Ankieta

No results found.

Archived Articles

Login FormZabezpiecz swój dom i mieszkanie przed włamaniem

Dom lub mieszkanie to zgromadzony dorobek wielu lat pracy, dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Policjanci radzą jak uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji oraz jak chronić własne mienie.

Jeśli mieszkasz w bloku:

Wyposaż drzwi do mieszkania w odpowiednie zamki. Wzmocnij drzwi standardowe lub zastąp je drzwiami z drewna albo zamontuj dodatkowe drzwi. Zainstaluj system alarmowy. Zamontuj w drzwiach zabezpieczenia przeciwwyważeniowe. Zainstaluj w drzwiach wejściowych łańcuch ograniczający stopień otwarcia drzwi oraz wizjer. Zainstaluj domofon. Dbaj o to aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi.

Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym:

Zabezpiecz go poprzez okratowanie okien piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku. Nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu. Zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących. Zapisz numery fabryczne wartościowych przedmiotów (komputer, telewizor, wiertarka, inne urządzenia elektryczne itp.), oznakuj je w indywidualny, trwały sposób, niewidoczny dla złodzieja; sporządź dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

Poznaj swojego sąsiada

Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować czujność. Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom i rozbojom. Opuszczając na dłuższy czas mieszkanie np. wyjazd na urlop lub pobyt w szpitalu, zostaw znajomemu lub sąsiadowi informację, aby zajął się domem pod Twoją nieobecność. Powierzaj klucze od mieszkania tylko zaufanym osobom.

Spoglądaj w wizjer

Jeśli za Twoimi drzwiami stoi nieznana Ci osoba - spytaj o cel wizyty i poproś o okazanie dokumentu, tak abyś mógł/-a przeczytać nazwisko. Osoba o uczciwych zamiarach zrozumie Twoją ostrożność i nie obrazi się. Na ogół znasz "swojego" listonosza, dzielnicowego, inkasenta czy administratora osiedla. Jeżeli masz obawy co do wiarygodności osoby nie wpuszczaj jej, nie każdy kto puka do Twoich drzwi ma uczciwe zamiary.

Nie ryzykuj

Unikaj przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii. Nie opowiadaj o swoim majątku w miejscu, gdzie mogą Cię słyszeć obcy. Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej, przekaż do przechowania cenne dla Ciebie rzeczy osobom godnym zaufania lub zdeponuj je w banku. Naucz swoje dzieci dyskrecji.

Wychodząc z domu

Zamknij wszystkie okna i drzwi. Pamiętaj o zamykaniu okienek piwnicznych i innych pomieszczeń gospodarczych. Wychodząc wieczorem z domu zaciągnij zasłony lub opuść żaluzje. Możesz pozostawić w pokoju włączone światło, stworzysz w ten sposób pozory obecności domowników. Wychodząc, nawet na krótko, po listy do skrzynki czy wyrzucić śmieci zamykaj drzwi na klucz.

 

