Ankieta

No results found.

Login Form115 lat OSP Zadzim

14 maja br. druhowie OSP Zadzim obchodzili 115-lecie istnienia jednostki. W strażnicy jednostki jak sam stwierdził Prezes Zdzisław Sobieraj odbyła się skromna uroczystość, w której uczestniczyli także: Piotr Polak Poseł na Sejm RP, Krzysztof Woźniak Wójt Gminy Zadzim, Władysław Stępień Komendant Gminny OSP. Prezes przedstawił sprawozdanie z ostatnich 5 lat działalności.

„Szanowni Państwo,

najważniejszym wydarzeniem w życiu naszej jednostki w minionych pięciu latach było uregulowanie prawa własności działki nr. 152 i stojącego na niej budynku strażnicy. Na nasz wniosek Rada i Wójt Gminy Zadzim uchwałą z dnia 20.12.2012r. przekazali aktem darowizny w/w działkę wraz z budynkiem strażnicy na naszą własność. Podpisanie aktu notarialnego odbyło się 23.03.2013r.

18.10.2012r. po blisko półtorarocznych staraniach Sąd Rejonowy w Łodzi nadał naszej jednostce status organizacji pożytku publicznego. Nasza jednostka działając zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wypełniła wszystkie obowiązki i rygory wynikające z ustawy. W związku z tym przysługują nam liczne przywileje m.in. możliwość przyjmowania 1% z podatku dochodowego oraz zwolnienia od wielu opłat i podatków m.in. od podatku od nieruchomości.

9.06.2013r. zorganizowaliśmy przy udziale funduszy europejskich jubileusz 90-lecia powstania naszej orkiestry dętej. Podczas jubileuszu nasza jednostka została odznaczona najwyższym odznaczeniem strażackim „Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza”.

1.06.2015r. OSP w Zadzimiu rozkazem Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi została włączona w struktury Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego KSRG, w skład kompanii gaśniczej „Kutno”. Udział naszej jednostki w wojewódzkich odwodach operacyjnych jest dla nas dużym wyróżnieniem. Do tej pory braliśmy udział w dwóch manewrach, które zorganizowane były w okolicach Kutna i na terenie Zakładów Chemicznych w Zgierzu, zbierając pozytywne recenzje.

Od trzech lat fundujemy „Szlachetną paczkę” dla rodzin, które nie z własnej winy nie radzą sobie z przeciwnościami losu, które ich spotykają. Pierwszy raz w 2014r. dla wielodzietnej rodziny z Łęczycy, rok później dla rodziny z okolic Szadku, a w ubiegłym roku dla samotnej, chorej emerytki ze Zduńskiej Woli. Wartość każdej paczki wynosiła ok. 2000 zł.

W ramach działań prewencyjnych od trzech lat organizujemy dla naszych mieszkańców „akcje pokazowe” mające na celu przybliżyć działania naszej jednostki i poprzez rekreację i zabawę zachęcić wszystkich do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych na co dzień. W 2014r. był to „pokaz ratownictwa technicznego”, rok później „bezpieczeństwo w domu i zagrodzie”, a w 2016r. „I-sza pomoc medyczna dla osób poszkodowanych w zdarzeniach losowych”. Akcje organizowane w formie „pikniku strażackiego” cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Również od trzech lat wprowadziliśmy do swojej działalności trochę już zapomnianą tradycję „ostatkowych przebierańców”. W ubiegłym roku odwiedziliśmy mieszkańców Zadzimia i okolicznych miejscowości z inscenizacją opartą na bajce o Czerwonym Kapturku, a w tym roku było to przedstawienie p.t. „Kolorowe Jarmarki”. Zwyczaj „ostatkowych przebierańców” chcemy kontynuować w następnych latach.

W minionych pięciu latach pozyskaliśmy na potrzeby naszej straży dwa samochody osobowe: Skodę Octavię z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie i Skodę Fabię z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. Pozyskane nieodpłatnie samochody służą nam do wyjazdów służbowych i operacyjnych.

Jesienią 2015r. nastąpiła zmiana kapelmistrza naszej orkiestry. Po wielu latach owocnej pracy z naszą orkiestrą kapelmistrz Włodzimierz Smolarek zrezygnował z dalszego jej prowadzenia. Batutę po nim przejęła pani Jadwiga Surtel, absolwentka Szkoły Muzycznej w Łodzi. W skład orkiestry wchodzi obecnie wielu młodych muzyków i z tym odmłodzonym składem pani kapelmistrz miała okazję zaprezentować się po raz pierwszy na festiwalu „Złoty Puzon” w Poddębicach.

