Ankieta

No results found.

Login FormRekordowy budżet Poddębic

Blisko 80 mln zł to wysokość budżetu na 2018 rok!        

Radni Rady Miejskiej przyjęli budżet Gminy na 2018 rok. Uwagę zwraca fakt, że w tym roku jest on rekordowo wysoki.

– Tegoroczne dochody i wydatki kształtują się na poziomie bliskim 80 mln zł. To na pewno cieszy, ale dziś każdy samorządowiec wie, że trzeba twardo stąpać po ziemi i patrzeć na rynek wykonawstwa. Wielokrotnie dochodzi do sytuacji, że firmy nie przystępują do przetargów, a często ceny odbiegają od założonych środków. Dla samorządów to niespotykany problem. Dziś już nie wystarczy zdobyć środki, czy posiadać dobry budżet, ale trzeba mieć dużo szczęścia, by znaleźć wykonawcę – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski. – Trzykrotnie ogłaszaliśmy przetarg na remont pomnika w Niewieszu i nikt nie zgłosił do wykonania prac. Zobaczymy jak ułoży się ten rok – dodaje Burmistrz.

A co składa się na obecną sytuację finansową poddębickiego samorządu?

– W dużej mierze to działania inwestycyjne Gminy, które są w trakcie realizacji oraz planowane do przeprowadzenia. Wielomilionowe zadania wspierają dotacje z zewnątrz – podkreśla Burmistrz Poddębic.

W 2018 roku samorząd będzie kontynuował prace przy budowie oraz modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy. Inwestycja warta 11 mln zł obejmuje miejscowości: Klementów, Bałdrzychów, Borysew, a także część Pragi.

Na ukończenie czeka zadanie, polegające na budowie teleinformatycznego systemu e-usług publicznych w Gminie. Wydatek jaki w tym roku poniesie poddębicki samorząd to 0,8 mln zł. Pół miliona pochodzi ze środków zewnętrznych.

Samorządowcy z Poddębic obok poprawy infrastruktury technicznej chcą też inwestować w drogi. W budżecie na ten cel przewidziano 7 mln zł. Planowana jest przebudowa. m. in. ul. Targowej w Poddębicach, na którą Gmina uzyskała 50% dofinansowania, a także budowa drogi prowadzącej do nowo powstającej fabryki „Narzędziownia” w Feliksowie. Po raz kolejny Gmina wspomoże przebudowę dróg powiatowych – tym razem odcinek Poddębice-Brudnów. Będą również czynione starania o pozyskanie kolejnych środków na infrastrukturę drogową.

Jednak największą inwestycją Gminy, zarówno pod względem finansowym, jak i znaczenia dla rozwoju potencjału społeczno-gospodarczego, będzie rewitalizacja kompleksu geotermalnego w Poddębicach.

Projekt „Przeciw wykluczeniu – Kraina Bez Barier w Poddębicach – rewitalizacja kompleksu geotermalnego” o łącznej wartości 60 mln zł i dotacji z UE w wysokości 41,4 mln zł, to wielka szansa dla naszego miasta, a jednocześnie największe przedsięwzięcie w ostatnich 20 latach od czasu budowy szpitala.

Jak zwykle dużą część budżetu stanowią wydatki oświatowe. W tym roku na funkcjonowanie szkół podstawowych, gimnazjum, przedszkola publicznego i prywatnych oraz innych form opieki nad dziećmi, jak żłobki czy kluby malucha zarezerwowano 16,5 mln zł, z czego 9,5 mln zł stanowią: subwencja oświatowa i dotacja z budżetu państwa, a reszta to środki własne samorządu.

W 2018 roku rozpoczną się prace przystosowawcze gimnazjum do szkoły podstawowej. Pierwszy etap to przygotowanie nowych sal lekcyjnych. Następnie termomodernizacja hali sportowej. Ogłoszony zostanie konkurs na zagospodarowanie terenu wokół budynku.

W planach jest również budowa placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej w Poddębicach.

