W 2014r. był to „pokaz ratownictwa technicznego”, rok później „bezpieczeństwo w domu i zagrodzie”, a w 2016r. „I-sza pomoc medyczna dla osób poszkodowanych w zdarzeniach losowych”. Akcje organizowane w formie „pikniku strażackiego” cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Również od trzech lat wprowadziliśmy do swojej działalności trochę już zapomnianą tradycję „ostatkowych przebierańców”. W ubiegłym roku odwiedziliśmy mieszkańców Zadzimia i okolicznych miejscowości z inscenizacją opartą na bajce o Czerwonym Kapturku, a w tym roku było to przedstawienie p.t. „Kolorowe Jarmarki”. Zwyczaj „ostatkowych przebierańców” chcemy kontynuować w następnych latach.

W minionych pięciu latach pozyskaliśmy na potrzeby naszej straży dwa samochody osobowe: Skodę Octavię z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i Skodę Fabię z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Pozyskane nieodpłatnie samochody służą nam do wyjazdów służbowych i operacyjnych.

Jesienią 2015r. nastąpiła zmiana kapelmistrza naszej orkiestry. Po wielu latach owocnej pracy z naszą orkiestrą kapelmistrz Włodzimierz Smolarek zrezygnował z dalszego jej prowadzenia. Batutę po nim przejęła pani Jadwiga Surtel, absolwentka Szkoły Muzycznej w Łodzi. W skład orkiestry wchodzi obecnie wielu młodych muzyków i z tym odmłodzonym składem pani kapelmistrz miała okazję zaprezentować się po raz pierwszy na festiwalu „Złoty Puzon” w Poddębicach.

Rok 2016 był rokiem wyboru nowych władz w zarządach straży. Odbyły się wybory w jednostkach i na szczeblach gminnych i powiatowych. W naszej jednostce nastąpiły zmiany na stanowisku Naczelnika, zastępcy Naczelnika i Sekretarza. W Zarządzie Gminnym również nastąpiły zmiany. Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego został Wójt Gminy Zadzim Krzysztof Woźniak. W Zarządzie Powiatowym nowym Prezesem został dh Tadeusz Chmielewski z OSP Wilamów, gm. Uniejów.

We wrześniu 2015r. dokończyliśmy długo oczekiwaną termoizolację budynku strażnicy od strony zachodniej, niezwykle istotną z powodu przebiegającej w niej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dla podniesienia gotowości bojowej naszej jednostki zainstalowaliśmy, dzięki dotacji z Lasów Państwowych dwie ładowarki do podtrzymywania pełnego naładowania akumulatorów naszych samochodów bojowych. Zainstalowany w naszej strażnicy system zapewnia stuprocentową sprawność akumulatorów i jest powszechnie stosowany w większości Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Polsce. Obecnie przeprowadzamy remont generalny garaży. Została założona już nowa posadzka i zaplanowane są kolejne prace remontowe.

Na przestrzeni minionych pięciu lat w akcjach ratowniczo-gaśniczych wzięło udział w sumie 724 strażaków z naszej jednostki, w szkoleniach i kursach udoskonalających 45 strażaków. Na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ochrony osobistej wydaliśmy 84800 zł.

Podsumowując po raz pierwszy od wielu lat nasza jednostka ma do końca uregulowane sprawy własnościowe. Mamy wszechstronnie wyszkolonych dh strażaków uzbrojonych w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy do przeprowadzania różnorodnych akcji ratowniczych. Posiadamy dwa samochody ratowniczo-gaśnicze w pełni sprawne, gotowe w każdej chwili do akcji. Posiadamy olbrzymi majątek trwały i naszym zadaniem jest zarządzanie zgromadzonym majątkiem tak, aby mógł służyć dla przyszłych pokoleń. Mając to wszystko na uwadze można stwierdzić, że stworzyliśmy takie warunki do funkcjonowania naszej jednostki, że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dziękuję za uwagę.”

Najważniejszą częścią uroczystości było uhonorowanie zasłużonych strażaków. Odznaczenia otrzymali:

Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

Złote:

- druhna Krystyna Godzińska

- druhna Jolanta Sobieraj

- druh Zdzisław Kubik

 Srebrny:

- druh Andrzej Kwiatkowski

Brązowe:

- druh Robert Miłek

- druh Krzysztof Woźniak s. Zygmunta

- druh Piotr Grzelczyk

 

Odznakę strażaka wzorowego otrzymał: druh Arkadiusz Augustyniak.

64 osoby otrzymały odznaki za wysługę lat. Medale wręczał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Zadzimiu Krzysztof Woźniak, Prezes jednostki OSP Zadzim Zdzisław Sobieraj pełniący jednocześnie funkcję Z-cy Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu oraz Władysław Stępień Komendant Gminny OSP w Zadzimiu.