Rok 2016 był rokiem wyboru nowych władz w zarządach straży. Odbyły się wybory w jednostkach i na szczeblach gminnych i powiatowych. W naszej jednostce nastąpiły zmiany na stanowisku Naczelnika, zastępcy Naczelnika i Sekretarza. W Zarządzie Gminnym również nastąpiły zmiany. Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego został Wójt Gminy Zadzim Krzysztof Woźniak. W Zarządzie Powiatowym nowym Prezesem został dh Tadeusz Chmielewski z OSP Wilamów, gm. Uniejów.

We wrześniu 2015r. dokończyliśmy długo oczekiwaną termoizolację budynku strażnicy od strony zachodniej, niezwykle istotną z powodu przebiegającej w niej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dla podniesienia gotowości bojowej naszej jednostki zainstalowaliśmy, dzięki dotacji z Lasów Państwowych dwie ładowarki do podtrzymywania pełnego naładowania akumulatorów naszych samochodów bojowych. Zainstalowany w naszej strażnicy system zapewnia stuprocentową sprawność akumulatorów i jest powszechnie stosowany w większości Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP w Polsce. Obecnie przeprowadzamy remont generalny garaży. Została założona już nowa posadzka i zaplanowane są kolejne prace remontowe.

Na przestrzeni minionych pięciu lat w akcjach ratowniczo-gaśniczych wzięło udział w sumie 724 strażaków z naszej jednostki, w szkoleniach i kursach udoskonalających 45 strażaków. Na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i ochrony osobistej wydaliśmy 84800 zł.

Podsumowując po raz pierwszy od wielu lat nasza jednostka ma do końca uregulowane sprawy własnościowe. Mamy wszechstronnie wyszkolonych dh strażaków uzbrojonych w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy do przeprowadzania różnorodnych akcji ratowniczych. Posiadamy dwa samochody ratowniczo-gaśnicze w pełni sprawne, gotowe w każdej chwili do akcji. Posiadamy olbrzymi majątek trwały i naszym zadaniem jest zarządzanie zgromadzonym majątkiem tak, aby mógł służyć dla przyszłych pokoleń. Mając to wszystko na uwadze można stwierdzić, że stworzyliśmy takie warunki do funkcjonowania naszej jednostki, że możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dziękuję za uwagę.”

Najważniejszą częścią uroczystości było uhonorowanie zasłużonych strażaków. Odznaczenia otrzymali:

Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali:

Złote:

- druhna Krystyna Godzińska

- druhna Jolanta Sobieraj

- druh Zdzisław Kubik

 Srebrny:

- druh Andrzej Kwiatkowski

Brązowe:

- druh Robert Miłek

- druh Krzysztof Woźniak s. Zygmunta

- druh Piotr Grzelczyk

 

Odznakę strażaka wzorowego otrzymał: druh Arkadiusz Augustyniak.

64 osoby otrzymały odznaki za wysługę lat. Medale wręczał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Zadzimiu Krzysztof Woźniak, Prezes jednostki OSP Zadzim Zdzisław Sobieraj pełniący jednocześnie funkcję Z-cy Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zadzimiu oraz Władysław Stępień Komendant Gminny OSP w Zadzimiu.

 Wszystkim odznaczonym gratulujemy, a całej jednostce życzymy dalszej sukcesu i bezpiecznej niesienia pomocy naszym mieszkańcom.

 

Źródło: http://gminazadzim.pl/1687-115-lat-osp-zadzim

Komentarze  

0 #41 Guest 2017-05-31 12:35
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tacy katolicy ? teraz pewnie dozynki będą politycznie wypasione? może biskup bedzie ? Czy ludzie nie widzą jaką politykę wprowadza się do kościoła? to teraz który ks. poleci ? A co z tym co z ławki spadł ?
Sadownik

A propo dozynek to ponoć w gminie Zadzimzawsze były w ostatnią niedzilę sierpnia a traz mają być w tym samym terminie co Dożynki Powiatowe, które już dawno są przygotowywane. Co będzie kolejny powód do scysji?