Samorządowców cieszy fakt mniejszego bezrobocia i coraz większych wpływów z podatku PIT, który w ciągu ostatnich lat urósł od kwoty 6,8 mln zł do 10,9 mln zł.

Ul. Zielona w Poddębicach jest nowoczesna i bezpieczna. W 2018 roku poddębicka Gmina chce kontynuować inwestycje drogowe.

 

Źródło: http://poddebice.pl

Komentarze  

-18 #21 Guest 2018-01-14 09:08
Zadłużenie Gminy Poddębice na mieszkańca wg gościa powyżej to 17 883 871 zł mieszkańców w gminie około 15000 więc Gmina zadłużona n jakieś 268 257 255 000 zł. Poziom intelektualny człowieka co wrzucił te dane równy zero. Klepie coś i nie myśli. zanim coś skopiujesz to weź to przeczytaj i ze zrozumieniem koniecznie.
Cytować
-14 #22 Guest 2018-01-14 09:13
Drogi się mażą na Tulipanowej, Kwiatowej, Partyzantów.
Ludzie ogarnijcie się, kupiliście działki za pół darmo w polu, ledwo się pobudowaliście i już drogę im robić, Państwo wielkie. Mieszkam na wsi kilkadziesiąt lat i po drodze gruntowej muszę jeździć-kilkadziesiąt lat! Ludzie to naprawdę wstydu nie mają, Bo z miasta on jest!!!
Cytować
+16 #23 Guest 2018-01-14 10:13
Cytuję Guest:
Zadłużenie Gminy Poddębice na mieszkańca wg gościa powyżej to 17 883 871 zł mieszkańców w gminie około 15000 więc Gmina zadłużona n jakieś 268 257 255 000 zł. Poziom intelektualny człowieka co wrzucił te dane równy zero. Klepie coś i nie myśli. zanim coś skopiujesz to weź to przeczytaj i ze zrozumieniem koniecznie.


No widzisz, napisane to było dla ludzi inteligentnych, jak sam to udowadniasz, niestety nie dla ciebie osiołku :-) Poproś mamę o pomoc w zrozumieniu :-)
Cytować
-13 #24 Guest 2018-01-15 16:13
#23 Guest 2018-01-14 10:13
ty kolego czytaj sam ze zrozumieniem albo poproś mamusię. napisał cyt. "zadłużenie na mieszkańca..."
a powinno być: zadłużenie całkowite wynosi ..... co daje na mieszkańca
i tak
Poddębice 1136 zł
Uniejów 1836 zł i tak dalej
pozdrawiam
Cytować
+7 #25 Guest 2018-01-20 17:30
Ciekaw jestem, czy w Poddębicach znany jest budżet partycypacyjny tzw. obywatelski, a jeśli tak to w jakiej wysokości.?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Stacja Kontroli Warawasowski 300x188
Pogoda Poddębice z serwisu

Najnowsze komentarze

  • Tylko z pisu mają być radni , jak za komuny wstydu nie maja tak ludzi dzielić. Czytaj więcej...
  • І don't even understand һow Ӏ finihed up һere, Ьut I tһougһt this publish սsed ... Czytaj więcej...
  • Czy to prawda co napisali o "inwestycjach" i zadłużeniu Gminy czyli nas w gazetce ... Czytaj więcej...
  • Czy znów wybrani zostaną niemi radni Radni-bezradni Czytaj więcej...
  • A w zadzimskiej z kasy gminnej gazetka i wkładka o wójcie , z kasy podatnika ... Czytaj więcej...
  • Nawet po polsku pisać nie potrafisz więc się nie wypowiadaj, tym bardziej również ... Czytaj więcej...
  • Please lett me know if you're loօking for a writer for your site. You have ... Czytaj więcej...
  • Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich miłośników turystyki rowerowej i Pieszej na ... Czytaj więcej...
  • Stare auto Czytaj więcej...
  • Jutro STRAŻ z lodzi POŻYCZY na rok auto do osp BALDRZYCHOW WIELKKI sukces ... Czytaj więcej...