Źródło:  http://www.poddebice.policja.gov.pl

Komentarze  

-3 #1 Guest 2018-11-27 17:55
To ci news. W życiu bym nie pomyslal.
Cytować
+6 #2 Guest 2018-11-27 20:32
a jak mam za sąsiada Sęczkowskiego który długo z ludzmi w zgodzie nie potrafi żyć to co mam zrobic?
Cytować
+7 #3 Guest 2018-11-27 22:36
to powiedziec mu zeby wyprowadził się np na byczyne
Cytować
+5 #4 Guest 2018-11-28 07:13
czyli co? w miasteczku wielkości wioski podobno dochodzi do licznych włamań a struże prawa zamiast z targowej ruszyć w bój za co my podatnicy płacimy i co przysięgali jak dostali odznaki to oni piszą maila do rzeczniczki która również zza biurka na stronie opłacanej z podatków umieszcza obwieszczenie!!!!!
A CO KUR...A ZE STARSZYMI LUDŹMI? ci ludzie nie maja dostępu do internetu skąd mają siedowiedzieć że jakaś szajka okrada domy? PO CO JEST dodatek dla dzielnicowego, po co ta funkcja?!!!! ruszcie te swoje dupy obrastające w hemoroidy i dotrzyjcie do ludzi a nie do gniazdka z siecią!!! OJ Komajda się za was weźmie!!!! bezpieczeństwaow Powiecie szumnie powołanej i opisywanej w sieci co robisz aby ludzi ostrzec lub zapobiegać włamaniom? Co za czasy jak noga na gazie mi sie onsknie i jadę 62km/h w terenie zabudowanym to co 200m psy po krzakach siedzą aby wypełnić bloczki mandatowe, jak babcia przechodzi koło tergowiska poza pasami to niewiadomo skąd
Cytować
+9 #5 Guest 2018-11-28 07:20
pies wybiega z bloczkiem mandatowym, ale jak szajka złodziei okrada miejscowych to apel w necie, jak złodzieje handlują bez akcyzowymi na targowicy to wszyscy ślepi - co to kur..a ma być? Jak macie mieć szacunek społeczny jak społeczeństwo raz na 100lat was potrzebuje to siedzicie nadal za biurkami i serfujecie w necie namierzając zbrodniarzy wypowiadających się negatywnie o psiarni!!!! Łeczyca sobie nie poradziła teraz czas na was poddębiccy stróże prawa!!! pokażcie że nie tylko potraficie łapać trolla internetowego ale również czy przestępcę kryminalnego majacego 80 lat przechodzącego poza przejściam dla pieszych!!! a co emerytowane dziadki które w kilku firmach ochraniają domy? co im też węch osłabł? aaaa zapomniałem oni również siedzą przed monitorami i wypełniają raporty o ochranianych domach bo nie ma czasu wyjechać w teren - za dużo obiektów jak na 2 osoby. cdn
Cytować
+10 #6 Guest 2018-11-28 07:24
jak mieliście jednostkę koło straży to ze wstydu coś robiliście.
A w sumie to jak jest problem to może powinniście iść na zwolnienie lekarskie - znów społeczeństwo opłaci wam pensum. Naprawdę żeby przedstawiciele takiego zawodu wstydu nie mieli. Rozumiem MO, ZOMO, ORMO (przepraszam przewodniczącego rady że wspominam ten ochotniczy oddział) oni byli służbami obcej nacji skupiająca głupoli (w większości) ale Policja? a niech to szla.....
Cytować
+5 #7 Guest 2018-11-28 08:43
ale co sie dziwić jak kilka lat temu jeden z ich szeregów (namaszczony przez rodziców imieniem króla polski z pierwszego tysiąclecia) miał wpadkę i zarzuty wewnętrznej i po dziś dzień podobno nie został z tego rozliczony to co ma powiedzieć zwykły bezmundurowy złodziej?
Cytować
+2 #8 Guest 2018-11-28 09:22
Poddębicka policja niema wstydu ani honoru przekonałem się o tym osobiście teraz na ich widok mam odruch wymiotny
Cytować
+4 #9 Guest 2018-11-28 10:47
Do wpisu #6/ Przepraszam przewodniczącego rady że wspominam ten ochotniczy oddział/O którego przewodniczącego rady ci chodzi?-proszę podaj więcej informacji na ten temat?
Cytować
0 #10 Guest 2018-11-28 11:28
Cytuję Guest:
Do wpisu #6/ Przepraszam przewodniczącego rady że wspominam ten ochotniczy oddział/O którego przewodniczącego rady ci chodzi?-proszę podaj więcej informacji na ten temat?

zorientowani wiedzą :)
Cytować
+2 #11 Guest 2018-11-28 11:30
może milicja powinna codziennie ogłaszać takie komuniikaty jak sie zabezpieczyć przed przestępcami, jak aresztować przestępcę w ramach obywatelskiej postawy, jak bawić sie w detektywa , niech udostępnią tylko swoją bazę danych a my jako społeczeństwo sami będziemy wykonywali ich obowiazki a oni będa mogli iść na L4 i zostanie tylko pani rzecznik i komendant.
Cytować
0 #12 Guest 2018-11-28 11:32
może niech udostępnią też społeczeństwu radiowozy, hm ....już raz udostępnili w Uniejowie
Cytować
+4 #13 Guest 2018-11-28 12:00
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Do wpisu #6/ Przepraszam przewodniczącego rady że wspominam ten ochotniczy oddział/O którego przewodniczącego rady ci chodzi?-proszę podaj więcej informacji na ten temat?

zorientowani wiedzą :)

Też ci wielka tajemnica? wszystko jest napisane na stronie IPN Ld 444/1925
Komenda Wojewódzka Milicji Obywatelskiej w Łodzi 1945-1954 [1990]
Cytować
+1 #14 Guest 2018-11-28 14:04
#13 ale nie ma dostępu do tych danych drogą elektroniczną, trzeba się jakoś "zarejestrować"
Cytować
+2 #15 Guest 2018-11-28 14:43
Cytuję Guest:
#13 ale nie ma dostępu do tych danych drogą elektroniczną, trzeba się jakoś "zarejestrować"