 Wszystkim odznaczonym gratulujemy, a całej jednostce życzymy dalszej sukcesu i bezpiecznej niesienia pomocy naszym mieszkańcom.

 

Źródło: http://gminazadzim.pl/1687-115-lat-osp-zadzim

Komentarze  

0 #41 Guest 2017-05-31 12:35
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tacy katolicy ? teraz pewnie dozynki będą politycznie wypasione? może biskup bedzie ? Czy ludzie nie widzą jaką politykę wprowadza się do kościoła? to teraz który ks. poleci ? A co z tym co z ławki spadł ?
Sadownik

A propo dozynek to ponoć w gminie Zadzimzawsze były w ostatnią niedzilę sierpnia a traz mają być w tym samym terminie co Dożynki Powiatowe, które już dawno są przygotowywane. Co będzie kolejny powód do scysji?

Jeszcze nie daleko do dożynek a wy już wszystko najmądrzejsi wiecie
Cytować
+2 #42 Guest 2017-05-31 13:43
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/406E1732D93A89BAC1258116002F96EA/%24File/OSW82_307.pdf
Oświadczenie majątkowe Polaka. Super być posłem, a jeszcze lepiej 3 kadencję. Zobaczcie jakie ogromne pieniądze ma. a jakie konkretne efekty dla wyborców szególnie ze swojej ziemi? Mam wrażenie że zadne....
Cytować
+4 #43 Guest 2017-05-31 16:30
Długo trwało ale w końcu jest stek kłamstw i manipulacji na fejsie pisowskim z zadziwia. OczeR nianie radanych i wybielanie wójta z PiS. Tylko czy on rządzi samodzielnie czy tak samo jak w uchu prezesa to ocenią sami wyborcy z gminy Zadzim?
Cytować
+2 #44 Guest 2017-06-01 05:22
Co się dziwisz , przecież zlot polityków będzie w zadzimskim mateczniku . Nawet księdza wymienili aby władzę chwalił. Oj się dzieje w tej gminie a czerwone portki ponoć już na płocie się suszą? Kamil na wójta , kukiz daje poparcie.
Cytować
+1 #45 Guest 2017-06-01 05:51
Poczytajcie gorzkie żale na nd jak tuba pisowska broni wójta. Pewnie boli zmiejszona kasa ? Zajmowanie się na sesji kto do kogo dzwonił , czy kto doi krowy to poziom sporu wiejskiego na miedzy. Ale to nie dziwi u nas zawiść na charkowskiej wsi przenosi się do gminy. Przecież wiadomo że ten mówi na sesji co mu doradcy powiedzieć każą . Dlatego należy się zastanowić czy o takiego wójta nam chodziło. Droga w Rzechcie i Charówku pożal się Boże a w Pęczniewie bez posła drogi powiat buduje ? Może warto się zastanowić czy nam potrzebne waśnie jak w Warszawie ? Może jeszcze miesięcznice niech wprowadzi bo nowy ksiądz pewnie musi odpłacić poparcie elit co go do zadzimskiej enklawy sprowadziła. nd pokazuje jak mozna nie nawidzieć i kłamać , ale cóż przecież jeszcze można dobre i rok zgonić na poprzednich , ale ludzie mają dość tych chamskich wystapień . Zapraszam do Pęczniewa może warto wziąść przykład z naszego wójta?
Cytować
+2 #46 Guest 2017-06-01 10:55
Ale masakra w tym zadziskim mateczniku jeszcze na sesji staremu nie dają spokoju?? co za dobra zmiana ,ze tyle lat sama nie może wypracować sobie opinii dobrej zmiany? Jak ta z-ca doradza żeby ciagle o poprzenikach , przecież to chore. może coś o kasiarzu nowy opowie skoro super ucho prezesa . czerwone portki u nas na wsi to szał na drodze charchowskiej . Do roboty a co mają krowy do sesji ? czy tylko obora, krowy i opozycja?? teraz ksiądz pomoze??
Cytować
+3 #47 Guest 2017-06-01 11:00
jak po spotkaniu oswiatowym w zadzimskiej czy może sieradzkiej szkole , może takie wypowiedzi nauczycieli nagrywać i puszczać ?? oj pewnie by znów do poprzedniej władzy było picie? oj co jeszcze do wymiany kadrowej co nie z pis-arzami?
Cytować
-3 #48 Guest 2017-06-01 11:05
W Poddębicach rządzi PSL i tablica smoleńska jest a zadzim z władzą i posłem jeszcze nie mają . co dziennie glancują pomnik a tablicy nie potrafią ufundować? oj nie ładni.
belfer
Cytować
+1 #49 Guest 2017-06-02 05:21
Życzeń dla dzieci nie było na stronie bo co wytyczne nie dotarły? może mogli z nd skopiować skoro nd wszystko kopiuje ze strony ug. rączka rączkę myje a promocja co ? ale kaska leci poczytać warto oświadczenia .
Cytować
0 #50 Guest 2017-06-05 05:53
Dlaczego nie chwalą się spotkaniem w zadzimskiej oświacie ? cóż uczeń z manierami na bakier? poseł nie przyszedł naa spotkanie z nauczycielami pochwalić dyrekcje? jak to jest ,że ze starego składu jeszcze tyle kadry , czy nam młodym tylko szczotka i mop? oj poczekamy do wyborów , przedtem to mówiliście że stary trzyma towarzystwo i trzeba zmienić . A wy co robicie w jego buty weszliście tylko nic dla mieszkańców nie robicie.Kiedy oczyszczalnia modernizowana, a wodociąg azbestowy ? tylko nie ta spiewka stara że gmina zadłużona . A kasę brać w duecie potrafią?
Cytować
-1 #51 Guest 2017-06-05 09:53
poważnych opóźnieniach w uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Państwa, a przeznaczonych na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych.
Opóźnienia w przekazywaniu OSP środków finansowych są ewidentnym zaprzeczeniem zapewnień władz państwowych, że zmiana sposobu dofinansowywania zakupów z dotacji budżetowej poprzez wdrożenie systemu podziału środków za pośrednictwem struktur Państwowej Straży Pożarnej usprawni system. W rzeczywistości zmiany te ograniczają możliwości rozwojowe poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak to własnie traz wygląda, pierwszy raz od lat dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych nie wyjadą w wakacje na obozy szkoleniowe.#podlazmiana
Cytować
-2 #52 Guest 2017-06-05 12:32
Kończą się już OSP. Dlatego większe środki należą się dla PSP. OSP trzeba zacząć wygaszać.
Cytować
0 #53 Guest 2017-06-05 13:38
Cytuję Guest:
Kończą się już OSP. Dlatego większe środki należą się dla PSP. OSP trzeba zacząć wygaszać.

