Uwaga! Zwierzę na szosie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W lasach zaczyna się ruch, zwierzęta wychodzą ze swoich kryjówek. Dla wielu łączy się to ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Zwłaszcza dla saren, które nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielkie zagrożenie czyha na szosach prowadzących przez lasy, a także przez pola…

 

Już od pierwszych ciepłych dni dochodzi do potrąceń dzikich zwierząt przez samochody. Wczoraj na jednej z lokalnych dróg potrącona została sarna, która niestety nie przeżyła wypadku. Ludziom tym razem nic się nie stało, ale niejednokrotnie takie zdarzenia wiążą się z poważnymi konsekwencjami również dla kierowców oraz pasażerów.

 

Gdy przed maską auta nagle pojawia się zwierzę, kierowca może stracić panowanie nad autem i doprowadzić do kolizji z innym pojazdem albo z drzewem. Skutki wypadku mogą być ogromne, zwłaszcza wtedy, gdy kierowca podróżuje z dużą prędkością. Dlatego apelujemy do wszystkich prowadzących samochody o szczególną ostrożność, zdjęcie nogi z gazu, uważne obserwowanie, co dzieje się na poboczach oraz w przydrożnych zaroślach.

 

Przypominamy również, że każdy fakt potrącenia dzikiego zwierzęcia należy zgłosić odpowiednim służbom. Najprostsze wyjście to połączenie z numerem 112 i wezwanie na miejsce policji, ewentualnie straży miejskiej.