http://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=100441009&q=&page=1779&url=[grupaAktotworcyId=3|aktotworcaId=1854|typ=2]
Cytować
+8 #16 Guest 2018-11-29 08:40
znów poważny wypadek na skrzyżowaniu Miła Radosna pani rzecznik może wpis na waszej stronie typu: proszę dostosować prędkość do warunków oraz respektowanie znaków drogowych. Znów cierpienie ludzkie na drodze przez opieszałość władz i służb. policja, gmina (bo to ich drogi) co zrobiliście aby nie dochodziło do kolizji w tym miejscu? KU....A NIC!!! PIeRd... Przyklejenie czerwonych pasów na drodze z każdego kierunku to budżet mniejszy niż posiedzenie komisji bezpieczeństwa (chciałbym zmienić czcionkę na 2 aby pokazać jaką rangę ma tak szumnie powołana komisja). "Nicnierobienie" w zakresie poprawy bezpieczeństwa to specjalność przedstawicieli komisji bezpieczeństwa.
Jeżeli szkoda gminie wydać kwoty rzędu 10 tyś zł na ochronę ZDROWIA i żYCIA mieszkańców (i nie tylko)to nic nie jesteście warci .
Cytować
+1 #17 Guest 2018-11-29 11:18
#16 tą ulicą codziennie jeżdżą "bus" wiozące ludzi najczęściej do pracy do łodzi. Prawdopodobieństwo że to któryś z tychbusów będzie brał udział w wypadku na jednym z tych skrzyżowań coraz bardziej rośnie. Jeżeli tak sie stanie to władza będzie odpowiedzialna za opieszałość w działaniu w celu podniesienia bezpieczeństwa na drogach.
Cytować
+1 #18 Guest 2018-11-29 11:21
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Do wpisu #6/ Przepraszam przewodniczącego rady że wspominam ten ochotniczy oddział/O którego przewodniczącego rady ci chodzi?-proszę podaj więcej informacji na ten temat?

zorientowani wiedzą :)

Też ci wielka tajemnica? wszystko jest napisane na stronie IPN Ld 444/1925
Komenda Wojewódzka Milicji Obywatelskiej w Łodzi 1945-1954 [1990]

Czy chodzi o Przewodniczącego Rady Pana GOGULSKIEGO?
Cytować
0 #19 Guest 2019-02-25 14:36
Hey tһere! Quick queѕtіon that's completely off topic.

Do yοu know how to make your site mpbile fгiendly?

My website looks weird when viewing from my iphone 4.
I'm tryіng to find a theme orr plugin that might be ablе to
resolve this problem. If үou havе any suggestions, pleаѕe ѕhare.
Many thanks!

Check out mу site; cara menghilangkan mata panda: http://ammarabeautyofficial.blogspot.com/2018/07/mary-kay-timewise-repair-volu-firm-eye.html
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Stacja Kontroli Warawasowski 300x188
Markbud
Pogoda Poddębice z serwisu