Jeszcze nie daleko do dożynek a wy już wszystko najmądrzejsi wiecie
Cytować
+2 #42 Guest 2017-05-31 13:43
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/406E1732D93A89BAC1258116002F96EA/%24File/OSW82_307.pdf
Oświadczenie majątkowe Polaka. Super być posłem, a jeszcze lepiej 3 kadencję. Zobaczcie jakie ogromne pieniądze ma. a jakie konkretne efekty dla wyborców szególnie ze swojej ziemi? Mam wrażenie że zadne....
Cytować
+4 #43 Guest 2017-05-31 16:30
Długo trwało ale w końcu jest stek kłamstw i manipulacji na fejsie pisowskim z zadziwia. OczeR nianie radanych i wybielanie wójta z PiS. Tylko czy on rządzi samodzielnie czy tak samo jak w uchu prezesa to ocenią sami wyborcy z gminy Zadzim?
Cytować
+2 #44 Guest 2017-06-01 05:22
Co się dziwisz , przecież zlot polityków będzie w zadzimskim mateczniku . Nawet księdza wymienili aby władzę chwalił. Oj się dzieje w tej gminie a czerwone portki ponoć już na płocie się suszą? Kamil na wójta , kukiz daje poparcie.
Cytować
+1 #45 Guest 2017-06-01 05:51
Poczytajcie gorzkie żale na nd jak tuba pisowska broni wójta. Pewnie boli zmiejszona kasa ? Zajmowanie się na sesji kto do kogo dzwonił , czy kto doi krowy to poziom sporu wiejskiego na miedzy. Ale to nie dziwi u nas zawiść na charkowskiej wsi przenosi się do gminy. Przecież wiadomo że ten mówi na sesji co mu doradcy powiedzieć każą . Dlatego należy się zastanowić czy o takiego wójta nam chodziło. Droga w Rzechcie i Charówku pożal się Boże a w Pęczniewie bez posła drogi powiat buduje ? Może warto się zastanowić czy nam potrzebne waśnie jak w Warszawie ? Może jeszcze miesięcznice niech wprowadzi bo nowy ksiądz pewnie musi odpłacić poparcie elit co go do zadzimskiej enklawy sprowadziła. nd pokazuje jak mozna nie nawidzieć i kłamać , ale cóż przecież jeszcze można dobre i rok zgonić na poprzednich , ale ludzie mają dość tych chamskich wystapień . Zapraszam do Pęczniewa może warto wziąść przykład z naszego wójta?
Cytować
+2 #46 Guest 2017-06-01 10:55
Ale masakra w tym zadziskim mateczniku jeszcze na sesji staremu nie dają spokoju?? co za dobra zmiana ,ze tyle lat sama nie może wypracować sobie opinii dobrej zmiany? Jak ta z-ca doradza żeby ciagle o poprzenikach , przecież to chore. może coś o kasiarzu nowy opowie skoro super ucho prezesa . czerwone portki u nas na wsi to szał na drodze charchowskiej . Do roboty a co mają krowy do sesji ? czy tylko obora, krowy i opozycja?? teraz ksiądz pomoze??
Cytować
+3 #47 Guest 2017-06-01 11:00
jak po spotkaniu oswiatowym w zadzimskiej czy może sieradzkiej szkole , może takie wypowiedzi nauczycieli nagrywać i puszczać ?? oj pewnie by znów do poprzedniej władzy było picie? oj co jeszcze do wymiany kadrowej co nie z pis-arzami?
Cytować
-3 #48 Guest 2017-06-01 11:05
W Poddębicach rządzi PSL i tablica smoleńska jest a zadzim z władzą i posłem jeszcze nie mają . co dziennie glancują pomnik a tablicy nie potrafią ufundować? oj nie ładni.
belfer
Cytować
+1 #49 Guest 2017-06-02 05:21
Życzeń dla dzieci nie było na stronie bo co wytyczne nie dotarły? może mogli z nd skopiować skoro nd wszystko kopiuje ze strony ug. rączka rączkę myje a promocja co ? ale kaska leci poczytać warto oświadczenia .
Cytować
0 #50 Guest 2017-06-05 05:53
Dlaczego nie chwalą się spotkaniem w zadzimskiej oświacie ? cóż uczeń z manierami na bakier? poseł nie przyszedł naa spotkanie z nauczycielami pochwalić dyrekcje? jak to jest ,że ze starego składu jeszcze tyle kadry , czy nam młodym tylko szczotka i mop? oj poczekamy do wyborów , przedtem to mówiliście że stary trzyma towarzystwo i trzeba zmienić . A wy co robicie w jego buty weszliście tylko nic dla mieszkańców nie robicie.Kiedy oczyszczalnia modernizowana, a wodociąg azbestowy ? tylko nie ta spiewka stara że gmina zadłużona . A kasę brać w duecie potrafią?
Cytować
-1 #51 Guest 2017-06-05 09:53
poważnych opóźnieniach w uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Państwa, a przeznaczonych na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych.
Opóźnienia w przekazywaniu OSP środków finansowych są ewidentnym zaprzeczeniem zapewnień władz państwowych, że zmiana sposobu dofinansowywania zakupów z dotacji budżetowej poprzez wdrożenie systemu podziału środków za pośrednictwem struktur Państwowej Straży Pożarnej usprawni system. W rzeczywistości zmiany te ograniczają możliwości rozwojowe poszczególnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak to własnie traz wygląda, pierwszy raz od lat dzieci z młodzieżowych drużyn pożarniczych nie wyjadą w wakacje na obozy szkoleniowe.#podlazmiana
Cytować
-2 #52 Guest 2017-06-05 12:32
Kończą się już OSP. Dlatego większe środki należą się dla PSP. OSP trzeba zacząć wygaszać.
Cytować
0 #53 Guest 2017-06-05 13:38
Cytuję Guest:
Kończą się już OSP. Dlatego większe środki należą się dla PSP. OSP trzeba zacząć wygaszać.