Zobaczymy przy wyborach jak przyjdzie pis żeby na nich głosować.
Cytować
+1 #54 Guest 2017-06-10 12:21
Strażacy zapraszają tego co głosował przeciwko ochotnikom i ma się dobrze , a strażaki cieszą się że władza przybyła? jak za PRL ?
Cytować
0 #55 Guest 2017-07-09 06:33
Hello fellas! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.com, we can chat,
you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg , here is
my pic:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Stacja Kontroli Warawasowski 300x188
Pogoda Poddębice z serwisu

Shoutbox

Guest a tuż za rogiem czeka żubr - uważaj Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 17:09)(00:00) 0
Guest Zaraz za KFC. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 16:54)(00:00) 0
Guest Jak wyjedziesz z galerii handlowej to kieruj się w kierunku kościoła i po lewej stronie masz Pizzerię Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 16:52)(00:00) 0
Guest obok decathlona Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 16:10)(00:00) 0
Guest no obok tego sklepu tam. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 16:00)(00:00) 0
Guest obok czego? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:56)(00:00) 0
Guest tzn gdie ta pizzeria dokladnie Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:56)(00:00) 0
Guest nikogo Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:56)(00:00) 0
Guest a pizzeria jest na wyskości zabytkowej - słynnej fonatanny Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:55)(00:00) 0
Guest najlepiej to samemu Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:55)(00:00) 1
Guest Kogo polecacie do ociepleń budynków ? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:53)(00:00) 0
Guest w Poddębicach Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:49)(00:00) 0
Guest na jakiej ulicy jest ta nowa pizzeria? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 14:49)(00:00) 0
Guest Akuaparki, hotele, zaplecze sportowe, spływy kajakowe i wiele innych atrakcji, których nie spoób wymienić bo jest ich aż tyle Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 13:44)(00:00) 0
Guest Donosił sygnalista razy kilka doniosą i na niego Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 13:41)(00:00) 1
Guest Beda kolejne Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 11:30)(00:00) 0
Guest zorbas siesta kawa na ławę k2 złote jablko kebab hot dog chińczyk Oscar sporo tych miejsc można dobrze podjesc Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 09:39)(00:00) 0
Guest a na zielonej.tfu tfu zmalowanej ciagniki jezdza jak popadnie po kraweznikach. pozniej dziwic sie ze kraweżniki beda pozapadane. Zjazdów nie ma? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 08:45)(00:00) 0
Guest Kolejny atak globalnego ocieplenia. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 07:25)(00:00) 0
Guest Skubana wróciła a odśnieżać nie ma KOMU Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.03.18, 04:22)(00:00) 0
GuestSend

Najnowsze komentarze