Shoutbox

Guest Od naszego burmistrza wara Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:27)(01:00) 2
Guest zaraza rozlala się po kraju Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:09)(01:00) 0
Guest e Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:08)(01:00) 0
Guest Weź daj na luz trolu zslowski Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:08)(01:00) 0
Guest k Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:07)(01:00) 0
Guest (24.08.19, 12:52) Weź daj na luz trolu pisowski. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 15:06)(01:00) 1
Guest seku nie byl i nie bedzie burmistrzem mieszkancow poddebic widac to bylo we wybory cudem sie przeslizna Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 14:42)(01:00) 0
Guest [WYNIKI ANKIETY] Chciałbym podziękować państwu za głosy oddawane w ankiecie na temat działań admina serwisu poddębice.net. Akcja pokazała prawdziwe nastroje internautów z regionu poddębickiego, potężne niezadowolenie i brak tolerancji dla chamstwa i manipulacji. Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że w ankiecie udział wzięło 166 osób i aż 43,9 % zagłosowało za usunięciem strony i admina. 31,8% internautów pragnie pozostawienia strony, ale z jednoczesnym usunięciem osoby, która teraz pełni tutaj finkcję admina. jedynie 24,2 % głosujących nie ma zdania w tym temacie. Drodzy Państwo, wyniki sondy są dla admina tej strony miażdżące. wspólnie pokazaliśmy, że mimo bycia jedynie tylko gośćmi tego miejsca, mamy prawo do swoich ocen i sprzeciwu wobec postaw odbiegających od standardów. Jest to także sygnał dla tego człowieka, Nie ma społecznego przyzwolenia na usuwanie postów i sterowanie dyskusją. Ankieta pokazuje ponadto, że nie ma zgody na działanie, o którym marzy sam admin, a skupiające się wokół hasła - "nie podoba się - nie wchodź". BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY GŁOS I ZA SŁOWA WSPARCIA OD INTERNAUTÓW. Mogę jedynie zapewnić, że to dopiero początek. Nikt nie będzie fałszował obrazu regionu. Powiedzieliście temu stanowcze "nie". Wiem, że wśród Was jest chęć kolejnych działań. DZIĘKI ! Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 12:52)(01:00) 0
Guest Seku nie zadaje się ZdErajcamu Poddębic Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 10:44)(01:00) 0
Guest czy to prawda ze seku przyznal premie plewinskiemu Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 10:34)(01:00) 0
Guest SĘCZKOWSKI bądz burmistrzem wszystkich mieszkańców miasta i gminy Poddebice a nie burmistrzem lokalnych miejscowych partyjnych kacyków Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 10:34)(01:00) 0
Guest podobno seki przyjechal do krajewskiego a ten go nie przyjal Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 09:19)(01:00) 1
Guest tak. za staz i niezlomnosc oraz postawe. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 08:18)(01:00) 0
Guest czy to prawda ze seku przyznal premie plewinskiemu Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 07:42)(01:00) 1
Guest Bzdury a ten kto wierzy w te brednie nie ma raczej zbyt dużego rozumku ☺ Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 06:34)(01:00) 0
Guest tak ja tez ogladalem i teraz wiem napewneo. kulczyk i starak zyja , zmienili tylko osobowosc w Austrii. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 05:31)(01:00) 0
Guest Ogladalam wiadomości tvpis i tvpis info. Naprawdę oni myślą że ludzie uwierzą w te ich kłamstwa? Propaganda większą niż za komuny i to opłacana z naszych podatków. Dosyć tego Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (24.08.19, 04:42)(01:00) 4
Guest Brawo admin. W koncu stanąłeś po dobrej stronie. Długo na to czekałem. Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (23.08.19, 22:46)(01:00) 0
Guest Dawid i twoi mocodawcy pseudoprzedsiębiorcy podajcie się do dymisji ☺ Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (23.08.19, 19:41)(01:00) 2
Guest [WYNIKI ANKIETY] Chciałbym podziękować państwu za głosy oddawane w ankiecie na temat działań admina serwisu poddębice.net. Akcja pokazała prawdziwe nastroje internautów z regionu poddębickiego, potężne niezadowolenie i brak tolerancji dla chamstwa i manipulacji. Szanowni Państwo, pragnę poinformować, że w ankiecie udział wzięło 166 osób i aż 43,9 % zagłosowało za usunięciem strony i admina. 31,8% internautów pragnie pozostawienia strony, ale z jednoczesnym usunięciem osoby, która teraz pełni tutaj finkcję admina. jedynie 24,2 % głosujących nie ma zdania w tym temacie. Drodzy Państwo, wyniki sondy są dla admina tej strony miażdżące. wspólnie pokazaliśmy, że mimo bycia jedynie tylko gośćmi tego miejsca, mamy prawo do swoich ocen i sprzeciwu wobec postaw odbiegających od standardów. Jest to także sygnał dla tego człowieka, Nie ma społecznego przyzwolenia na usuwanie postów i sterowanie dyskusją. Ankieta pokazuje ponadto, że nie ma zgody na działanie, o którym marzy sam admin, a skupiające się wokół hasła - "nie podoba się - nie wchodź". BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY GŁOS I ZA SŁOWA WSPARCIA OD INTERNAUTÓW. Mogę jedynie zapewnić, że to dopiero początek. Nikt nie będzie fałszował obrazu regionu. Powiedzieliście temu stanowcze "nie". Wiem, że wśród Was jest chęć kolejnych działań. DZIĘKI ! Poddebice.net.pl - SHOUTBOX (23.08.19, 19:17)(01:00) 3
GuestSend

Najnowsze komentarze

  • Free cam2cam sex I really want to fuck myself in the ass on the camera!!!! I'm ... Czytaj więcej...
  • costco drug prices what is the best canadian pharmacy to buy cialias buy ... Czytaj więcej...
  • cgv online pharmacy www canadadrugsonline com review cialis from canada ... Czytaj więcej...
  • what is the technical name for sildenafil where to buy viagra online safely ... Czytaj więcej...
  • Share your predictions for the week with me below or on Myspace. Could not possible ... Czytaj więcej...
  • Wystarczy jak nowa wspaniała władza będzie lans robić pisowski. Bocian i wieczny ... Czytaj więcej...
  • bedzie przemo lansował się na scenie? moze niech opowie jakie sukcesy w nowej ... Czytaj więcej...
  • http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin ... Czytaj więcej...
  • http://mewkid.net/order-amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin ... Czytaj więcej...
  • Co z drogą kalow Góra złodzieje znowu wniosku nie skladaxie tak rzadzi PiS? Czytaj więcej...