Zobaczymy przy wyborach jak przyjdzie pis żeby na nich głosować.
Cytować
+1 #54 Guest 2017-06-10 12:21
Strażacy zapraszają tego co głosował przeciwko ochotnikom i ma się dobrze , a strażaki cieszą się że władza przybyła? jak za PRL ?
Cytować
0 #55 Guest 2017-07-09 06:33
Hello fellas! Who wants to meet me? I have profile at HotBabesCams.com, we can chat,
you can watch me live for free, my nickname is Anemonalove: https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg , here is
my pic:

https://3.bp.blogspot.com/-u5pGYuGNsSo/WVixiO8RBUI/AAAAAAAAAFA/JWa2LHHFI2AkHParQa3fwwHhVijolmq8QCLcBGAs/s1600/hottest%2Bwebcam%2Bgirl%2B-%2BAnemonalove.jpg
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Tomasz Wojsa 300x188
Stacja Kontroli Warawasowski 300x188
Ciepły dom
Pogoda Poddębice z serwisu

Shoutbox

Guest Jaka banda jest odpowiedzialna za zorganizowanie gry paintball w lesie w poddębicach (okolice wieżyczki strażackiej i cmentarza niemieckiego)? Banda się zabawiła i zostawiła śmieci w lesie. Kto jest odpowiedzialny za zaśmiecanie lasu i kto wydał zgodę na zorganizowanie takiej zabawy w lesie, w którym chodzą spacerowicze, biegają mieszkańcy miasta itp? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (18.10.17, 08:23)(00:00) 0
Guest Albo bujać się na księżyc. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (18.10.17, 07:59)(00:00) 0
Guest W ZADZIMIU hit sezonu. Gminny dzień oświaty i gwiazda wieczoru kabaret paka który zaprosił wójt Woźniak. Kolesie cały program artystyczny walili w PiS aż wióry szły:) wójtowi i jego ekipie było miło? I jeszcze muszą za to zapłacić z pieniędzy gminy;:) Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 20:14)(00:00) 4
Guest Bardzo PRZEMSLANA w KONTEKSCIE budowy BASENOW WRECZ doskonala Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 18:54)(00:00) 0
Guest to była nieprzemyślana inwestycja Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:58)(00:00) 0
Guest Nie oszczędzam czasu dla dziecka, Pozdrawiam. Bpiska wszędzie są oddalone od centrum, albo nie ma ich wcale. Cieszmy się z tego co macie :) Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:57)(00:00) 0
Guest tak uważam !!! Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:56)(00:00) 0
Guest tematu odległego boisk na Byczynie od centrum nie mozna w żaden sposób wybronić Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:56)(00:00) 0
Guest musisz zabierać i wieżc do centrum a w takim przypadku każda minuta jest cenna Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:54)(00:00) 0
Guest pomysl kolego jesli stadion byłby blizej centrrum tego problemu nie byłoby Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:51)(00:00) 0
Guest w takim razie powiedz mi mądry kolego co robisz jesli Twoje dziecko zapotrzebuje cos zjesc lub sie napić po piłce na Byczynie ??? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:46)(00:00) 0
Guest Na wuefie za moich czasów była gimnastyka korekcyjna. Na tych zajęciach chodziło się po kolcach, wiec może to jest bardzo zdrowe dla kręgosłupa. Tym bardziej, że społeczeństwo coraz częściej spędza czas przed komputerem w pozycji siedzącej. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:45)(00:00) 0
Guest Ja mieszkam w innej gminie i żeby moje dziecko mogło pograć sobie w piłkę przywoże je na Byczynę... Także nie marudź człowieku... Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania boiska powinny powstawać obok każdego domu... To zrób sobie prywatne Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:43)(00:00) 0
Guest a na te centralne chodniki to posłuchaj kolego opinni mieszkanców Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:42)(00:00) 1
Guest boiska oddalone o 5 km od centrum to twarda rzeczywistość Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:40)(00:00) 1
Guest Czyli nic. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:31)(00:00) 0
Guest Burmistrz robi to co potrafi Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 13:30)(00:00) 0
Guest taaaaa, kolejną kadencję ma wizje..... Gorzej z realizacją tych wizji..... Brak spójności i logiki. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 12:29)(00:00) 0
Guest dokładnie nic, czy coś z tych rzeczy zrobione jest z sensem i dokładnie ? Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 12:25)(00:00) 0
Guest no a drogi , centrum poddębic, pałac? to nic Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (17.10.17, 12:24)(00:00) 0
GuestSend

Najnowsze komentarze